ślizak...

ODPOWIEDZ

Autor
MMS

ślizak...

#1

Post autor: MMS »

Witam,
Cały ranek spędziłem dziś na poszukiwaniu jakiegoś info o 'śliz robertsa'. Nie chodzi o naszego europejskiego ślizaka tylko o biotop azji [ azji poł-wsch ]. Odnalazłem łacińskie nazwy: Mesonoemacheilus Triangularis , barbatulus lub barbatula oraz angielską: Batik Loach. Ale wiele info o niem nie ma... mogę jeszcze dodać że to zwierz z karpiokształtnych - przylgowatych. Jeśli ktoś ma jakieś fajne źródło, stronę, czasopismo, książkę lub cokolwiek to bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony wt wrz 07, 2010 11:19 am przez MMS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ślizak...

#2

Post autor: Krzysiek »

http://animal-world.com/encyclo/fresh/H ... kLoach.php o tym mówimy ?

w skrócie: pochodzenie: cieplejsze strumienie Indii i okolic; dość różnokolorowy, ciemniejszy w stresie, do 12cm, dymorfizm płciowy nieznany; lubi kryjówki i zakopywanie w piachu, spokojne ale agresywne terytorialnie; żrą wszystko, polecane do akwa powyżej 100 z dużą ilością kryjówek i silnym prądem, zalecane do trzymania pojedynczo bo agresywne do przedstawicieli własnego gatunku.

ciekawa bestyja nawet, i chyba widziałem parę razy na żywo w zoologach ale to dawno temu było
100l morskie

Autor
MMS

Re: ślizak...

#3

Post autor: MMS »

No o nim, o nim. Tyle że tą stronkę już znalazłem i liczyłem na coś więcej... Planuję go do biotopu Azja pd-wsch / Tajlandia więc chciałbym go wcześniej dobrze poznać i poczytać... Ale dzięki za zainteresowanie. Jak ktoś jeszcze coś by miał to bardzo proszę.
ODPOWIEDZ