Prosze o interpretacje wynikow

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Prosze o interpretacje wynikow

#1

Post autor: Balbinka »

Dzisiaj po raz pierwszy przeprowadzalam testy wody testami Dupla i oto ich wyniki:
FE - 0
NO2 - 0
NO3 - 10
PO4 - 0.5 mg/l (test powtorzylam 3 krotnie i za kazdym razem wynik byl taki sam)
KH - 4 stopnie dH

Nie sprawdzalam dzisiaj Ph, ale ostatnio zawsze byl miedzy 7.4 a 7.6 (kolorek taki pomiedzy) - test Zooleku.

Bardzo prosze o interpretacje wynikow, diagnoze i zalecenia :mrgreen:

Z gory dziekuje,
Balbinka
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#2

Post autor: tomekm »

To musisz opisac nam swoje akwarium, co do samych wynikow to sa bardzo dobre, jesli mas zwiecej roslin to mozesz dodac jakis nawoz z zelazem i potasem.
Pozdrawiam
TomekM

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#3

Post autor: Balbinka »

A wiec to jest Juwel Vision 260. Dziala od grudnia 2010 czyli drugi miesiac. Ze zwierzatek to mam gupiki - same chlopaki ok. 20 szt, razvory klinowe - 7 szt., czerwone tetry fantomki - 6 szt, helenki, ampularie w ilosciach ogromnych, bo sie mnoza i musza dorosnac, aby wyemigrowac do innych akwariow, 4 raczki Orange, 3 zabki karlowe (karliki szponiaste) i 2 krewetki, ktore nie daly sie zlapac i wywiezc do innego akwa oraz niezliczone zastepy zatoczkow i troszeczke swiderkow. Roslinek sporo - jak na zdjeciu.
A to PO4 to jest ok, bo w ulotce napisali, ze to krytyczny stan?
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#4

Post autor: grazdar1 »

jaki nawóz micro ??podajesz ?
reszta ok ideal

[ Dodano: Pią Sty 28, 2011 8:36 pm ]
ze zmiękczaniem wody -też juzbym zastopowal
po4 może byc nawet max do 1- specjaliści od IE potrafią miec wieksze stezenia
żelaza powinno być najlepiej 03--do max 05
Ostatnio zmieniony pt sty 28, 2011 8:39 pm przez grazdar1, łącznie zmieniany 1 raz.
grazdar1

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#5

Post autor: Balbinka »

Do tej pory stosowalam Ferropol JBL'a, EasyCarbo i Ferro EasyLife'u, ale 2 tygodnie temu mi sie skonczyly i dopiero wczoraj podalam pierwszy raz EasyCarbo - 5 ml. W niedziele po podmianie i przycince podam ProFito i Fe.
A dlaczego nie zmiekczac wody? Wlasnie jutro chcialam zamowic CO2 i co robic?
Powinnam zwiekszyc dawke zelaza - do jakiej i w jakich odstepach czasu?
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#6

Post autor: grazdar1 »

czyli brakuje mikro ---stsuj wg dawek na litraż
ja uzywam mikro intermagu ogrodniczego 12pln -1l i go rozrabiam
ale przyjmuje sie iz fe -powinno byc na poziomie 03-góra 05
kh h masz juz na poziomie 4 -nawet apisto z czarnych wód i paletki mozesz trzymać
takze proponuje ciutke mniej ro lac -bo dojdzie jeszcze co2 --przed co2 może być 5kh
a chodzi o bufor wody --
Ostatnio zmieniony pt sty 28, 2011 9:06 pm przez grazdar1, łącznie zmieniany 1 raz.
grazdar1

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#7

Post autor: Balbinka »

A czy ProFito nie zawiera odpowiedniej ilosci makro? Nie znam sie na tym. Jak trzeba cos do tego dolozyc, to to zrobie.
Ja nie mam RO - leje tylko odstana kranowke. Myslalam o kupieniu filtra RO za jakis czas.
Ostatnio zmieniony pt sty 28, 2011 9:08 pm przez Balbinka, łącznie zmieniany 1 raz.
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#8

