Gupiki

ODPOWIEDZ

Autor
Logic07
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Gupiki

#1

Post autor: Logic07 »

Wpuściłem jedną samice gupika gdyż planuje je rozmnożyć.Natomiast po około dwóch tygodniach samica pada, tak jest z każdą.Możliwe żeby liczniejsze samce je zamęczały?

KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Gupiki

#2

Post autor: KarolX22 »

Logic07
Akurat tutaj odpowiedź jest oczywista masz za dużo samców. Najlepiej jest mieć chyba 2-3 samice na samca a ty wpuściłeś tylko jedną samicę na kilka samców.

Autor
Logic07
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Gupiki

#3

Post autor: Logic07 »

no bo nie chce żeby się ciągle mnożyły w głównym baniaku, chce żeby w kotniku urodziła a narybek odchować też w siatkowym kojcu do odchowu narybku i same samce zostawić z tego już raz miałem kłopot z molinezjami mnożyły się na potęge i ciągle tylko odławiałem i spuszczałem w sedesie a przerybienie to jak wiadomo same kłopoty chce mieć kontrole nad liczbą ryb

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Gupiki

#4

Post autor: DanielP »

Spuszczanie ryb w sedesie to nie jest rozwiązanie :razz:

Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Gupiki

#5

Post autor: Mauree »

Mam nadzieję, że wpisy Logic to tylko prowokacje. Jak nie chcesz rybkom danego gatunku pozwolić się rozmnażać, a chcesz mieć więcej samych samców to kup od innego hodowcy tyle nowych samców ile potrzebujesz i takich jakie Ci się podobają, a nie rozmnażaj. Urodzi się zawsze więcej samiczek niż samców .
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Gupiki

#6

Post autor: Ziemiojad »

Przestroga dla wszystkich czytających w przyszłości. Nie wolno wrzucać żywych, ale i martwych ryb do toalety.. To jest nie humanitarne.
Poza tym zabronione jest wrzucanie żywych zwierząt do obiegu wody. Do jezior, rzek, kanalizacji. Masz nadwyżki napisz na forum. Oddaj za czekoladę, piwo, rośliny.
Nie oddawaj za darmo do sklepów, bo oni nie sprzedają za darmo. A na forum zawsze ktoś okaże wdzięczność.

Autor
Logic07
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Gupiki

#7

Post autor: Logic07 »

kiedyś spuszczałem w sedesie molinezje przecież pisałem a teraz chce tylko narybek gupika same samice tylko do sedesu spuścić i zostawić sobie same samce i w czym tu problem? a propo humanitarności sprzedawca w sklepie jak kupowałem krewetki jedna spadła na podłoge to nie chciał mi jej dać tylko wrzucił do dużego akwarium na pożarcie przez skalara altuma :) także spuszczenie w sedesie to podobne zło, a nie chce się bawić w sprzedaż ryb.Do sklepu na pewno bym nieoddał, bo i by pewnie ich niewzieli.Chciałem odsprzedać helenki to chcieli żebym oddał za darmo albo wciskali jakiś kiepski pokarm 15g dafni chcieli mi dać za 50 helenek, dopiero w drugim sklepie gość dał mi pokarm za 40zł
Dodano do tego postu po 8 godzinach 38 minutach 45 sekundach
dzięki Mauree, jednak kupuje od hodowcy samce, rybkom oszczędze cierpienia w sedesie
Ostatnio zmieniony ndz mar 17, 2024 9:47 pm przez Logic07, łącznie zmieniany 1 raz.

KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Gupiki

#8

Post autor: KarolX22 »

Logic07 pisze: ndz mar 17, 2024 6:37 pm a propo humanitarności sprzedawca w sklepie jak kupowałem krewetki jedna spadła na podłoge to nie chciał mi jej dać tylko wrzucił do dużego akwarium na pożarcie przez slalara altuma także spuszczenie w sedesie to podobne zło, a nie chce się bawić w sprzedaż ryb
Akurat moim zdanie lepiej rybę przeznaczyć na żywy pokarm dla innych ryb niż wpuszczać żywcem do sedesu.

Autor
Logic07
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Gupiki

#9

Post autor: Logic07 »

No w sumie to mniejsze zło

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Gupiki

#10

Post autor: DanielP »

Popieram KarolaX22 :duży uśmiech: Są metody bardziej humanitarne i sensowniejsze niż ta którą stosowałeś.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21848
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Gupiki

#11

Post autor: Lech-u »

Spuszczanie w sedesie??? Naprawdę???

Absolutnie potępiam takie metody usuwania nadmiaru ryb.

Żywy organizm to nie gówno! Te organizmy coś czują. Na przykład ból. A w środowisku kanalizacyjnym zdychają w okrutnych męczarniach.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3155
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Gupiki

#12

Post autor: A.G.A. »

Lech-u pisze: pn mar 18, 2024 9:06 am Żywy organizm to nie gówno! Te organizmy coś czują
W punkt.
ODPOWIEDZ