Pytanie

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

pytanie

#31

Post autor: Bożena »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Zoolight zaproponował to
http://www.zoolight.pl/product-pol-386- ... e-865.html

215 zł za komplet
Czekam jeszcze co powie Gaja- na razie nie odpisuje :sad:
Ostatnio zmieniony wt kwie 20, 2010 12:00 pm przez Bożena, łącznie zmieniany 1 raz.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

pytanie

#32

Post autor: Bożena »

to jest chyba to samo co wcześniej pokazywał Drottnar -w komplecie o 18 zł taniej.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pytanie

#33

Post autor: Bożena »

Linf a czemu potrzebne sa dwa wyłączniki czasowe? to nie bedzie razem podłączone?/
może głupie pytanie,ale mnie to zastanawia :)
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pytanie

#34

Post autor: lovelas1988 »

http://www.allegro.pl/item1008659677_os ... estaw.html

Nie lepiej wziąć ten zestaw ??? Nie widzę sensu przepłacać

Z tego co rozumie chcesz mieć 2 stateczniki ? Ten standardowy wbudowany i ten co kupisz tak?

Tamtego w pokrywie lepiej się pozbądź,( strasznie się grzeją stateczniki magnetyczne) wszystkie świetlówki podepnij pod jeden statecznik.

Proponuje zestaw z allegro... Poza tym stateczniki Philipsa nie sa tak dobre jak VS .
Moja opinia jest taka, a w/w sprzedawcę mogę polecić. :) W razie coś podpięcie jest bardzo łatwe :)

Zobacz aukcję :)
Bożena pisze:Linf a czemu potrzebne sa dwa wyłączniki czasowe? to nie bedzie razem podłączone?/
może głupie pytanie,ale mnie to zastanawia :)
Jeśli chcesz miec dwa stateczniki to musisz mieć również dwa włączniki czasowe... Musisz przemyśleć zakup i wykonanie. :)
Ostatnio zmieniony wt kwie 20, 2010 12:23 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

cena

#35

Post autor: Bożena »

dzieki za namiar :)
Wiesz, lovelas1988 cena z przesyłką wychodzi ta sama. Co do techniki to ja nie mam pojęcia, który zestaw lepszy do mojej pokrywy.
Łukasz, Kuba co Wy na to?
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: cena

#36

Post autor: lovelas1988 »

Bożena pisze:dzieki za namiar :)
Wiesz, lovelas1988 cena z przesyłką wychodzi ta sama. Co do techniki to ja nie mam pojęcia, który zestaw lepszy do mojej pokrywy.
Łukasz, Kuba co Wy na to?
Może i cena taka sama z przesyłką, z tym ze tu masz statecznik 3/4 x 18 W (spokojnie pociągnie 4 x 20 W)

A przy zestawie z zoo... masz statecznik 2 x 24...

Jest różnica i to kolosalna

(to tak jak kupić 4 piwa za 10 zł lub 2 za 10 tej samej jakości ) :idea:
Ostatnio zmieniony wt kwie 20, 2010 1:20 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 1 raz.

ppaula2

Re: Pytanie

#37

Post autor: ppaula2 »

Może uda mi się męża namówić aby pokombinował z pokrywą?
Bo moje rośliny wołają o pomstę do nieba :(
Ale w takim układzie musiałabym też podłoże wymienić :(
Bo rośliny w grysie w ogóle nie chcą się trzymać a rotala mi czarnieje :(
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pytanie

#38

Post autor: lovelas1988 »

ppaula2 pisze:Może uda mi się męża namówić aby pokombinował z pokrywą?
Bo moje rośliny wołają o pomstę do nieba :(
Ale w takim układzie musiałabym też podłoże wymienić :(
Bo rośliny w grysie w ogóle nie chcą się trzymać a rotala mi czarnieje :(
Co do podłoża to dobre i tanie jest "stare dno" , Jbl Manado (jałowe). Dobre oświetlenie, rozpuszczanie CO2 + nawozy.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4195
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Pytanie

#39

Post autor: Drottnar »

Ja bym mimo wszystko wziął zestaw 2x24W. Cieńsze świetlówki, bardziej ekonomiczne i zajmują mniej miejsca.

