Bojownik samiec

Przedstawiciele: bojowniki, wielkopłetwy, gurami, prętniki
ODPOWIEDZ

Autor
Cezary43
Gość
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 15, 2023 12:39 pm
Telefon: 4915904975363
Lokalizacja: Grosselfingen
Na imię mam: Cezary
Płeć:

Bojownik samiec

#1

Post autor: Cezary43 »

Ale jaka agresja i z czyjej strony? Ryby jednego i drugiego tolerowały. A i ten pierwszy i drugi którego kupiłem wczoraj nie przeżył. Nie miałem dwóch samców jednocześnie w akwarium. Zostały tylko 4 samice i pretniki. Oba gatunki nie mają żadnych objawów choroby. Dlaczego tylko samce?
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2023 2:37 pm przez Cezary43, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojownik samiec

#2

Post autor: Ziemiojad »

A może to nie choroba tylko agresja?

Autor
Cezary43
Gość
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 15, 2023 12:39 pm
Telefon: 4915904975363
Lokalizacja: Grosselfingen
Na imię mam: Cezary
Płeć:

Bojownik samiec

#3

Post autor: Cezary43 »

Chodzi o samce bojowników. Mam duże ogólne akwarium 265L. Mam kilka gatunków, w tym bojowniki 4 samice i do tej pory samca. Tydzień temu kupiłem 2 samice i samca. Po dwóch dobach samiec wykorkował. Samice mają się dobrze. Wczoraj kupiłem ponownie samca i 2 samice. Samiec po jednej dobie wykorkował. Samice jak patrzę mają się jak najlepiej. Ma w akwarium też pretniki które też są strunowcami. Też nic im nie jest. Czytałem o chorobie strunowców ale nie mam pojęcia co i dlaczego zabija mi samce bojowniki? Jeśli ktoś mógłby pomoc w tsj sytuacji co robię źle?? Dlaczego są to tylko samce bojownika? Proszę o jakąś wskazówkę bo załamuje już ręce z bezradności. Pozdrawiam. Czarek.
Dodano do tego postu po 10 minutach 14 sekundach
Przepraszam o pomyłkę. Labiryntowe i ich choroby ale dlaczego tylko samce bojowników. Proszę o pomoc.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojownik samiec

#4

Post autor: Agagin »

Cezary43
Mnie samice wykończyły 2 samców - w ciągu 1-2 dni (tzn nie jednocześnie,ale jednego po drugim). Jeśli samice miałam dłużej,i tą samą grupę,to wykańczały chłopaka szybko. Jak samice były jeszcze niezgrane,albo pojedyncze,to było ok i żyły sobie razem spokojnie. Więc moja teoria taka jest - że z babami to jednak nie ma żartów:)

Autor
Cezary43
Gość
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 15, 2023 12:39 pm
Telefon: 4915904975363
Lokalizacja: Grosselfingen
Na imię mam: Cezary
Płeć:

Bojownik samiec

#5

Post autor: Cezary43 »

Coś w tym jest. A poradziłeś coś na to?? Czy masz same samice teraz??? Bo nie wiem czy kupować ponownie samca? Czy to ma jakiś sens wogóle??

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojownik samiec

#6

Post autor: Agagin »

Cezary43
Teraz mam same samice. Nie wykluczam, że jeszcze kiedys wrócę do układu 1+3, ale to jak mi wymrze obecna obsada w 200l, i wtedy na pewno będę wrzucała wszystkie naraz (albo najpierw samca, później samice). Teraz moje dwie samice (siostry) mają ponad półtora roku,jakbym im tam wrzuciła samca to by go wykończyły w godzinę.

Autor
Cezary43
Gość
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 15, 2023 12:39 pm
Telefon: 4915904975363
Lokalizacja: Grosselfingen
Na imię mam: Cezary
Płeć:

Bojownik samiec

#7

Post autor: Cezary43 »

No właśnie. Tylko że mój pierwszy samiec był wrzucony z 2 ma samicami jednocześnie. Nie wiem dlaczego tak się dzieje?

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojownik samiec

#8

Post autor: Agagin »

Cezary43
Ja tylko mówię,jak ja bym zrobiła:) bojowniki też mają swoje charaktery,inaczej się u mnie zachowywały kupione ze sklepu z jednego akwarium,inaczej 'obce' i zapoznawane dopiero w akwarium. Nawet pojedyncze samice się znęcały nad samcami. Nie przewidzisz...
Nie jest też powiedziane, że to nie jakiś słaby egzemplarz ci się trafił i po prostu mu się zmarło/już wcześniej mógł być chory/przeprowadzka go zestresowała itp itd...

Autor
Cezary43
Gość
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 15, 2023 12:39 pm
Telefon: 4915904975363
Lokalizacja: Grosselfingen
Na imię mam: Cezary
Płeć:

Bojownik samiec

#9

Post autor: Cezary43 »

Rozumiem. Ale jak myślisz warto zaryzykować kolejny ostatni raz? Może kilka dni przetrzymać go w akwarium ogólnym ale w odosobnieniu??? I może wtedy się okaże co jest i co z tego wyjdzie.???.

Gaber
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: ndz sie 07, 2022 1:37 am
Lokalizacja: City

Bojownik samiec

#10

Post autor: Gaber »

Niektóre odmiany bojowników (krótkopłetwych) do złudzenia przypominają samice, może masz takiego samca który eliminuje konkurentów. Bez foto trudno doradzić.
ODPOWIEDZ