Filtr RO

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
MagnumOpus
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 3:14 pm
Lokalizacja: Kielce
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Filtr RO

#1

Post autor: MagnumOpus »

Dzień dobry.
Poszukuję filtra odwróconej osmozy do akwarium 160l. Woda z kranu jest niesamowicie twarda, a mam dosyć mieszania z wodą destylowaną. Znalazłem tę ofertę:

https://allegro.pl/oferta/invital-ro-ba ... DT2DbwUexg

Będzie ona wystarczająca? Chętnie przyjmę inne propozycje i podpowiedzi.
Pozdrawiam

piotrz23
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 16, 2022 10:21 am
Lokalizacja: Gdzieś tam
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Filtr RO

#2

Post autor: piotrz23 »

Jedna membrana, brak pompy - te 40-50 litrów które potrzebujesz to będziesz filtrowal pół dnia jak nie dłużej. Do tego dużo wody odpadowej wyprodukujesz. Jeśli to Ci nie przeszkadza to ten filtr RO nada się jak każdy inny.

Autor
MagnumOpus
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 3:14 pm
Lokalizacja: Kielce
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Filtr RO

#3

Post autor: MagnumOpus »

piotrz23 pisze: ndz lut 18, 2024 7:22 pm Jedna membrana, brak pompy - te 40-50 litrów które potrzebujesz to będziesz filtrowal pół dnia jak nie dłużej. Do tego dużo wody odpadowej wyprodukujesz. Jeśli to Ci nie przeszkadza to ten filtr RO nada się jak każdy inny.
A mógłbyś polecić mi coś co rzeczywiście będzie w porządku? Kompletnie nie mam obeznania w tej tematyce, byłbym Ci naprawdę wdzięczny.
Znalazłem ewentualnie coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/filtr-odwroco ... 4545846859

piotrz23
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 16, 2022 10:21 am
Lokalizacja: Gdzieś tam
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Filtr RO

#4

Post autor: piotrz23 »

Kup obojętnie jaki filtr RO, np. z membraną 75 GPD lub 100 GPD i dokup drugą taką samą membranę, czyli jeśli kupiłeś zestaw z membraną 75 GPD to dokup osobno drugą taką membranę i podłącz obie w jeden zestaw. Na YT jest pełno filmów jak to łączyć i jest to łatwe, więc dasz radę.
Filtr możesz podłączyć gdzie chcesz, ale najlepiej tam gdzie jest największe ciśnienie.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Filtr RO

#5

Post autor: Drottnar »

Ja używam Invital RO Advance i jestem bardzo zadowolony z jego wydajności - wychodzi 1:1 RO do odpadu.
Awatar użytkownika

jaacek
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 11:25 am
Lokalizacja: podkarpacie
Na imię mam: Jacek

Filtr RO

#6

Post autor: jaacek »

Najważniejszą rzeczą jest ciśnienie wody sprawdź jakie maszu siebie bo się możne okazać ze będzie ledwo kapało i wtedy dochodzi zakup pompy
odpad można podłączyć do spłuczki
ODPOWIEDZ