Linf

Re: Pytanie

#40

Post autor: Linf »

Bożena, wybrałbym opcję Zoolight a nie Allegro ponieważ w pokrywie możesz nie zmieścić 3 świetlówek 18W a 2x24W napewno się zmieszczą pozatym różnicy w cenie nie widzę aż tak znaczącej a Zoolighta masz pod "ręką" jak by coś się działo.Ale poczekaj jeszcze co napisze Gaja.
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

oświetlenie

#41

Post autor: Bożena »

Ok, dzięki :) . A Gaja jeszcze nie odpowiedział :sad:
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4195
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Pytanie

#42

Post autor: Drottnar »

Gaja da Ci pewnie lepszą cenę, ale musisz się uzbroić w cierpliwość. :)
Ewentualnie zadzwoń do niego. Tu podaje namiary: http://www.fawa.pl/postlink/38120.htm#38120
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pytanie

#43

Post autor: Bożena »

Oo wielkie dzięki. Jutro zadzwonię, bo akurat cierpliwości to mi brakuje :grin:
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pytanie

#44

Post autor: lovelas1988 »

Linf pisze:Bożena, wybrałbym opcję Zoolight a nie Allegro ponieważ w pokrywie możesz nie zmieścić 3 świetlówek 18W a 2x24W napewno się zmieszczą pozatym różnicy w cenie nie widzę aż tak znaczącej a Zoolighta masz pod "ręką" jak by coś się działo.Ale poczekaj jeszcze co napisze Gaja.
Jak wytnie się rynne z pokrywy Wromak i usunie stary statcznik to wejdą cztery świetlówki, poza tym nie widzę sensu aby trzymać stary statecznik i przepłacać w sklepie zoolight.
Ja bym mimo wszystko wziął zestaw 2x24W. Cieńsze świetlówki, bardziej ekonomiczne i zajmują mniej miejsca.
Przecież świetlówki w pokrywie nie będą one z niczym kolidowały..
Ostatnio zmieniony wt kwie 20, 2010 11:13 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 1 raz.

ppaula2

Re: Pytanie

#45

Post autor: ppaula2 »

Posłuchajcie, bo sama zgłupiłam i narazie nie bardzo mam finanse.
40W w 96l = 0,4W/l
Gdybym okleiła taśmą odblaskową ile jeszcze tego światła bym zyskała?
Patrzę na tą moją pokrywę i czarno widzę wsadzenie tam jeszcze jednej świetlówki (choć mój mąż powiedział, że to zrobi).
Ewentualnie myślałam o wsadzeniu 1 dodatkowej świetlówki T8 bądź T5.
A może jeszcze jakieś inne sposoby są na uzyskanie większej ilości światła?
A może tego światła mi wystarczy do podłoża na ziemi ogrodowej i nawożeniem Easycarbo do nie bardzo wymagających roslin?
Ostatnio zmieniony śr kwie 21, 2010 9:16 am przez ppaula2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pytanie

#46

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Moim zdaniem przy ziemi taka ilość światła powinna byc wystarczająca.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pytanie

#47

Post autor: BeoB »

ppaula2 pisze:Posłuchajcie, bo sama zgłupiłam i narazie nie bardzo mam finanse.
40W w 96l = 0,4W/l
Gdybym okleiła taśmą odblaskową ile jeszcze tego światła bym zyskała?
Patrzę na tą moją pokrywę i czarno widzę wsadzenie tam jeszcze jednej świetlówki (choć mój mąż powiedział, że to zrobi).
Ewentualnie myślałam o wsadzeniu 1 dodatkowej świetlówki T8 bądź T5.
A może jeszcze jakieś inne sposoby są na uzyskanie większej ilości światła?
A może tego światła mi wystarczy do podłoża na ziemi ogrodowej i nawożeniem Easycarbo do nie bardzo wymagających roslin?
Taśma odblaskowa moim zdaniem mało daje, mam u siebie wyklejoną pokrywę i nie widzę specjalnej różnicy. Stawiałbym na odbłyśniki.
Najlepsze jest to że ta taśma na allegro kosztuje 8zł + wysyłka. A u mnie w sklepie to samo po 4zł. Ale nie wiedziałem.
Słuchaj ja u siebie w pokrywie 50x30 wsadzam 3 świetlówkę, wywalam korytko i statecznik na zewnątrz. Tz. stateczniki z zarówek kompaktowych w puszcze hermetycznej. Także wszystko się da, a w Twojej to bajkowo.
Pozdrawiam serdecznie

ppaula2

Re: Pytanie

#48

Post autor: ppaula2 »

