Akwa 240l

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Aniszek99
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2024 4:13 pm
Telefon: 792895854
Lokalizacja: Gdańsk
Na imię mam: Olek
Płeć:

Akwa 240l

#1

Post autor: Aniszek99 »

Siema, ogólnie za około 3-6 miesięcy zamierzam założyć kolejny zbiornik, z Pielęgnicami Niebieskołuskimi (Cichlasoma octofasciatum) parką konkretnie, ponieważ tyle może być w 240l. Znajomy miał je kiedyś w miarę sporo o nich wiem. Ale chciałbym zaczerpnąć trochę wiedzy praktycznej, byłbym wdzięczny za różne rady jaki lubią pokarm jaką muszą mieć filtrację itp. wszystkie porady się przydadzą. Zgóry dzięki i Pozdrawiam :-)

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Akwa 240l

#2

Post autor: DanielP »

Witaj. Poprawna nazwa to Rocio octofasciata. Jakie wymiary będzie miał zbiornik? Pytam ponieważ w przypadku posiadania pielęgnic duże znaczenie ma powierzchnia dna a nie sam litraż. Także 240-ka będzie innej 240-ce nie równa. Moim zdaniem ten zbiornik będzie zbyt mały dla rocio. Bardzo często pielęgnice z CA nie tworzą par na stałe i może tak być, że po tarle samiec może nawet zabić samice. Oczywiście możesz spróbować ale musisz odpowiednio zagracić zbiornik kamulcami. Filtracja powinna być taka jak w przypadku posiadania dużych ryb czyli czym wydajniejsza, tym lepsza. Pokarmy jedzą każde tj. płatki z dodatkiem spiruliny, granulaty, mrożonki i żywe.
Awatar użytkownika

Autor
Aniszek99
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2024 4:13 pm
Telefon: 792895854
Lokalizacja: Gdańsk
Na imię mam: Olek
Płeć:

Akwa 240l

#3

Post autor: Aniszek99 »

Od razu dzięki za odpowiedź, zastanawiałem się nad jakimiś pielęgnicami na razie padło na pielęgnice niebieskołuskie. Ale sam jeszcze konkretnie nie wybrałem, Chciałbym takiego typu jak różnej maści akary do 240l . Masz może propozycję takich ryb? Edit: Trochę czytałem Electric Blue myślisz że będzie ok?

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Akwa 240l

#4

Post autor: DanielP »

Nie twierdzę na 100%, że z rocio się nie uda. Każdy zbiornik jest inny i wszystko zależy od aranżacji zbiornika i od tego na jakie ryby się trafi. Lata doświadczeń z pielegnicami nauczyły mnie tego, że z nimi nic nie jest pewne :duży uśmiech: Pielęgnice z CA nie zawsze tworzą stałe pary a te najczęściej dobierają się z grupki młodych ryb. Ja w takim zbiorniku widziałbym połączenie T.meeki z A.nanolutea/A.myrnae lub zbiornik jednogatunkowym z którymś z wymienionych gatunków plus rozpraszacze w postaci dzikich molinezji (P.salvatoris) lub mieczy (X. Alvarezi Palenque).
Awatar użytkownika

Autor
Aniszek99
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2024 4:13 pm
Telefon: 792895854
Lokalizacja: Gdańsk
Na imię mam: Olek
Płeć:

Akwa 240l

#5

Post autor: Aniszek99 »

Ogólnie bardzo dużo znajomych mówi żebym zamiast 240 założył 240 lub 300 litrów ale z pyszczakami więc mam trochę dylemat :/

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Akwa 240l

#6

Post autor: DanielP »

Wszystko zależy od tego co kto lubi i czego oczekuje. Spróbuj określić chociaż obszar który Cię interesuje :duży uśmiech:
Awatar użytkownika

Autor
Aniszek99
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2024 4:13 pm
Telefon: 792895854
Lokalizacja: Gdańsk
Na imię mam: Olek
Płeć:

Akwa 240l

#7

Post autor: Aniszek99 »

Dzięki za cenne rady poczytam trochę i zadecyduję. Pooozdrawiam :)
ODPOWIEDZ