Niedobory NO3

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Danieloz
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 22, 2022 4:21 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Niedobory NO3

#1

Post autor: Danieloz »

Cześć mam założone 128l Iwagumi i borykam się z wahającą wartością NO3. Akwarium założone 3 miesiące temu. Jedyną rośliną którą posiadam w akwarium to eleocharis parvula. Akwarium założone na podłożu aktywnym mastersoil.
Parametry wody:
Gh 6
PO4 0.1mg/l
K 15mg/l
Fe 0.1mg/l
Podmiana wody 25% raz w tygodniu
Co2 jest
Lampa 50W

No i zatrzymajmy się na parametrze NO3. Codziennie uzupełniam go samym samym azotem do wartości 10mg/l i kolejnego dnia wartość wynosi znowu 0. Przez to że azot jest wyzerowany a PO4 jest na poprawnej wartości borykam się z nawracającymi glonami (zielona wata). Nie mogę z nimi szybciej walczyć nim nie ustabilizuję parametrów wody. Wodę badam testami Sera

I tutaj moje pytanie czy to normalne aby eleocharis zjadał takie ilości azotu w ciągu jednej doby czy przyczyna leży gdzieś indziej?

Obrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2386
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Niedobory NO3

#2

Post autor: Ziemiojad »

Danieloz
Jakie masz podłoże?, aktywne?

Autor
Danieloz
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 22, 2022 4:21 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Niedobory NO3

#3

Post autor: Danieloz »

Master Soil Powder
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2386
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Niedobory NO3

#4

Post autor: Ziemiojad »

Danieloz
Może ono pochłania ci azot?

Autor
Danieloz
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 22, 2022 4:21 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Niedobory NO3

#5

Post autor: Danieloz »

Tylko że wszystkie inne pierwiastki są na dobrym poziomie. Kupię jeszcze testy na NO3 innego producenta i zobaczę czy to nie problem z nimi. Wcześniej prowadziłem już mały baniaczek 25l na tym podłożu i nie miałem problemu z utrzymywaniem azotu na odpowiednim poziomie. A tutaj wlewam codziennie po 20 ml aquaforest af bost N gdzie 1 ml nawozu rzekomo podnosi azot o 1 mg na 10 l więc powinno coś tam być a badam wodę kolejnego dnia i sytuacja ta sama czyli 0. Będę informował na bieżąco co się dzieje, sam jestem ciekawy zaistniałej sytuacji
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2386
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Niedobory NO3

#6

Post autor: Ziemiojad »

Danieloz
Kup albo inne testy albo inny nawóz.
Dodano do tego postu po 3 minutach 6 sekundach
Tropica pochłania fosfor z tego co wiem..

Autor
Danieloz
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 22, 2022 4:21 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Niedobory NO3

#7

Post autor: Danieloz »

Dotychczas nawoziłem Qualdrop basic grow ale przez znikanie azotu miałem nadmiary fosforu.
ODPOWIEDZ