Jbl e czy Fluval?

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jbl e czy Fluval?

#1

Post autor: Jola75 »

Mam pytanie odnośnie tych filtrów Fluvala starsze typy znam i jak go używałam nigdy mnie nie zawiódł, obecnie mam wew jbl też jestem zadowolona, ale w przyszłości planuję jednak wymianę, i teraz mam pytanie jak spisuje się zewnętrzny jbl-a woda jest naprawdę czysta? ( jakieś pyłki, drobiny w wodzie) i co mnie najbardziej interesuje który jest bardziej cichy ? Fluvala miałam tak jak pisałam, już nie pamiętam którego ładnych pare lat temu, do wody na wodę nie mogłam narzekać, natomiast o ile dobrze pamiętam trochę buczał. I jeszcze jedno pytanie, Fluval 205, JBL E900 z tego co wiem oba maja regulację przepływu tylko pytanie odnośnie Jbl-a ponieważ ma większy przepływ od Fluvala w 100 litrach nie zrobi mi pralki ? do ilu maxymalnie można go przykręcić.?

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Jbl e czy Fluval?

#2

Post autor: krasnal »

:razz:
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 9:07 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jbl e czy Fluval?

#3

Post autor: Jola75 »

Krasnal a jak jest z wodą ? jest kryształ i jest cichy ? jeśli tak chyba będę się rozglądać za jblem :D
Pozdrawiam!!!

dariusz.b
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jbl e czy Fluval?

#4

Post autor: dariusz.b »

JBL 700 zaczął mi po roku ciec z pod uszczelki
PIERDOLĘ ADMINÓW

jerrymagu

Re: Jbl e czy Fluval?

#5

Post autor: jerrymagu »

ja mam fluval 205 w 112l i nie ma mowy o pralce. Co do głośności to uważam iż jest baaardzo cichy. Moje dzieci mogą to potwierdzić :wink:
Myślę żźe to byłby dobry wybór, choć......... nie posiadam go tak długo jak darek.b, więc co do żywotności nie mogę się wypowiedzieć. Od siedmiu m-cy posiadam też Fluval 305 i też jest cichutki i wydajny

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jbl e czy Fluval?

#6

Post autor: Jola75 »

No w tym sęk że fluvala miałam lata temu chyba to 303 był o ile dobrze pamiętam i nic poza buczeniem i wkurzającym zalewaniem i odpowietrzaniem nie mogłam mu zarzucić, teraz po dłuższej analizie chce któryś z tych dwóch, teoretycznie klasa ta sama jbl i100 który mam naprawdę dobrze się spisuje, tyle że jednak filtr zewnętrzny to zewnętrzny seria i ma mało miejsca na wkłady, a najważniejsze jest to, że w ogóle go nie słychać żeby sprawdzić czy działa muszę kukać pod deszczownice czy robi mi falę. Ogólnie jak trwała moja przygoda z akwarystyką lata temu to królował fluval, że tak powiem teraz przekonałam się że jbl też ma dobre produkty, tak naprawdę zepsuć się może każdy i nie zależy to od firmy, sama zasada filtracji z tego co się orientuję jest bardzo podobna za fluvalem przemawiają rurki giętkie bo zdaje mi się że przy nich nie będę musiała ciąć pokrywy, no i to że wiem że nawet wieki temu działał naprawdędobrze, woda była wręcz krystaliczna. Z Jbl-em kontaktu nie miałam, nie wiem jak oczyszcza wodę, widziałam akwarium z jakimś filtrem sunsun chyba i nie wiem czy to kwestia wkładów (myślę że też raczej) ale przy podejściu do szyby pływała masa pyłków, a właśnie tego bym nie chciała. Ceny defakto mają podobne tyle że e900 można później do dużo większego baniaka wykorzystać, no i mam rozterkę :(
Ostatnio zmieniony pn maja 10, 2010 11:08 am przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

jerrymagu

Re: Jbl e czy Fluval?

#7

Post autor: jerrymagu »

Podsumowując
W/g mojej opinii seria Fluval x05 jest udaną. Oba Fluvale które posiadam są ciche, bardzo funkcjonalne. Patent z rozmieszczeniem gąbki jest naprawdę praktyczny. Gabarytowo dla mnie są najlepsze. Mam dla porównania filtr Eheim 2026 Professionel II.
Czas pokaże czy mam rację.
Na chwilę obecną zakup tych dwóch Fluvali określam jako strzał w 10
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jbl e czy Fluval?

#8

Post autor: grazdar1 »

ja uwazam , ze nowa seria jbl jest niedopracowana - w przeciagu 6 miesiecy reklamowałem 2 szt e-1500 ---za jeden dostałem zwrot kasy - w drugim chyba zmienili mi głowice -bo dzwigienka regulacyjna przepływem i blokująca tzw aquastop zawiodła - ogólnie mamy symptom chinski -rezultat przenoszenia produkcji -
ceny ,pomyślunek i zamiar ok ale chyba wykonanie i usterkowość na minus wyszło jbl-owi
co do fluvali się nie wypowiadam -bo nigdy ich nie uzywałem -
trudno teraz okreslić coś produktem dobrym lub złym --osobiście teraz wybieralbym produkt z dobrym dostępem do szybkiego i bezproblemowego serwisu -gdzie załatwieni zostaniemy od ręki i nikt nie będzie wmawiał nam że to nasza wina i tak ma być
grazdar1

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Jbl e czy Fluval?

#9

Post autor: krasnal »

:roll:
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 9:07 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: Jbl e czy Fluval?

#10

Post autor: Hornet »

Ja mam fluvale we wszystkich swoich baniaczkach (204, 304, 404, 405) i zdecydowanie nie narzekam działają jak trzeba moim zdaniem należą do tych bezproblemowych tym bardziej że wszystkie były kupowane nie nowe a do tej pory nie miałam żadnych poważniejszych awarii... :x
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jbl e czy Fluval?

#11

Post autor: Tomacha »

Ja mam z kolei JBL e1500 juz poltora roku i nie narzekam. Zeby sprawdzic czy filtr dziala to musze ucho do niego przykladac.
Fluvala nigdy nie mialem.

Ale tak jak ludzie mowia - zawsze moze sie w kazdej rodzinie/firmie filtrow trafic czarna owca. Jesli jednak martwisz sie o nadfiltracje to uspokajam. Nie ma czegos takiego. Im wydajniejszy filterek - tym lepiej. Zawsze mozesz podkrecic. Poza tym z czasem bedziesz chciala zmienic baniak czy obsade i przyda sie cos mocniejszego.

Ludek
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: pt lut 13, 2009 12:51 am
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć:

Re: Jbl e czy Fluval?

#12

Post autor: Ludek »

Temat trochę stary, ale może komuś się jeszcze przyda.

Mam Fluvala 204 od 01.2003 r. i cały czas działa bez większych usterek. Przy ostatnim czyszczeniu miałam problem z uszczelką pod zamknięciem, no ale po tylu latach to nic dziwnego. Na szczęście można ją dokupić.
220 l

mwanamaji
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: sob gru 12, 2009 3:51 pm
Lokalizacja: MMz
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Re: Jbl e czy Fluval?

#13

Post autor: mwanamaji »

Używam jbl e900 od ponad roku i też nie narzekam :) jest świetny.
ODPOWIEDZ