indykator co2 - co nie tak?

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

indykator co2 - co nie tak?

#1

Post autor: kris82 »

cześć,
zbudowałem indykator CO2 do pomiaru gazu z rurki fermentacyjnej. Tam wlałem z zaleceniami wody o Tww=4 (sprawdzone) i 3 krople testu pH. Indykator cały czas jest zółty, nawet gdy umieszczam go bezpośrednio nad dyfuzorem z którego wydostaje się gaz. Co jest nie tak?
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: indykator co2 - co nie tak?

#2

Post autor: ORZECHOPCJA »

Jaki miałeś kolor po dodaniu 3 kropel roztworu do wody 4dKH w urządzeniu i przed włożeniem do baniak.(Powinien być zielony lekko niebieskawy) czas reakcji roztworu w urządzeniu zamontowanym w baniaku to około 2h

PS. nad dyfuzorem to w moment zrobi się żółciutki od CO2
powinien być po przeciwnej stronie akwarium od dyfuzora i kolor oliwkowy (OK)

Żółty o za dużo CO2

1.5ml wody 4dKH i 3 krople roztworu np(JBL CO2)
5ml wody akwariowej 3 krople (ZOOLEK Ph)
Ostatnio zmieniony śr kwie 28, 2010 11:28 pm przez ORZECHOPCJA, łącznie zmieniany 2 razy.
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Autor
kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: indykator co2 - co nie tak?

#3

Post autor: kris82 »

dzieki za odpowiedź, jednak jestem trochę zdziwiony...

Zanim odpisałeś podmieniłem na nowo roztór. Robię go ciągle tak samo - do wody o Tww=4 (wlewam do indykatora tyle ile się mieści, potem wg. różnych stron internetowych należy dodać 2-5 kropel - im więcej tym intensywniejszy kolor będziemy mieli). Mam test Zoolka i też wlewam wodę Tww=4 a nie z akwarium. Czy to może być przyczyną złego wskazywania? Za drugim razem uzyskałem kolor oliwkowo-zielony, ale nadal jego zabarwienie się nie zmienia w zależności od CO2

Linf

Re: indykator co2 - co nie tak?

#4

Post autor: Linf »

kris82, poczytaj tu o CO2
ODPOWIEDZ