Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
ODPOWIEDZ

Autor
Sebsn122
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pt mar 12, 2021 9:09 pm
Telefon: 695831786
Lokalizacja: Wrocław

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#1

Post autor: Sebsn122 »

Cześć, przymierzam sie do zakupu deskowców, nie wiem na ile młode deskowce powinny mieć już odpowiedni kształt.

Otrzymałem kilka zdjęć proszę o pomoc w ocenie rybki od 7 do 9 cm. cena od 80 do 120 zł

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#2

Post autor: Ziemiojad »

Sebsn122
Jakie masz akwarium? Masz nieograniczony dostęp do RO? Dużo czasu?
Dodano do tego postu po 40 sekundach
Ile miesięcy mają te ryby?

Autor
Sebsn122
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pt mar 12, 2021 9:09 pm
Telefon: 695831786
Lokalizacja: Wrocław

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#3

Post autor: Sebsn122 »

Akwarium spełnia wymogi PH 6,6-7,0(do regulacji dowolnie) RO modyfikowany na 2 membrany co by było szybciej, 150 cm x 45x50, pytam o rybki pomińmy standard tematu chorób. :) Takich nie ma w mojej akwarystyce od ponad roku i tak ma zostać. Na paletkach się nie znam nie hodowałem ich nigdy to pytam.
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#4

Post autor: jacekzabki »

W mojej ocenie te ryby ze zdjęć nie są warte zawracania sobie głowy nawet za połowę tej kwoty jaką ktoś za nie chce. Na podstawie zdjęć i tak jest trudno stwierdzić czy ryby są zdrowe, czy są odpowiednio ukształtowane, czy nie mają pasożytów. Gdy jeszcze kupowałem ryby z ogłoszeń to wielokrotnie jeździłem do ludzi, którzy wysyłali mi zdjęcia dyskowców a na miejscu okazywało się, że ryby są nic nie warte.
Na 2 zdjęciu ten mieszaniec pigeona z czymś wygląda jak odpad poselekcyjny kategorii C. :shock:

Autor
Sebsn122
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pt mar 12, 2021 9:09 pm
Telefon: 695831786
Lokalizacja: Wrocław

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#5

Post autor: Sebsn122 »

potwierdziłeś nieco moje obawy, wydawały mi się jakieś nie takie dlatego dopytuję, bo zastanawiałem się czy młode tak nie mają. Tak czysto edukacyjnie nie mają przerośniętych płetw grzbietowych względem ciała, i są za bardzo wydłużone(tułowie), co myślicie o oczach.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#6

Post autor: Ziemiojad »

jacekzabki
Możesz wstawić zdjęcie swojej ryby? Jako porównanie co autor wątku ma szukać?
Dodano do tego postu po 22 sekundach
Sebsn122
Dlatego pytałem o wiek ryby.

Autor
Sebsn122
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pt mar 12, 2021 9:09 pm
Telefon: 695831786
Lokalizacja: Wrocław

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#7

Post autor: Sebsn122 »

nie dostałem jeszcze odpowiedzi co do wieku,
tu mam ogłoszenie z wiekiem z mojej okolicy https://allegrolokalnie.pl/oferta/palet ... on-red-map

a te wyglądają nieźle na oko bez wiedzy na co patrzeć(trochę daleko ale). https://www.olx.pl/d/oferta/dyskowce-pa ... l[quote][b]

Dodano do tego postu po 14 godzinach 57 minutach 27 sekundach
[/b][/quote]Dostałem info że*to sa rybki od Stendkera. te wieksze od grudnia a te mniejsze od lutego są u sprzedajacego
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#8

Post autor: jacekzabki »

ObrazekTe które są wystawione na OLX wyglądają naprawdę przyzwoicie. Chociaż nie chce mi się wierzyć, że są od Stendkera. Małe ryby z tej hodowli kosztują od 15 euro w górę- kto chciałby sprzedawać ryby ze stratą finansową (za 40 zł )?
W ogłoszeniu allegro lokalne dorosłe ryby wyglądają naprawdę bardzo kształtnie ale niestety były trzymane w twardej wodzie o czym świadczą duże ilości piegów. Jeśli w takich samych warunkach są trzymane młode to znaczy w twardej wodzie to nie rokuje to dobrze. Generalnie wszystkie palety drobno-wzorzyste jeśli są trzymane w wodzie o zbyt wysokim GH i KH będą miały piegi a np. Red melony lub Marlboro będą miały ciemne bądź wręcz szaro- czarne płetwy.
Aha, i jeszcze jedno- jeśli dobrze pamiętam to Stendker nie sprzedaje ryb mniejszych niż 8 cm- jeśli ktoś sprzedaje mniejsze mówiąc, że to właśnie z tej hodowli to wciska kit.

