Jakie ryby do akwarium 60l?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
seui101
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 13, 2024 11:51 pm
Telefon: 669 789 054
Lokalizacja: zgierz
Na imię mam: bartosz

Jakie ryby do akwarium 60l?

#1

Post autor: seui101 »

Mam pytanie posiadam akwarium 60l długość 60cm wysokość i szerokość to 30cm.
Chciałbym w nim trzymać 3 gatunki ryb
neonki
gupiki
kirysek panda
Mam do tych gatunków pewne pytanie czy mogą one żyć razem w akwarium i w jakich ilościach?
(filtr to AQUAEL VERSAMAX FZN-2 posiadam również grzałkę)

KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Jakie ryby do akwarium 60l?

#2

Post autor: KarolX22 »

Moim zdaniem lepiej jak byś się zdecydował tylko na 2 gatunki ryb. Mogę zaproponować np taką obsadę:
-10 neonów innesa
-6 kirysków panda
Dodano do tego postu po 44 sekundach
Ale też może np gupiki+ kiryski. Tu decyzja na co się zdecydujesz zależy od ciebie.

Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Jakie ryby do akwarium 60l?

#3

Post autor: Mauree »

Jeśli zdecydujesz się na gupiki, bezpieczniej byłoby kupić 6 samczyków, one w mieszanym stadku bardzo szybko się rozmnażają i trzeba mieć odbiorcę na młode. Gdy chcesz mieć młode i je sprzedawać czy oddawać najlepiej kupić wszystkie gupiki rasowe i tylko jednej odmiany, bo potomstwo takich łatwiej sprzedać lub oddać niż mieszance. Jeśli będziesz mieć tylko samce gupika , to zmieścisz 6 gupików, 6 neonkow i 5 kirysków. Jest jedno ale - gupiki to rybki twardej wody, lekko zasadowej, nawet z dodatkiem soli ewentualnie, a neony i kiryski to ryby wody miękkiej i kwaśnej. Neonki najlepiej wpuszczać dopiero gdy akwarium będzie ustabilizowane. Jeśli chcesz mieć gupiki w mieszanym stadku, to musisz zarezerwować miejsce dla młodzieży.
ODPOWIEDZ