Reduktor i osprzęt

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
Linf

Reduktor i osprzęt

#1

Post autor: Linf »

Witam.
Czy może ktoś z Was polecić jakiś konkretny reduktor do butli CO2 ?? I co ewentualnie trzeba by dokupić jeszcze??

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Reduktor i osprzęt

#2

Post autor: krasnal »

:x
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 8:29 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor
Linf

Re: Reduktor i osprzęt

#3

Post autor: Linf »

ok więc już mam to w drodze,butlę kupię na Żywieckiej powiedz mi jeszcze czy na ten reduktor będzie pasował zwykły wężyk akwarystyczny czy trzeba kupić jakiś specjalny :?: I jak będę miał wszystko to podjadę do Ciebie jeszcze żeby zobaczyć jak masz to zrobione :)
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4197
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Reduktor i osprzęt

#4

Post autor: Drottnar »

wężyk koniecznie PU.

Autor
Linf

Re: Reduktor i osprzęt

#5

Post autor: Linf »

Drottnar pisze:wężyk koniecznie PU.
to znaczy ??
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4197
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Reduktor i osprzęt

#6

Post autor: Drottnar »

wężyk poliuretanowy. Jest sztywniejszy niż zwykły wężyk silikownowy co pozwala na użycie szybkozłączek. Ponadto nie parcieje w wodzie i nie bieleje.

Autor
Linf

Re: Reduktor i osprzęt

#7

Post autor: Linf »

Krasnal czy jakieś przejściówki do niego są jeszcze potrzebne ??

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Reduktor i osprzęt

#8

Post autor: krasnal »

:x
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 8:29 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4197
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Reduktor i osprzęt

#9

Post autor: Drottnar »

U mnie zestaw wygląda następująco:
butla -> reduktor -> zaworek precyzyjny (nie polecam plastikowego czarnego z niebieskimi szybkozłączkami - straszny szajs nietrzymający ciśnienia) -> licznik bąbelków -> mikser -> akwarium

Piszę to po to, żeby zasugerować, że zaworek przeciwzwrotny nie jest konieczny. Natomiast może zaszkodzić, bo jest dodatkowym miejscem potencjalnej nieszczelności układu.

Co do miksera - jest to rozwiązanie, które można zastosować, ale nie jest absolutnie niezbędne. Mnóstwo osób decyduje się na dyfuzor wewnątrz zbiornika. Mikser ma ten plus, że wydłuża drogę kontaktu gazu z wodą, więc i lepsza jest wydajność układu. Kosztem jest spadem wydajności filtra, bo pompa musi przepchnąć wodę jeszcze przez mikser. Ale moja Tetra daje doskonale radę. Jak chcesz, opiszę, jak zrobiłem swój mikser (rozwiązanie wziętego z któregoś z for).

Autor
Linf

Re: Reduktor i osprzęt

#10

Post autor: Linf »

Ja mam kaskadę więc mikser odpada a chodzi mi o to czy do tego reduktora co podałeś linka można odrazu podpiąć wężyki i sru do akwa :?: oczywiście wiem licznik bąbelków i dyfuzor na końcu.
ODPOWIEDZ