BeoB pisze: Słuchaj ja u siebie w pokrywie 50x30 wsadzam 3 świetlówkę, wywalam korytko i statecznik na zewnątrz. Tz. stateczniki z zarówek kompaktowych w puszcze hermetycznej. Także wszystko się da, a w Twojej to bajkowo.
Tia, tłumacz mi dalej :razz:

A chce się komuś łopatologicznie wytłumaczyć mi co mam kupić aby dodać świetlówkę (wraz ze zdjęciami?)
Ostatnio zmieniony śr kwie 21, 2010 10:47 am przez ppaula2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Grodno

#49

Post autor: Bożena »

ppaula2 jeśli masz zamiar coś robić ze swoim oświetleniem, naprawdę proponuję kontaktować się z Gaja. Sympatycznie, konkretnie i zdecydowanie taniej. Wcześniej w poście Drottnar podawal namiary-to skorzystaj. polecam :)
Ostatnio zmieniony śr kwie 21, 2010 10:55 am przez Bożena, łącznie zmieniany 1 raz.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pytanie

#50

Post autor: BeoB »

ppaula2 pisze:
BeoB pisze: Słuchaj ja u siebie w pokrywie 50x30 wsadzam 3 świetlówkę, wywalam korytko i statecznik na zewnątrz. Tz. stateczniki z zarówek kompaktowych w puszcze hermetycznej. Także wszystko się da, a w Twojej to bajkowo.
Tia, tłumacz mi dalej :razz:

A chce się komuś łopatologicznie wytłumaczyć mi co mam kupić aby dodać świetlówkę (wraz ze zdjęciami?)
ORZECHOPCJA pisze:42zł http://www.zoolight.pl/product-pol-143- ... -GROW.html
42zł http://www.zoolight.pl/product-pol-151- ... 0000K.html
28zł oprawki bryzgo-szczelne (4szt x 7zł)
statecznik elektroniczny (niekoniecznie u nich 3 km dalej w Michalinie po tej samej stronie torów jest hurtownia BARGO przy głównej ulicy, taki podwójny 2x 24W 40-50zł Filia:Adres: Józefa Piłsudskiego 200, 05-270 MARKI
Telefon: 22-7618131 lub http://www.bargo.pl/
i kawałek kabla 3m do podłączenia i wtyczka
Kup to jak pisał kolega wyżej:
http://www.zoolight.pl/product-pol-143- ... -GROW.html
http://www.zoolight.pl/product-pol-151- ... 0000K.html

Albo takie

http://www.zoolight.pl/product-pol-129- ... 0000K.html
http://www.zoolight.pl/product-pol-126- ... 8500K.html

i

http://www.zoolight.pl/product-pol-367- ... WA-T5.html x4
http://www.zoolight.pl/product-pol-289- ... 05-cm.html x4

http://www.zoolight.pl/product-pol-370- ... ikiem.html chociaż zakładam, że to masz już.

http://www.zoolight.pl/product-pol-285- ... x24W-.html drogo, ale jak wyżej w Michalinie powinni mieć taniej.

Tą samoprzylepną folię, albo jak chcesz trochę dołozyć to odbłysniki (wtedy obejm już nie musisz kupować), w zoolight Ci powiedzą jakie.

No jasniej to juz się nie da chyba...

W Michalinie mogą mieć, 2x24W i zarazem 2x39W w jednym za 69,80 zł. Tylko trzeba zadzwonić i przywiozą na jutro bądź piątek.
Ostatnio zmieniony śr kwie 21, 2010 11:59 am przez BeoB, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pytanie

#51

Post autor: lovelas1988 »

Moim zdaniem przy ziemi taka ilość światła powinna byc wystarczająca.
Zgadzam się :) Co do akwarii na ziemi i oświetleniu 0,7 W/L to jestem pod wrażeniem. Jak uchraniasz się przed glonami? Nie wchodzą w ogóle? Rozumiem, że fotosynteza wolniej zachodzi bez CO2 ale znów, światło to (istna bateria światła)... Jak możesz to napisz mi na PW jak to robisz, bo bez nawożenia; CO2 z butli, to ja sobie nie wyobrażam takiej opcji.. :razz: :razz:
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pytanie