Post autor: matka siedzi z tyłu »

grazdar1 pisze:czyli brakuje mikro
Ale skąd wiesz, że czegoś brakuje? Z czego wnioskujesz?
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#9

Post autor: sum »

Balbinka, ile tam jest światełka?
Ty piszesz o akwarium które masz w Irlandii?Tam chyba jest miękka woda w kranie wiec RO może być zbędne.Ciekawe jakie jest GH.
Balbinka pisze:Wlasnie jutro chcialam zamowic CO2 i co robic?
Zamawiać.Przy hodowli roślin dwutlenek węgla to najważniejsze makro.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#10

Post autor: Balbinka »

Swiatelka mam na razie 2 podle stare swietlowki: jedna to aqua gro 40W, a druga marine 38W obie t8.
Czekam na dostawe 3 x T8 po 38/40W do roslinnego + 2 odblysniki i wtedy bede mogla doswietlic roslinki. Przez pomylke dostalam za krotkie, a zamowilam aquastar, daylightstar i grolux'a - mysle ze to dobry zestaw bylby, gdyby byl w odpowiedniej dlugosci. Teraz to juz zglupialam i nie wiem jakie dostane, ale aquastar na pewno.
Z woda tutaj bywa roznie - w Wexford jest miekka, ale gdzie indziej to moze byc twarda, ze ho, ho.
Nie mam testu na GH i nie znam nikogo kto moze go miec, wiec nie jestem w stanie okreslic tej wartosci.
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#11

Post autor: grazdar1 »

MSZ
no chyba czytac umiem !
2 tygodnie nie nawozi mikro ,żelazo na poziomie 0 -chyba nie trzeba więcej
jesli po roslinach tego nie widac -to nic nie znaczy -niedobory pokazuja soie po jakims czasie bo mogly sobie zmagazynowac przy nadwyzkach -kiedy nawoziła normalne -a szczególnie ze nie jest jeszcze mocno doswietlone
z RO w takim razie bym zrezygnowal przy takiej kranówce
dopóki nie zorganizujesz swiatełka i co2 -proponuje dawkowac 50% dawek nawozów w takim razie
grazdar1
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#12

Post autor: sum »

To jak na chwilę obecną nie ma tego światła za dużo.CO2 też brak więc nie szalej z nawozami.
Podłoże to sam żwirek czy zaaplikowałaś coś pod spód?
ps.nie mogę znaleźć świetlówki daylightstar o mocy 38W,chyba takich nie ma.Zamiast niej do tych które podałaś możesz dać Juwel Day 6500K.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#13

Post autor: grazdar1 »

juwel o ile mi sie obilo o uszy ma jakies swoje nienormatywne dlugosci swietlowek ...
pro fito to dobry nawóz ogólny -wiec tylko jego bym uzywał do momentu dodania swiatla i co2 -ewentualnie ciutke fe na start żeby od 0 odbić -a dalej samo profito -
Ostatnio zmieniony sob sty 29, 2011 12:03 am przez grazdar1, łącznie zmieniany 2 razy.
grazdar1

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#14

Post autor: Balbinka »

Wiem ze jedna swietlowka to bedzie Hagen - ten bielszy, bo rozmiar 107 cm tez pasuje do mnie. Oryginalnie to 1047 mm, ale i 1050, i 1070 mm pasuje, bo jedni podaja dlugosc z bolcami a drudzy bez.
Dobrze wiec Fe i ProFito w polowie dawki, a EasyCarbo po 1 ml na 50 l czy tez jeszcze mniej?
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Prosze o interpretacje wynikow

#15

Post autor: grazdar1 »

ec -normalnie -jak napisalaś -nie zaszkodzi-
1 dawke fe daj 100% nastepne pół -tak dla podniesienia od 0
grazdar1
ODPOWIEDZ