Otocinclus Gigante (F0)

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
jerrymagu

Otocinclus Gigante (F0)

#1

Post autor: jerrymagu »

W tym wątku przedstawiam ciekawąstkę, choćby ze względu na rozmiar tego gatunku Otosów. W chwili obecnej ma jakieś 7cm a według opisów dorastają nawet do 10cm. Jest podobny do Otocinclusa sp. Vampiro tylko gabarytami większy i ma bardzo ciekawe oczy (które próbowałem dla Was uchwycić w kadrze). Oto on:

1.
Obrazek

2.
Obrazek
Awatar użytkownika

beeder
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Otocinclus Gigante (F0)

#2

Post autor: beeder »

Daj znać jak on się sprawuje z roślinami. Zastanawiałam się nad nim i nadal zastanawiam, ale boję się o moje pola zielone :)

Autor
jerrymagu

Re: Otocinclus Gigante (F0)

#3

Post autor: jerrymagu »

Ok bedę obserwował ich pod tym kątem

Autor
jerrymagu

Re: Otocinclus Gigante (F0)

#4

Post autor: jerrymagu »

beeder pisze:Daj znać jak on się sprawuje z roślinami. Zastanawiałam się nad nim i nadal zastanawiam, ale boję się o moje pola zielone :)
beeder --> obserwowałem przez kilka dni te otosy a także sp. Vampiro.
Wszak nie mam w zbiorniku delikatnych roślin, ale mam wrażenie że one są obojętne dla każdej rośliny. Nigdy nie widziałem ich na Kabombie, Blyxa japonica nie ruszona, mchy także te które mam na skałkach i korzeniu. Zdarza się że czasem wyląduje na jakiejś kryptokorynie ale zaraz z niej ucieka. Zdecydowanie często widzę je na korzeniach, liściach ketapangu i także przyczepionych do skałek. We wszystkich przypadkach w miejscach które raczej wolne są od mchu, albo gdzie jest jego mało.
Wszystko to wskazuje na to iż oba te gatunki mają zapotrzebowanie na celulozę która w ilości ponad 50% stanowi masę drewna.
Rzadko widuję je przyklejone do szyby. Otocinclusy Cocama zdecydowanie częściej ją czyszczą i są bardziej odważne niż oba opisane przeze mnie gatunki.
Mam nadzieję iż choć trochę pomogłem Ci w przedstawieniu charakterystyki tych pięknych Otosów.
Jeśli ktoś również z 'forumowiczów' ma takie same spostrzeżenia to proszę o 'wsad' w tym wątku.
Będzie to dla nas, a szczególnie dla beeder cenna informacja.

Pozdrawiam
jerrymagu
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Otocinclus Gigante (F0)

#5

Post autor: Tomacha »

Ja rowniez nie zauwazylem zeby jakiekolwiek otosy jadly mi roslinki. Mam affinis, cocama i vampirki. Mam je juz prawie rok w zbiorniku - wiec troche czasu na obserwacje mialem...Vampirki sa zdecydowanie najbardziej niesmiale. Sa jak wiekszosc zbrojnikowatych typowymi "kryjonami".
Awatar użytkownika

Bohdan
Zapaleniec
Posty: 263
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:10 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Otocinclus Gigante (F0)

#6

Post autor: Bohdan »

Posiadam w zbiorniku obydwie odmiany Otosa i żaden z nich nie zjada roślin.
Awatar użytkownika

beeder
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Otocinclus Gigante (F0)

#7

Post autor: beeder »

Dzięki wielkie za info, skoro zgodni jesteście to pewnie giganty zamieszkają u mnie - najwyżej później dostaną eksmisję ;)
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Otocinclus Gigante (F0)

#8

Post autor: Tomacha »

Lepiej kup sobie jakies inne ciekawsze zbrojniki. Jest duzo ladniejszych niz te otoski. Np. jakies hipcie - tez nie zjadaja roslin.
Awatar użytkownika

beeder
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Otocinclus Gigante (F0)

#9

Post autor: beeder »

Tomacha - jeszcze myślę - strasznie lubię moje lorikarie i nie wiem czy nie dokupię do nich np l.red.
Otosków mam zatrzęsienie różnych i być może tyle wystarczy. A w temacie obsady akwarium ja raczej długo myślę :D
Mam ochotę na akwa tylko ze zbrojnikami bez roślin ale przecież nie postawię 25l a większe to mąż raczej zauważy :x
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Otocinclus Gigante (F0)

#10

Post autor: Tomacha »

Heh - widze, ze tez masz odwieczny problem z mezami/ zonami ...:(
Ja mysle o zagospodarowaniu piwnicy na jakis fishroom :)
Niestety - ale zejscie do podziemia wydaje sie nieuniknione w moim przypadku....:)
ODPOWIEDZ