Apistogramma Melgar/aktualizacja

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Apistogramma Melgar/aktualizacja

#31

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ale chyba zbaczacie z tematu, proszę się trzymać akwarium Bożeny
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

bridżet

Re: Apistogramma Melgar/aktualizacja

#32

Post autor: bridżet »

Misquamacus pisze: Aczkolwiek w tym względzie nie mam zastrzeżeń, bo zanim coś kupię to wcześniej wypytuję i raczej głupot w ZE nie usłyszałem.
czyli jesteśmy innego zdania bo my akurat wiele.

Bożena nie musi się znać tak ekstara jak Ty i nie musi wiedzieć że apisto to troszkę inne waruki, podoba się klientowi ryba więc chce ją kupić , jeżeli sklep jest kompetentny to mały wywiadzik co i jak. Albo namówią klienta na zmianę obsady, warunków itp albo zaproponują inną rybę.

Ale my profesjonaliści o tym wiemy. :evil:

Ewa.
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 3:44 pm przez bridżet, łącznie zmieniany 1 raz.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Apistogramma Melgar/aktualizacja

#33

Post autor: JPK »

Ja wcale nie twierdzę, że znam się ekstra, jednakże może nie rozmawiam z nimi o tematach w których mają mniejszą wiedzę. Np. aspekt rozmnażania apisto nie interesuje mnie w ogóle :)
Chętnie natomiast wysłucham "ciekawostek", jeżeli takowe możesz przytoczyć :)
bridżet pisze:Ale my profesjonaliści o tym wiemy. :evil:
Nie wątpię :)
Wróćmy jednakże do tematu wiodącego, czyli A. melgar. Fajnie by było, jeśli ktoś by się podzielił własnymi doświadczeniami, albo może jakieś artykuły w necie? Szukałem, jednakże nic interesującego nie znalazłem.

PS. temat wydzieliłem z >Klik< , za chwilę przeczyszczę ze zbędnego spamu.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Apistogramma Melgar/aktualizacja

#34

Post autor: Bożena »

bridżet pisze:jedna uwaga , bardzo ciężko utrzymać roślinniaka z apisto a z tego co mówi to twoja pasja zielenina ( albo jedno albo drugie ) jest to możliwe na pograniczu dla dobra obu tematów i wymaga mocnego poświęcenia czasu.

Ewa.
To poświecę Ewo, bo bardzo mi się podoba jedno i drugie. Nie o czas tu chodzi, tylko o to , że moze Ty i Twój mąż moglibyscie zabrać głos w sprawie tych rybek i jeżeli zechcecie będe wdzieczna, bo macie jakieś doświadczenie, a nie o jakieś głupoty, insynuacje, czy wrecz kpiny.Przykre , że tak się właśnie zachowują twz miłośnicy rybek.
Owszem poczytałam o nmelgarach, ale niewiele tego jest. Bardziej na zasadzie jakie nie są :sad:

Misquamacus mialam przebłyski że Zooekspert to samo zUo, przez duże "U", :mrgreen: ale naprawdę mało mnie ineterują utarczki i pyskówki. Kupuję tam gdzie mam duży wybór i dobry dojazd. :grin:
Brzanki to fantom czarny i bystrzyk czerwony. Na razie obserwuję i zobaczę co się bedzie działo. Niestety brak żrodel, więc tylko to zostaje
I będę wdzieczna jeśli osoby ktore zmierzają tylko do awantur a pojęcia zielonego brak , nie będą zabierały głosu.

Bridżet , powiem Ci, że owszem w sklepie byla rozmowa warunkach dla tych rybek i nie dlatego tam pojechalam, że mnie zaprosili , tylko dlatego, ze już myślałam o zmianach :grin:
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 4:15 pm przez Bożena, łącznie zmieniany 2 razy.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Apistogramma Melgar/aktualizacja

#36

Post autor: Bożena »

Dzięki Aleksander :) jestem na tym forum i czytałam
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Aleksander

Re: Apistogramma Melgar/aktualizacja

#37

Post autor: Aleksander »

Więc widzisz że temat jest skomplikowany jeżeli ta para wydorośleje i dojdzie do tarła to neonek który zbliży się do strefy kontrolowanej przez samca będzie pływał w dwóch kawałkach a 60l będzie strefą całkowicie kontrolowaną przez pana domu ale to nie moja sprawa .
Rozmnażałem te ryby bez problemu do godów dochodziło nawet w warunkach sklepowych mam jednak jedną uwagę do Ciebie i piszę to w oparciu o swoje doświadczenia,nie możesz trzymać tych ryb na drobnym żwirku ponieważ istnieje DUŻE prawdopodobieństwo iż albo się zadławią albo połkną kamyk co doprowadzi do śmierci są to ryby mocno kopiące i jeszcze jedno trzymanie ich 1+2 w 60l jest NIEODPOWIEDZIALNE. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Apistogramma Melgar/aktualizacja

#38

Post autor: Bożena »

tylko tyle udalo się zrobić
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 10:27 am przez Bożena, łącznie zmieniany 1 raz.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Apistogramma Melgar/aktualizacja

#39

Post autor: Bożena »

po kilku zmianach dzięki Karolowi i Arturowi :) wygląda to tak
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 10:28 am przez Bożena, łącznie zmieniany 1 raz.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
ODPOWIEDZ