Brzanka Różowa

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
Maniek 18
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Brzanka Różowa

#1

Post autor: Maniek 18 »

Witam serdecznie wszystkich.
Chciałbym rozmnozyc brzanki. ale czy ktos mógłby mi powiedziec w jakim wieku musi byc samiec??? bo samice juz mam duzą i gotowa do rozrodu ale nie wiem czy samiec podoła. NIe wiem ile dokładnie ten samiec ma ale jest wielkośći ok. 4.5 cm. Czy taki "okaz" jest juz gotowy do rozmnażania czy musze jeszczep poczekac.
Prosze o pomoc i serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: Brzanka Różowa

#2

Post autor: Hornet »

Hejka
Brzanka Różowa jest stosunkowo łatwa do rozmnażania i myślę że taki samiec poradzi sobie...
Proponuje przeczytać http://www.akwarium.vegie.pl/brzankarozowa.html opis jest zwięzły i dość jasny...
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt sty 19, 2010 9:30 am przez Hornet, łącznie zmieniany 1 raz.
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.

Autor
Maniek 18
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Brzanka Różowa

#3

Post autor: Maniek 18 »

wielkie dzieki za odpowiedź.
Juz czytałem chyba wszystkie artykuły z tym zwiazen i ten też. Myślisz ze dobrym pomysłem jest przełożenie samicy do akwa tarliskowego (40L) takie posiadam i dopiero za kilka dni przełożenie samca?? Dzis pewnie bede robił ruszt ikrowy mam troche miękkich roślin. Bo samica ikrę raczej juz ma bo taka grubiutka sie wydaje. A zalezy mi na rozmnożeniu ich poniewaz bardzo lubie ten gatunek i mam strasznie mało ryb w akwa ogólnym.
Serdeczne pozdro
ODPOWIEDZ