Nie potrafię określić co to za glony

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
Lory
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 26, 2022 8:53 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Nie potrafię określić co to za glony

#1

Post autor: Lory »

Hej,

jakiś miesiąc temu pojawiły się w moim akwarium glony jakich nigdy wcześniej nie widziałem.
Prośba o pomoc w określeniu co to za glony i jak sobie z nimi poradzić. Trudno je opisać, najlepiej spojrzeć na fotki :)
Ogólnie glony są mega miękkie i łatwo sie odrywają od roślin, osiadają tylk na roślinach, mają charakterystyczne bąbelki (nigdy czegoś takiego nie widziałem)

1. Kiedy akwarium zostało zalane - Akwarium ma 8 miesięcy
2. Litraż i wymiary akwarium - 80x40x40 - około 120 l.
3. Jakie jest oświetlenie - Oświetlenie, samoróbka, 4 listwy led po 75 cm (3 x 7030, 1 x led grow 5630 )
4. Jak długo świecisz - Świecę 10h
5. Podłoże - Advanced Soil ORIGINAL
6. Filtracja - iltr zewnetrzny Aquael Ultra 900. Wkłady od dołu: gąbka gruba, wata filtracyjna, Siporax
7. Typ zbiornika - Raczej roślinne
8. Ozdoby - Korzenie, kamienie
9. Rośliny - Obsadzone jakieś 86% (Hottonia inflata, Ludwigia ovalis,Micranthemum sp. Monte Carlo, Staurogyne repens, Alternanthera reineckii Purple, Limnophila sessiliflora, Lotos Tygrysi)
10. Ryby - Kosiarki (6), Teczanka Neonowa (6), Neonki (6) (The number of the beast :D)
11. Podmianki - Podmianki, nieregularne ostatnio, jakies 30% raz na 2 tyg.
12. Nawozy - Podaję Seachem, Flourish, Seachem Flourish Azot, Seachem Flourish PO4 - tak trochę na oko, tez ostatnio nieregularnie
13. CO2 - Jest, podawane przez dyfuzor
14. Parametry wody:
kh - 8
gh - 22
no3 - 0
ph - 7,6
po4 - 0

15. Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik - Wyprowadziłem się z pokoju w który stoi akwarium, i przestałem na nie patrzeć tak często więc i dbać tak mocno.
16. Fotka:
Obrazek
Obrazek

Wybaczcie, trudno o jakieś dobre zdjęcia tego dziadostwa, jeśli nie wystarczy to co dodałem, to postaram się zrobić więcej :)

dzięki za pomoc!
ODPOWIEDZ