Autor
Sebsn122
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pt mar 12, 2021 9:09 pm
Telefon: 695831786
Lokalizacja: Wrocław

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#9

Post autor: Sebsn122 »

Stendkera są te z początku tematu bo o których pisales że niegodne uwagi. Widzę że zlały się z tymi z olx . Allegro i olx wstawiłem dla kontrastu aby dostać info czego szukać
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#10

Post autor: jacekzabki »

jacekzabki pisze: czw mar 30, 2023 3:07 pm Stendkera są te z początku tematu
A w życiu!!! Te z początku tematu wyglądają na słabej jakości kundelki (sądząc po tych kiepskich zdjęciach).
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#11

Post autor: Ziemiojad »

jacekzabki
Piękna paletka. Dzięki.
Dodano do tego postu po 2 godzinach 19 minutach 24 sekundach
Sebsn122 pisze: śr mar 29, 2023 7:54 pmdeskowców
Ta nazwa mnie śmieszy. Napisałeś tak dla żartów?

Autor
Sebsn122
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pt mar 12, 2021 9:09 pm
Telefon: 695831786
Lokalizacja: Wrocław

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#12

Post autor: Sebsn122 »

Autokorekta)
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#13

Post autor: jacekzabki »

Udało się zakupić paletki? Jeśli tak to wyślij fotki.

Autor
Sebsn122
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pt mar 12, 2021 9:09 pm
Telefon: 695831786
Lokalizacja: Wrocław

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#14

Post autor: Sebsn122 »

udało się(niedziela), ale był zawał, przy przeprowadzce.
Pomimo identycznego zbliżonego ph co u pośrednika.
Poszło prawdopodobnie o twardość wody. Lub PH podniesione tlenem do transportu
Jedna z paletek wyłożyła się we wiadrze i miała białe oczy. Adaptacja metodą kropelkową ok 5-6h.

Objawy ustąpiły obie rybki mają w moim odczuciu, początkową martwicę płetwy ogonowej(dam głowę że na miejscu było ok, we wiadrze też), nie zauważyłem tez uszkodzenia na czole jakby blizna(ta sama ryba co od oczu i u której ubytki płetwy są b. widoczne) -może jak ją łowił to coś sie stało ?

Na zdjęciu z dziś ta z blizną widać też taką ziarnistość na przodzie od pyszczka, ale nie są to kropki jak ospa. Jakby włączyć w jakieś grze efekt ziarnistości filmowej.
Druga paletka tylko ogon i to b. Niewyraźnie, gdyby nie pierwsza bym nie zauważył,

Kwarantannę mam zajętą młodą rybką( poza tym to 25l). I miałem spory dylemat co robić niestety wszystko było zamknięte a na olx nie było szkła w okolicy i poszły do głównego akwarium. Zapodałem ML Artemis pociągniemy 10 dni, ogon tej pechowej wygląda lepiej, jakby mniej biały na końcach.
W pogotowiu z aledrogo leci też sera bakto.... będą ewentualnie kąpiele w pojemniku.

Zdjęcia wczoraj:
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia dzisiaj
blizna ?
Obrazek

widać poprawę ogona
Obrazek
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#15

Post autor: jacekzabki »

To wygląda na świeżą ranę więc prawdopodobnie w wiadrze lub podczas wyławiania otarła się. A co do płetw to na razie bym niczego nie dolewał bo nie wiadomo czy coś jest grzybica czy inne cholerstwo. Poobserwuj trochę a jak się już porządnie zaaklimatyzują i płetwy nadal będą tak wyglądały można wtedy spróbować leczyć je serą. Miejmy nadzieję że wyrosną na piękne dyski.

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Czy te dyskowe są zdrowe czy to szczurki

#16

Post autor: DanielP »

Paletki to dość specyficzne ryby i stąd z często jest z nimi problem. Warto na starcie kupić je z pewnego źródła to, wtedy nie sprawiają problemu i można się nimi cieszyć długie lata.
ODPOWIEDZ