akwarium początkującego

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
yaloni
Gość
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 04, 2022 11:25 pm
Lokalizacja: Opole
Płeć:

akwarium początkującego

#1

Post autor: yaloni »

Cześć wszystkim,
Planuję zakup bojownika, a jestem dość świeża w tym temacie i poszukuję "niezbędników" co takowemu bojownikowi jest potrzebne do życia.
Oczywiście punkty typu akwarium możemy pominąć :) . Akwarium będzie kwadratowe i o pojemności ok. 15-20l.
Chciałabym pewnego rodzaju zestawienia z konkretami.
Za wszelkie odpowiedzi dziękuję! :wink:

Misza
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 20, 2022 9:58 pm
Lokalizacja: EŁK

akwarium początkującego

#2

Post autor: Misza »

Znaczy czego oczekujesz? Nie chcę Ciebie "zelektrodować" ale cała podstawa jest "w internetach". Będziesz miała konkretny problem, to napisz.
Awatar użytkownika

marioelcamino
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 29, 2022 9:51 pm
Telefon: 606670562
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Gerard
Płeć:

akwarium początkującego

#3

Post autor: marioelcamino »

Bojownik nie jest wymagającą rybą jak inne gatunki. Jest to ryba labiryntowa, nie wymaga dużego zbiornika. Ale trzeba o niego dbać jak o członka rodziny. Lubi wodę ciepłą 25-26 stopni, roślinki w których się będzie chował i odpoczywał. Bojownik nie ma specjalnych preferencji co do roślin, ważne jest, aby rośliny były w akwarium, im więcej tym lepiej. Gęste zarośla przypominają naturalny biotop i w takim zbiorniku dobrze odnajduje się bojownik, rośliny stanowią także schronienie dla samic. Warto w akwarium mieć rośliny pływające rogatek, pistie czy limnobia, w ich korzeniach bojownik będzie próbował budować gniazdo z piany do rozmnażania, jeśli dodasz mu samiczkę.
Grupa wsparcia https://www.facebook.com/groups/baniak

1260 - puste, czeka na pomysł
900 - Pawiookie
300 - Gupikolandia
140 - Pożywienie dla Pawiookich

Bella
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: sob mar 10, 2018 11:00 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Bella
Płeć:

akwarium początkującego

#4

Post autor: Bella »

Z całym szacunkiem do przedmówcy, ale do 15-20l akwarium nie dorzucałabym mu samiczki. Mogą się pozabijać w tak małym zbiorniczku.
Akwarium musi mieć pokrywę, aby rybka nie przeziębiła labiryntu:)
ODPOWIEDZ