Substrat dla krewetek crystal red

ODPOWIEDZ

Autor
Kolcz
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 05, 2010 10:33 am
Lokalizacja:
Płeć:

Substrat dla krewetek crystal red

#1

Post autor: Kolcz »

Witam. Chciałbym zasięgnąć u Was opinii na temat substratów. Na urodzinki dostałem shrimp seta aquaelowskiego i przymierzam się do jego zalania. Chciałbym w nim trzymać cr-ki więc i odpowiednie podłoże by mi się przydało bo kranówka u mnie nie za specjalna. Przeglądałem produkty dostępne na rynku i już sam nie wiem. Wybrać red bee sand czy Aqua Art ShrimpSand a może aquasubstrate II? W 30l nie będę trzymał zbyt wymagających roślin bo światło mi na to nie pozwala a i myślę że nie ma takiej potrzeby przy hodowli krewetek. I teraz moje pytania brzmią:
1. Jakie macie doświadczenia z tymi podłożami?
2. Jak spełniają zadanie zbijania parametrów?
3. Jak długo utrzymują swoje właściwości?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Substrat dla krewetek crystal red

#2

Post autor: tomekm »

Osobiscie bym wzial shrimp sand, AS II nie ma sensu ze wzgledu na nadmiar nawozow ktorych i tak nie wykorzystasz. Co do red bee to nie uzywalem ale slyszalem ze lubi platac figle ;)
Pozdrawiam
TomekM

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Substrat dla krewetek crystal red

#3

Post autor: JPK »

Szczerze ? Daj sobie spokój z substratem, lepiej kupić sobie filtr RO i dowolnie manewrować parametrami wody. Długo się wzbraniałem przed zakupem, ale właśnie substrat, a na nim crystale mnie do tego przekonały. Zmiękcza wodę - ok, ale potem jak robisz podmianę to twardość znowu rośnie, a crystalom takie wahania nie są obojętne, więc trzeba mieszać kranówkę z RO - wychodzi na to samo, co jakby mieć normalne podłoże. Strata kasy.
450l + 112l :)

Autor
Kolcz
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 05, 2010 10:33 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Substrat dla krewetek crystal red

#4

Post autor: Kolcz »

No nie wiem nie wiem. Na podłoże mnie stać a filtr RO to patrzyłem na allegro to od 130 zł można kupić ale nie sądzę żeby to spełniało swoje możliwości a na taki za 500 zł to musiałbym jeszcze jakiś dłuższy czas zbierać.
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Substrat dla krewetek crystal red

#5

Post autor: tomekm »

Do naszego uzytku taki za 130 w zupelnosci da rade ;) tym bardziej do kostki. Jesli chodzi substrat czy RO to zalezy od potrzeb.
Pozdrawiam
TomekM

Autor
Kolcz
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 05, 2010 10:33 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Substrat dla krewetek crystal red

#6

Post autor: Kolcz »

Oba mają za zadanie zbić parametry więc czym to się różni? Większość substratów zawiera nawozy z tego co wiem ale te typowe pod krewetki nawozów już nie powinny zawierać.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Substrat dla krewetek crystal red

#7

Post autor: mimag »

potwierdzam stosuje ro za 115zł i sprawdza sie super. Na potrzeby akwarystyki rewelacja.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
Kolcz
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 05, 2010 10:33 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Substrat dla krewetek crystal red

#8

Post autor: Kolcz »

W sumie to nie byłby może głupi pomysł z tym filtrem ro bo w drugim akwa której już ponad rok działa mam problem z nitkami a problem tkwi w wodzie bo światło i filtrację już wykluczyłem. Muszę to przemyśleć :cool:
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Substrat dla krewetek crystal red

#9

Post autor: mimag »

polecam punkt w konstancinie jeziorna. Tam kupiłem swój i odebrałem osobiscie w tej firmie.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

mokuru
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob sie 14, 2010 7:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Substrat dla krewetek crystal red

#10

Post autor: mokuru »

mimag pisze:polecam punkt w konstancinie jeziorna. Tam kupiłem swój i odebrałem osobiscie w tej firmie.
Daj linka, nie bądź sknera! :cool:
ODPOWIEDZ