Ciekawy mutant

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Ciekawy mutant

#1

Post autor: taipan3 »

Mniej więcej od roku prowadzę hodowle krewetek . Swoje pierwsze Red Rili zakupiłem w Ketrabie na Ciołka i muszę powiedzieć totalna porażka. Nie dość że sprzedawca mocno wczorajszy mówił że miał imprezę dzień wcześniej, to z 10 Red Rili jakie kupiłem 5 to było RC , pozostałe 5 nie do końca mi się podobało .
Po roku osiągnąłem takie wyniki ]
Udało mi się uzyskać coś ciekawego nie wiem czy to przypadek czy jednak coś niezwykłego . Zamieszczam zdjęcia


]Dodano do tego postu po 7 minutach 5 sekundach[/b][/quote]Te oczy to nie jest efekt lampy błyskowej ani Photoshop tak wyglądają na żywo
Dodano do tego postu po 9 minutach 56 sekundach
Zdjęcia z komórki wyszły kiepsko , wiem . Muszę odkurzyć moja lustrzankę i zrobić dobre makro .
.Moje pytanie brzmi , czy jest to coś niezwykłego , nowy gatunek ? Dać sobie spokój czy rozwinąć hodowle . Nie chodzi mi o jakiś zarobek ale o to czy ktoś z forum chciałby mieć takie krewetki.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Ciekawy mutant

#2

Post autor: Dzik »

Czesc. Ja bym chcial bardzo takie krewetki . Kiedys zakupilem stado RC . Po roku pojawily sie czarne , zolte , pomaranczowe , lemonkowe , zielone i ... Wiec nic mnie nie zdziwi . To tak , jak z gupikami .

Autor
taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Ciekawy mutant

#3

Post autor: taipan3 »

Dziku wszystko się zgadza , jest tylko pytanie co wolisz zupę krewetkowa czy gupikowa w akwarium bo tak będzie jak nie dbasz o swoje stadko. To są fantastyczne zwierzaki bardzo plastyczne i łatwe do krzyżówek.
Ja żeby utrzymać jakość musiałem stosować selekcję rzędu 50 procent. Co bardzo odpowiada moim zoltaczkom i są z tego mega zadowolone. W niedzielę mają extra sushi.
Tak co tydzień tak mniej więcej 10 krewetek trafiało do akwarium ogólnego.
Teraz zlikwidowałem stado , 5 najlepszych samic z jajeczkami i 5 samców trafiło do drugiego akwarium.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Ciekawy mutant

#4

Post autor: Dzik »

Gupikowa nie , krewetkowa jak najbardziej . :OK:

Autor
taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Ciekawy mutant

#5

Post autor: taipan3 »

Jak stadko dorośnie chętnie je wymienię za roślinki .
Na razie muszę się wziąć za moje 300 l . Krewetki to takie wodne karaluchy , im mniej o nie dbasz tym masz więcej przychówku. A moje główne akwarium kosiarki zżerają wszystko co im nie ucieka , roślinki jak w Lidlu po dłuższym świecie . Można lac wodę ro i nawozy a i tak g. z tego jest .]Dodano do tego postu po 1 godzinie 29 minutach 4 sekundach[/b][/quote]A moje główne ? Wstyd pokazywac
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Ciekawy mutant

#6

Post autor: Dzik »

Masz problem z roslinami ?

Autor
taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Ciekawy mutant

#7

Post autor: taipan3 »

Duży problem taki że czasami ma już dość mojego hobby
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Ciekawy mutant

#8

Post autor: Dzik »

A co sie dzieje ? Opisz . Nie Ty jeden sie zmagasz a wielu chcialoby znac przyczyny , sposoby itp itd

Autor
taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Ciekawy mutant

#9

Post autor: taipan3 »

Część roślin po posadzeniu nawet ani drgnie. Przeżyłem już krasnorosty , przeżyłem glony . Po dodawaniu wody ro jest i tak znacznie lepiej . Zwykle mieszałem ro z kranówka dzisiaj dałem tylko to i sól sery.
Parametry wody mam nieźle . Zastanawiam się nad oświetleniem . Mam belkę aquaela leddy slim sunny . Moc 36 w , akwarium 300 l długość 120 cm .
Na belce są trzy daty 2016 2017 i 2018 bez innych oznaczeń. W najgorszym wypadku ma koło 6 lat .
Mogę tylko wizualnie stwierdzic że w moim krewetkarium jest więcej światła .
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Ciekawy mutant

#10

Post autor: Dzik »

36 na 300 to malo , nawet dla malowymagajacych roslin . Jeszcze zalezy jaka wysokosc zbiornika . Zapodaj w galerii , cos sie poradzi bo i temat ciekawy .

Autor
taipan3
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: sob lut 26, 2022 6:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Ciekawy mutant

#11

Post autor: taipan3 »

Wysokość 50 cm , to jakie powinno być oświetlenie , z góry dziękuję za wskazówki
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Ciekawy mutant

#12

Post autor: Dzik »

To zalezy jakie rosliny chce sie miec . Mchy czy mikrozoria np roslyby pewnie niezle przy tym co masz ale jak sam wiesz dochodzi jeszcze kilka innych czynnikow . Woda , nawozy , podloze , CO2 . Wrzuc nowy temat w galerii z opisem i zdjeciami .
ODPOWIEDZ