Jakiego koloru będą małe molinezje?

Przedstawiciele: Gupiki, Endlerki, Mieczyki, Molinezje, ...
ODPOWIEDZ

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Jakiego koloru będą małe molinezje?

#1

Post autor: Mauree »

ObrazekObrazekObrazek
Mama jest też bicolor z przodu żółta z tyłu czarna z perłowo niebieskim brzuszkiem i czarnymi oczami a tata mógł być żółty z czarnymi płetwami albo biały. Młode mają miesiąc i około 18 mam długości

Gaber
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: ndz sie 07, 2022 1:37 am
Lokalizacja: City

Jakiego koloru będą małe molinezje?

#2

Post autor: Gaber »

Niestety ładniejsze nie będą :( na skutek połączenia żółtoczarnej ze srebrnym osobnikiem co paskudzi ubarwienie.

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Jakiego koloru będą małe molinezje?

#3

Post autor: Mauree »

Mi też też wydaje że one są po białym ojcu choć był on bardzo zdominowany. Jeśli będą białe to sie jeszcze wykoloruja. Nasza biała marmurkowa trzymiesięczna jak miała miesiąc była szara i całkiem przezroczysta a teraz jest przepiękna i bardzo kontrastowa

secondjert
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 12, 2023 1:13 pm
Lokalizacja: Zapora

Jakiego koloru będą małe molinezje?

#4

Post autor: secondjert »

Małe molinezje, czyli młode osobniki ryby z rodzaju Poecilia (gupiki), mogą mieć różne kolory, w zależności od ich genetyki. Typowy gupik występuje w wielu różnych odmianach barwnych, takich jak złociste, czerwone, niebieskie, czarne, białe, żółte itp.

Kolor małych molinezji może być dziedziczony po ich rodzicach. Jeśli rodzice mają konkretny kolor, istnieje duża szansa, że ich potomstwo będzie miało podobne ubarwienie. Jednakże, w przypadku krzyżówek i różnych kombinacji genetycznych, kolory potomstwa mogą być różnorodne i nieprzewidywalne.

Warto zauważyć, że u niektórych gupików młode osobniki mogą mieć początkowo bardziej stonowane lub niepełne kolory, które stopniowo rozwijają się i stają bardziej wyraziste w miarę dorastania.

Ostateczny kolor małych molinezji będzie więc zależał od ich genotypu i jest trudny do określenia z góry. Można się spodziewać, że będą miały różnorodne i interesujące kolory.



____________________________

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Jakiego koloru będą małe molinezje?

#5

Post autor: Mauree »

Bardzo dziękuję . Minęło kilka dni i wydaje się że część po mamie jest żółta z czarnym ogonkiem i turkusowo połyskującym brzuszkiem. A większą część będzie chyba biala, bo stają się coraz jaśniejsze, być może z połyskiem żółtym i błękitnym . Trzeba czekać, ale rysują się dwa odrębne warianty kolorystyczne. Wcale nie miałam zamiaru hodować mieszańców. Rybki kupione jako same samiczki okazały się byc co najmniej w 50 procentach samczykami
Dodano do tego postu po 9 minutach 51 sekundach
Na szczęście znajomi akwaryści, którzy zgodzili się przygarnąć po 6 uważają że są piękne
Dodano do tego postu po 5 godzinach 4 minutach 46 sekundach
A w takim domku urodziły się i mieszkajaObrazekObrazekObrazekObrazek
Dodano do tego postu po 2 miesiącach 24 dniach 17 godzinach 15 minutach 44 sekundach
Są ładniejsze, mają wyraźne jaskrawo żółte laty na białym tle albo prawie całe jaskrawo żółte ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Thorg
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 08, 2023 7:55 am
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Jakiego koloru będą małe molinezje?

#6

Post autor: Thorg »

Piękne, szukałem takich ale lokalnie nie znalazłem

Gaber
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: ndz sie 07, 2022 1:37 am
Lokalizacja: City

Jakiego koloru będą małe molinezje?

#7

Post autor: Gaber »

W zoologach takiej wersji kolorystycznej molinezji nie widziałem, no może balonowe bywały ale sporadycznie. Być może Twoje rybki mają dolewkę krwi żaglopłetwych co przekłada się na nietypowe ubarwienia. Mając takie rybki dodałbym jeszcze odmianę dalmatyńczyk i pociągnął z nich młode.

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Jakiego koloru będą małe molinezje?

#8

Post autor: Mauree »

Tata tych pierwszych z 2 maja które mają teraz ok 5 cm był zaglopletwy. Był żółty w białe kropki z czarnym żaglem , żył na pełnej petardzie pływał cały czas z jednego końca zbiornika na drugi i rozkładał żagiel i niestety nagle zasnął. Po nim chyba mają kropeczki. Ojcem tych z 30 maja, które mają ok 3.5 cm byl chyba biały księżycowy i tych najmłodszych z 2 lipca wygląda że tez. One są jeszcze małe po 2 cm i nie wiadomo co z nich wyjdzie. Mam chyba samiczkę dalmatynke urodzona 2 marca piękna duża z długimi płetwami ale nikt się do niej nie zaleca. Zobaczymy co los przyniesie. A kupowałam same samiczki żeby się nie mnożyły ...już 19 naszych małych pływa u kolegów akwarystów
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Jakiego koloru będą małe molinezje?

#9

Post autor: lwica79 »

piękne zdjęcia wychodzą. Czym robione ? Nie licząc tego że aparat nie nadąża za ruchomymi obiektami to pozostałe , lub te które akurat się nie ruszają, jak zbrojnik na zbliżeniu wychodzą tak fajnie jakby nie było szyby, wody, a nawet mojego ekranu w laptopie :OK:

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Jakiego koloru będą małe molinezje?

#10

Post autor: Mauree »

Zdjęcia robione kilkuletnim smartfonem Nokia. Myślę, że to zasługa bardzo przejrzystej wody i mocnego oświetlenia (fabrycznego Juwel Rio). Młodsze molinezje z 30 maja i 2 lipca posiadają teraz coraz dłuższe płetwy i ogonki (księżycowe). Ciałka z przewaga intensywnie żółtego , białe latki w tylnej części ciała a płetwy i ogonki przezroczyste. Kilka nie wybarwilo się na ten intensywny żółty, są takie kremowo przezroczyste, może będą białe, czekam. Urodziły się pierwsze młode po tych potomkach zaglopletwego, na razie jasne, tylko jedna malutka ma dwie ciemne latki, pewnie za miesiąc będzie można coś wróżyć o kolorze.
ODPOWIEDZ