Problem z glonem.

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Problem z glonem.

#31

Post autor: Dzik »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Tu nie chodzi o to , czy poziom jest wysoki czy nie . Chodzi o to , ze poziom wzrasta lub inaczej ; nie da sie go zredukowac . Uzyj nowej ziemi jezeli posiadasz = efekt powinien byc szybszy . Gdyby rosliny byly w lepszej kondycji, pochlanialyby azot,.. a tak, to glony maja zabawe .
Awatar użytkownika

Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

Problem z glonem.

#32

Post autor: Hotei »

Często najlepszym rozwiązaniem jest restart. Przy krewetkariach to norma. Coś nie zaskoczyło, płuczesz podłoże lub dajesz nowe i start.
Tu sytuacja jest inna, osobiście nie bawiłbym się w ziemie ogrodowe, tylko kupił najtańsze aktywne. Masz pewny start, mało świecisz na początku, rośliny fajnie rosną. Raczej na większość sytuacji masz wpływ. Minus to cena podłoża.
Akwarystyka powinna jednak uspokajać po nerwowym dniu pracy ...

Syn parę lat temu wystartował 200 litrowy zbiornik na ziemi ogrodowej. Pojęcie o akwarystyce miał spore, wcześniej posiadał kilka innych zbiorników które nawoził solami i były piękne. Tym razem miało być prościej i taniej, skończyło się likwidacją zbiornika. Nie miał już na to czasu.

Pożycz akwarium od kolegi lub kup coś dla ryb na przeczekanie. Zrób restart. Takie moje spostrzeżenia. Szkoda czasu i zamartwiania. To hobby ma przecież cieszyć :biggrin:

Jeśli już koniecznie ziemia, to może jednak ta do oczka wodnego ? Poniżej jest film, na którym postawiono 2 zbiorniki, jedno na ziemi do oczka, drugie na aktywnym akwarystycznym. Posłuchaj, pooglądaj, może coś przeoczyłeś przy starcie ?


Autor
maszin
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 24, 2022 6:52 pm
Lokalizacja: Kuznia-Raciborska
Płeć:

Problem z glonem.

#33

Post autor: maszin »

Witam, udalo mi sie wygrac z glonem. :viva: usunalem belke plant, i stopniowo ograniczalem dlugosc swiecenia. Glon odpuscil.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Problem z glonem.

#34

Post autor: Ziemiojad »

maszin gratulacje.
Ale świecisz coś?

Autor
maszin
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 24, 2022 6:52 pm
Lokalizacja: Kuznia-Raciborska
Płeć:

Problem z glonem.

#35

Post autor: maszin »

W tej chwili swiece 5 godzin na maxa i 2 godziny 50%.
Rosliny maja sie dobrzeg, rosna kwitna😀
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”