Krewetki amano

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Tarotka
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 18, 2023 9:30 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Na imię mam: Joanna
Płeć:

Krewetki amano

#1

Post autor: Tarotka »


Wczoraj zakupiłam cztery wielkie krewetki amano. Długa aklimatyzacja, najpierw worek w akwarium, później kropelka po kropelce wymiany wody z akwarium do worka. Po ponad godzinie, gdy wszystkie wyładowały już w akwarium od początku dziwnie się zachowywały. Wszystkie siedziały przy tafli uczepione limnobium. Do rana jedna padła. Po południu nagle jedna po drugiej zaczęły zmieniać zachowanie. Najpierw jedna popłynęła na dno i zaczęła zachowywać się normalnie tzn, chodzić spokojnie po roślinach, dnie, korzeniu. Dałam jej pokarm i od razu chwyciła i zaczęła jeść. I tak po jakimś czasie wszystkie teraz chodzą sobie po dnie i zachowują się normalnie, wyjadają opadnięte resztki pokarmu, glony z roslin.
Co mogło być przyczyna tego początkowego zachowania?
Czy mam martwić się o resztę?
Akwarium 54l, nawożone co2, ale dość małe ilości, temperatura 27 stopni ze względu na bojka (ma w nosie krewetki, czasem tylko podpływa żeby je pooglądać)duuzo roślinności, filtr kubełkowy, belka oświetleniowa 14W
Parametry zmierzone przed chwila
Z testów kropelkowych zooleka:
Ph 7,2
No2- 0,05
No3- 0
KH- 18
GH- 12
Z testów paskowych tetry(wiem, ze je można sobie o kant dupy rozbić, ale podam)
Ph 8,9
No3- 0
No2- 0,10
GH- 8
KH- 20
Chlor- 0
Dwutlenek węgla- 1
Jak obniżyć KH? Swoją droga co mogło spowodować taki skok? Jeszcze kilka dni temu gh 8 a kh 12
Ile sztuk mogę mieć w tym baniaku amano?

jpg
ODPOWIEDZ