Kilka pytań dot. Ziemi ogrodowej

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Sulej
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: wt maja 12, 2009 9:34 am
Lokalizacja: Jozefów (Otwocki)
Płeć:

Kilka pytań dot. Ziemi ogrodowej

#1

Post autor: Sulej »

Zamierzam zrobić restart akwarium z ziemią i mam do was kilka pytań mam nadzieje że mi pomożecie :mrgreen:

1.Czy ziemia nie będzie się zbijać i czy nie powstaną strefy beztlenowe ?
2.Czy nie zapobiegła by temu plaga świderków^?
3.Jeśli zastosujemy siatkę to chyba świderki nie będą mogły przekopywać dna taq?
4. Czy stosujecie siatkę pomiędzy ziemią a żwirkiem?
5.Czy przy sadzeniu roślin ta siatka nie przeszkadza?
6.Jakie mieszanki posiadacie (bo czytałem już o mieszankach z torfem gliną etc.)?
7. Jeśli roślinka wrośnie w siatkę pozostaje wycinanie jeśli dobrze się domyślam?
8.Sadząc roślinki i wyjmując je nie mieszamy podłoża(no właśnie czy podłoże np po roku nie zostanie wymieszane)?
9.Czy w jakikolwiek sposób poddajecie mineralizacji/preparujecie/czyścicie ziemię czy raczej metoda sru prosto z wora?
10.Czy ziemia może w jakikolwiek negatywny sposób wpływać na krewetki, ślimaki i rybki?
11.Roślinki sadzimy w warstwie żwiru a w ziemię sama później wrasta?

Mam nadzieję że was nie zamęczę tymi pytaniami :roll:
Ostatnio zmieniony śr wrz 22, 2010 11:14 am przez Sulej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kilka pytań dot. Ziemi ogrodowej

#2

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ja stosuję zwykłą ziemię z kwiaciarni, najlepiej żeby była bez nawozów. Metodą "sru prosto z wora". Nie prowadziłam wykopalisk na okoliczność występowania stref beztlenowych, ale żadnych ich objawów nigdy nie zaobserwowałam. Fakt, że zawsze miałam w każdym akwarium od samego początku świderki, więc może faktycznie one zapobiegły. Siatki żadnej nigdy nie stosowałam, więc na pytania z nią związane nie potrafię Ci odpowiedzieć, poza ty, że wg. mnie jest ona zbędna.
Przy sadzeniu można rosliny wepchnąć głębiej, w ziemię i to jakoś specjalnie moim zdaniem nie zaburza warstw, no chyba że sadzimy coś z bardzo rozbudowanym systemem korzeniowym. Przy wyciaganiu faktycznie może być czasem problem, ale u mnie wytrzymało 3 lata
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

ssuchy
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 11:07 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kilka pytań dot. Ziemi ogrodowej

#3

Post autor: ssuchy »

a co sadzicie aby do ziemi dodać drobny keramzyt aby jednak korzonki miały jakiś tam dostęp do powietrza??
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kilka pytań dot. Ziemi ogrodowej

#4

Post autor: Bożena »

Ja w jednym zbiorniku dodalam keramzyt,(eksperymentalnie) ale nie mieszjac go z ziemią, tylko pod ziemię. Nie widzę zadnych innych objawów niż w pozostalych dwoch zbiornikach.
Taki samo tempo wzrostu roslin i ich kondycja.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

ssuchy
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 11:07 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kilka pytań dot. Ziemi ogrodowej

#5

Post autor: ssuchy »

czyli ogólnie rzecz biorąc nie potrzebne zawracanie głowy
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kilka pytań dot. Ziemi ogrodowej

#6

Post autor: Bożena »

Raczej tak :)
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
ODPOWIEDZ