Marniejące niektóre rośliny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Marniejące niektóre rośliny

#1

Post autor: ORZECHOPCJA »

Od paru dni zauważyłem ze pewna część roślin zaczyna marnieć :cry: nie wiem co się dzieje.
Oświetlenie 240W 12h, Co2 1,5 do 3 bąbelka /sek.(zależy od oświetlenia). Podaje 15ml potasu dziennie, żelazo 4ml co drugi dzień. Od wczoraj przestałem podawać
Woda:
Ph 7
TwW 4-5
TwO 10-12
NO2 0,0
NO3 15
Fe 0,3
PO 0,1

1 Obrazek
2 Obrazek
3 Obrazek
4 Obrazek
5 Obrazek
6 Czerwona w środku zdjęcia Obrazek
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Marniejące niektóre rośliny

#2

Post autor: lovelas1988 »

Podajesz tylko potas i żelazo? Błąd... Z mojej strony widzę braki manganu. Podając z mikro składników samo żelazo robią Ci się na młodych liściach nekrozy. Powinieneś podawać pełne dawki mikro i makro, a nie wybrane :)

Co do mikro to : http://www.fawa.pl/topics37/6683.htm pomyśl nad tym :) Koszt 1 L to 10 zł
:)

Jak rozpuszczasz CO 2 ?
Ostatnio zmieniony śr kwie 21, 2010 4:06 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Marniejące niektóre rośliny

#3

Post autor: ORZECHOPCJA »

A nie dodałem ze zbiornik na ziemi uniwersalnej do kwiatów. Z nawozu podałem wcześniej Symfonie i podlewam PG Feero + PG Clasik
Co2 rozpuszczam w dzwonie z gąbką diy 99% rozpuszczalności
Ostatnio zmieniony śr kwie 21, 2010 4:12 pm przez ORZECHOPCJA, łącznie zmieniany 2 razy.
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Marniejące niektóre rośliny

#4

Post autor: lovelas1988 »

ORZECHOPCJA pisze:A nie dodałem ze zbiornik na ziemi uniwersalnej do kwiatów. Z nawozu podałem wcześniej Symfonie i podlewam PG Feero + PG Clasik
Co2 rozpuszczam w dzwonie z gąbką diy 99% rozpuszczalności
Ile czasu stosujesz Symfonię? Od początku istnienia w akwa? Nie wiem ale z tego co słyszałem to Symfonia jest słabo przyswajalna i ma słabe chelaty..
Awatar użytkownika

Autor
ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Marniejące niektóre rośliny

#5

Post autor: ORZECHOPCJA »

Symfonie wlałem na początku po paru dniach i w sobotę po podmianie. W sumie 2 razy, do wczoraj zapalały się jeszcze 2 halogeny po 150W miedzy 11 a 15 i w sumie było 540W do dawało 1,35W/L Może przeginałem ze światłem?
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Marniejące niektóre rośliny

#6

Post autor: lovelas1988 »

1,35 W/L ? Wow, sporo, przy takim Low teach to raczej za dużo... Ja na Twoim miejscu przy takim oświetleniu i dozowaniu CO2 wyrzuciłbym ziemią i dał jakieś podłoże gotowe... Przy ziemi możesz mieć problemy, jak ją ruszysz to wszystko się wyemituje do słupa wody i gloniska przybędą. Z Akwarium Low Teach robisz High Teach, ja bym nie łączył tych dwóch metod. Poza tym przy CO2 o dobrej rozpuszczalności i dużym oświetleniu najlepiej sprawdzają się takie metody jak EI (Estimative Index) .
Ostatnio zmieniony śr kwie 21, 2010 5:05 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Marniejące niektóre rośliny

#7

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Oj
Low Tech to nie tylko ziemia w podłożu, ziemia jest tylko jednym z elementów. Ale mając ziemię w podłożu można z powodzeniem prowadzić akwarium typu High Tech.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Autor
ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Marniejące niektóre rośliny

#8

Post autor: ORZECHOPCJA »

Światło, właśnie spore bo baniak ma 60cm wysokości - żwir to 52cm słupa wody, a świetlówki są na wysokości 10cm od tafli wody. Tak więc tak źle i tak niedobrze. Jeszcze ten kolor wody herbaciany lekko, bee-fuu. W weekend muszę popełnić diy pokrywy i świetlówki chcę dać jakieś 3-4cm nad taflą wody (2cm nad wzmocnieniem poprzecznym) i powinno być jaśniej i 3x80W powinno starczyć bez halogenów.

Miałem kiedyś baniak z ziemia ogrodowa z działki (babce zwinąłem z pod pomidorów) na to 4-5cm piasku wiślanego i było oki, żadnych nawozów żadnego CO2 nic. Był mały bajzel jak się ruszyło roślinę ale nie było żadnych plam, gnicia, rozpadania się roślin itp. A tera z MAKRO, MIKRO ,CO2. Może nie mam już ręki do roślin, inny wsadzi liścia w do podłoże i zaraz piękna roślinka wyrośnie. A u mnie jakieś fatum :cry:

PS. Nie zrobię restartu żeby wywalić ziemie bo chyba bym musiał się wynieść do garażu z akwa, ( za dużo zamieszania było po pyszczakach)
Ostatnio zmieniony śr kwie 21, 2010 6:37 pm przez ORZECHOPCJA, łącznie zmieniany 1 raz.
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”