Pterophyllum Altum

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Pterophyllum Altum

#1

Post autor: Ziemiojad »

Ostatnio chodzą mi po głowie. Nie tylko mi chyba jak słyszę i czytam. Więc pogadajmy.. Jakiej wielkosci akwarium, parametry wody, co wiecie o ich hodowli. A czego nie wiecie. Czy jest na forum ktoś kto je ma, a się nie przyznał do tego?

KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Pterophyllum Altum

#2

Post autor: KarolX22 »

Ziemiojad pisze: pn sty 15, 2024 6:17 pm Jakiej wielkosci akwarium,
Moim zdaniem do ich hodowli to jest takie akwarium 1,8m długości 50-60 szerokości i wysokości 70 (niby 60 się już nada ale wydaje mi się że lepsze dla nich będzie 70.
Ziemiojad pisze: pn sty 15, 2024 6:17 pm parametry wody,
Naturalnie występującą w bw więc pH tak 5-5,5 chyba im by wystarczyło i też z tego co kojarzę to lubią ciepło wodę z 28°.
Ziemiojad pisze: pn sty 15, 2024 6:17 pm co wiecie o ich hodowli
Jest to dość wymagająca ryba względem parametrów wody. Najlepiej jest go hodować w akwarium jednogatunkowym.
Przepraszam jak bym coś źle napisał ale piszę tylko to co pamiętam a też altumami nigdy się jakoś nie interesowałem.
Mi osobiście też się altumy podobają ale aktualnie nie planuje ich hodować bo wymagają sporego akwarium i też żeby jaką kolwiek obsadę dobrać do nich też jest ciężko. I też do tanich ryb nie należą.

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pterophyllum Altum

#3

Post autor: DanielP »

Zgadzam się z moim przedmówcą w kwestii wymiarów zbiornika aczkolwiek moim zdaniem długość akwarium 150 cm już wystarczy a wysokość to minimum 70 cm. Sam niestety nigdy ich nie miałem
Awatar użytkownika

Autor
Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Pterophyllum Altum

#4

Post autor: Ziemiojad »

Altumy to takie paletki są w stylu pływania. To nie wyścigówka.
Dodano do tego postu po 10 dniach 12 godzinach 38 minutach 55 sekundach
Nośny temat. Hihi.
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Pterophyllum Altum

#5

Post autor: jacekzabki »

KarolX22 pisze: pn sty 15, 2024 6:43 pm Nośny temat. Hihi.
Może dlatego ten temat jest mało popularny gdyż i te altumy są hodowane przez niewielu ludzi. Ryby piękne, duże, dostojne ale bardzo wymagające co do parametrów wody i wielkości akwarium. A i cena ich wielu hodowców odstrasza.
Awatar użytkownika

Autor
Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Pterophyllum Altum

#6

Post autor: Ziemiojad »

jacekzabki pisze: sob sty 27, 2024 11:11 am wielkości akwarium
Tu dość rozbieżne są dane.

KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Pterophyllum Altum

#7

Post autor: KarolX22 »

Też cena samego akwarium dla nich jest dość duża ze względu na wysokość a co za tym idzie grubość szkła musi być odpowiednia. I same ryby swoje kosztuje też można z nimi trzymać tylko niektóre gatunki ryb.
ODPOWIEDZ