#52

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Wiesz, to nie jest tak, że tam glonów w ogole nie ma; pojawia się od czasu do czasu trochę nalotu na szybach, głównie w dolnych partiach i trochę na ludwigiach z tyłu i coś tam na tylnej ściance... ale to są niewielkie ilości i nie mają tendencji do rozprzestrzeniania się. Sama miałam obawy, zastanawiałam się, czy nie byłoby lepiej jedną świetlówkę odłączyć, ale w końcu zostawiłam.
I w zasadzie nic nie robię, poza czyszczeniem szybek i czasami usuwaniem pojedyńczych brzydszych liści.

Może jakąś role odgrywa tu fakt, że mam naprawdę bardzo małą obsadę.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pytanie

#53

Post autor: lovelas1988 »

matka siedzi z tyłu pisze:Wiesz, to nie jest tak, że tam glonów w ogole nie ma; pojawia się od czasu do czasu trochę nalotu na szybach, głównie w dolnych partiach i trochę na ludwigiach z tyłu i coś tam na tylnej ściance... ale to są niewielkie ilości i nie mają tendencji do rozprzestrzeniania się. Sama miałam obawy, zastanawiałam się, czy nie byłoby lepiej jedną świetlówkę odłączyć, ale w końcu zostawiłam.
I w zasadzie nic nie robię, poza czyszczeniem szybek i czasami usuwaniem pojedyńczych brzydszych liści.

Może jakąś role odgrywa tu fakt, że mam naprawdę bardzo małą obsadę.
Hmmm.. Poziom fosforanów w takim bądź razie jest niewielki :) Chyba wypróbuję i zobacze jak się u mnie takie cos spisze. Nie myslałem nawet, że takie coś jest możliwe, za każdym razem zastanawiało mnie to światło 0,7 W/L , brak stosowania nawozów w płynach (przyjmowanych dolistnie) i wspomagaczy CO2.

No ciekawie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony śr kwie 21, 2010 4:18 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 1 raz.

Linf

Re: Pytanie

#54

Post autor: Linf »

ppaula2, a policz moc światła z taką objętością co kiedyś Tobie wyliczyłem i zobacz wtedy ile będziesz miała W/L wody ;) .

Linf

Re: Pytanie

#55

Post autor: Linf »

ppaula2, a policz moc światła z taką objętością co kiedyś Tobie wyliczyłem i zobacz wtedy ile będziesz miała W/L wody ;) .

Bożena, daj znać ile wyszło u Gaji nawet na PW.

ppaula2

Re: Pytanie

#56

Post autor: ppaula2 »

No tak.
Wyliczyłes mi 75l
Więc wychodzi 0,5333333333 W/l :)

Linf

Re: Pytanie

#57

Post autor: Linf »

ppaula2, więc moim zdaniem nie powinnaś już kombinować ze światełkiem ;)

Artexo
Zapaleniec
Posty: 245
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pytanie

#58

Post autor: Artexo »

A wypisał by mi ktoś co muszę kupić i ile to kosztuję żeby przebudować moją pokrywę z jednej świetlówki 15w na dwie 15w? Ponieważ rośliny średnio rosną...

mwanamaji
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: sob gru 12, 2009 3:51 pm
Lokalizacja: MMz
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Re: Pytanie

#59

Post autor: mwanamaji »

Ja mam ~0,54W/l i jest zdecydowanie wystarczająco. Roślinki bardzo ładnie rosną. W 100l 3x18W. Trzecia świetlówka "chodzi" na zestawie AquaEl'a za 45zł. Zamontowana na uchwytach do innej świetlówki a nie do pokrywy.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Pytanie

#60

Post autor: krasnal »

[ :x
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 9:34 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

ppaula2

Re: Pytanie

#61

Post autor: ppaula2 »

W takim układzie najpierw zmienię podłoże a później jak rośliny nadal będą mi marnieć pomyślę o światełku.
Najgorzej rotala - czarnieje... Czy to przez brak światła? Reszta rośnie ładnie (prócz dużego i małego heńka)
ODPOWIEDZ