Ile co2 na 900 litrów wody?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
marioelcamino
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 29, 2022 9:51 pm
Telefon: 606670562
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Gerard
Płeć:

Ile co2 na 900 litrów wody?

#1

Post autor: marioelcamino »

Powiedzcie mi jak obliczyć ilość bombelków na 1litr, czy na 10, czy jak to się liczy.
Mam to puścić i obserwować rośliny? Czy precyzyjnie to wyliczyć?
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Ile co2 na 900 litrów wody?

#2

Post autor: Dzik »

Wiem ale nie powiem . Mialo byc zdjecie malawi . Na poczatek daj dwa babelki /sekunde a nawet wiecej . Po dwoch dniach kolor w tescie stalym powinien przejsc z niebieskiego w zielony . W tym momencie mozesz dokonac pomiaru dokladniejszego na podstawie wyniku pH i KH . Kalkulator znajdziesz w sieci . To na poczatek . Oczywiscie zawartosc co2 bedzie ulegac zmianie w miare wzrostu roslin . Dopoki nie ma ryb mozesz gazowac bez strachu . Na poczatku podawaj non stop , z czasem mozesz zaczac przerywac podawanie w nocy . Z poczatku filtr daj na minimalny przeplyw . Sporo zalezy od napowietrzania .
Awatar użytkownika

Autor
marioelcamino
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 29, 2022 9:51 pm
Telefon: 606670562
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Gerard
Płeć:

Ile co2 na 900 litrów wody?

#3

Post autor: marioelcamino »

Dzik pisze: czw maja 05, 2022 7:06 am Wiem ale nie powiem . Mialo byc zdjecie malawi . Na poczatek daj dwa babelki /sekunde a nawet wiecej . Po dwoch dniach kolor w tescie stalym powinien przejsc z niebieskiego w zielony . W tym momencie mozesz dokonac pomiaru dokladniejszego na podstawie wyniku pH i KH . Kalkulator znajdziesz w sieci . To na poczatek . Oczywiscie zawartosc co2 bedzie ulegac zmianie w miare wzrostu roslin . Dopoki nie ma ryb mozesz gazowac bez strachu . Na poczatku podawaj non stop , z czasem mozesz zaczac przerywac podawanie w nocy . Z poczatku filtr daj na minimalny przeplyw . Sporo zalezy od napowietrzania .
Co2 idzie do 900setki, są już ryby. Zdjęcia będą po remoncie, wszystkich zbiorników. Jutro ma przyjść ten zestaw co2 i będę kombinował podłączenie.
Awatar użytkownika

Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

Ile co2 na 900 litrów wody?

#4

Post autor: Hotei »

900 litrów ... czyste szaleństwo :pifffo:
Awatar użytkownika

Autor
marioelcamino
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 29, 2022 9:51 pm
Telefon: 606670562
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Gerard
Płeć:

Ile co2 na 900 litrów wody?

#5

Post autor: marioelcamino »

Hotei pisze: czw maja 05, 2022 9:23 pm 900 litrów ... czyste szaleństwo
Oj tam, oj tam. 3,20m mi nie weszło i dla tego 2,5 m maksymalnie mogłem zamówić.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Ile co2 na 900 litrów wody?

#6

Post autor: Dzik »

Jakie ma wymiary to 900? Juz dales pare zdjec . Powinienes w galerii zrobic fotorelacje z zakladania
ODPOWIEDZ