Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#121

Post autor: Dzik »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Byles u niej na chacie ?
Awatar użytkownika

Autor
Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#122

Post autor: Hotei »

... nudzisz się ?
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#123

Post autor: Dzik »

Piszesz ,ze widziales jej akwarium .
Awatar użytkownika

Autor
Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#124

Post autor: Hotei »

Gdzieś Ty to wyczytał Pawle ?
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#125

Post autor: Dzik »

Pisales ,ze ma u siebie taki zbiornik .......
Awatar użytkownika

Autor
Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#126

Post autor: Hotei »

Podała mi przez telefon ile podaje Co2 u siebie, wyskoczyłbyś z butów :bęc:
2,5 b/s jak pisałeś to przy Adzie + Ro + sole jakaś farsa. Licznik zapierd... jak oszalały u mnie, kolor płynu nadal jasno zielony.
Ostatnio zmieniony śr maja 25, 2022 8:03 pm przez Hotei, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#127

Post autor: Dzik »

Pewnie duzo . Ale po co ? Mozna gdzies zobaczyc to akwarium oraz to , o ktorym pisales wczesniej ? /chwyt ponizej pasa /
Awatar użytkownika

Autor
Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#128

Post autor: Hotei »

Odniosłem się do wypowiedzi Ziemiojada. A jej akwarium sam bym chętnie zobaczył, trzeba go zapytać gdzie widział fotę.
Jak po co ? Rośliny muszą dostać swoją dawkę, przedtem miałem braki w Co2. Teraz jest chyba dobrze, ale za krótko aby się cieszyć. Na razie nie mam z czego w sumie. Marek wrzucił nowe fotki, ma sa kra ... jak to dobrze, że człowiek się uczy całe życie, byłaby choler... nuda.

Ciesz się, że masz to co masz. U mnie musi stać jeszcze jedna 4 kilogramowa butla. Na podmianę.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#130

Post autor: Dzik »

Ale to sa stare . Jakies aktualne ?
Awatar użytkownika

Autor
Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#131

Post autor: Hotei »

Akwarium ma faktycznie mega. Tylko po co odmulać, gdy się wcześniej dało w podłoże kapsułki nawozowe ?
Paweł marudzisz ... albo znów nabijasz posty :twisted:
Dodano do tego postu po 18 minutach 7 sekundach
https://www.facebook.com/groups/437416986433305/


Wkleję u siebie, aby było pod ręką.
Dodano do tego postu po 51 minutach 13 sekundach
Dzik pisze: pn maja 23, 2022 10:06 pm Aranzacja jest wtedy , kiedy jest niewiele gatunkow roslin . Moze sie myle .
Aranżacja, to także zrobienie z kija wędki :biggrin: Inaczej, umiejętny zbiór chwastów w coś, co innym a przede wszystkim właścicielowi się spodoba. No o gustach sie podobno nie dyskutuje.

marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#132

Post autor: marekmich »

Odmula się po to aby nie zbierał się syf w podłożu, dawanie kapsułek nawozowych nie blokuje odmulania.

Dzik? A widziałeś jej baniak na opakowaniu podłożą? To jest zdjęcie na opakowaniu Master Soila. Ja nie wiem jakie masz cel nabijanie postów, wywoływania burzy.

Wiem, że czasy się zmieniły bo teraz jest moda na korzenie, kilka krzaków itp. Ale są ludzie jak Marcela, Darek, Macek, Krzysiek, Paweł, Piotrek, Damian i masa wielu co mają nadmiar gayunków w akwarium. To ma być dla własnej przyjemości. Jednak wydaje mi się, ze trochę trudniej utrzymać powiedzmy kilkadziesiąt gatunków niż kilka-kilkanaście w akwarium.
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2022 3:34 pm przez marekmich, łącznie zmieniany 1 raz.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 371
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#133

Post autor: Agagin »

Ja się nie znam,ale jak dla mnie im więcej gatunków tym lepiej,i tym bardziej podziwiam że ludzie to potrafią ładnie zaaranżować. Posadzić dwa rodzaje w kępach to i ja bym może potrafiła:)a i to niekoniecznie,na studiach architekturę zieleni zaliczyłam ledwo co:(
Awatar użytkownika

Autor
Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#134

Post autor: Hotei »

.
Dodano do tego postu po 1 miesiącu 27 dniach 22 godzinach 13 minutach 42 sekundach
No i po ptokach. Akwarium poszło do restartu. Niestety Krasnale wygrały w dużym zbiorniku walkę. Kupiłem 5 worków Platinum soil i zrobiłem szybki restart. Nic to nie pomogło. Podejrzewałem zainfekowany kubeł, pewnie pomógł w nawrocie krasnali. W każdym razie nie pomógł węgiel aktywny w podwójnej ilości, duże częste podmiany, pozbycie się ryb i zwiększenie Co2. Wystarczyły 2 dni bez butli i zrobiło się smutno ;)

Ile się udało zmieścić roślin w 80 litrach, tyle zostało. Z każdego gatunku coś ... po przeczytaniu wielu wpisów i w 99% stwierdzeń, "z krasnalami walka jest bez sensu, one zawsze wracają", kupiłem EasyCarbo i podaję 5 krotną dawkę rozbitą na poranną i wieczorną. Około 5 ml na dobę. Po 3 dniach krasnale przystopowały i zrobiły się bordowe. Rośliny odżyły, widać to i ten fakt cieszy. Oczywiście obsada rybna została przeniesiona do innych zbiorników. Na plus z tego całego zamieszania, Platinum soil bardzo fajne, efektowne wizualnie i kolorystycznie podłoże, duże twarde bogate w nawozy. Obecnie podaję nawóz 2 razy w tygodniu, w środę i niedzielę. Podmiany 2 razy w tygodniu.

Także z tym grzebaniem w zbiorniku teraz ostrożnie. Najpierw odmulanie strategicznych miejsc, czyli miejsc w których coś z korzeniami targam. Spora podmiana wody. Pilnowanie, czy nie braknie czasem C02. Podawanie regularnej dawki EasyCarbo. Wymiana waty w kaskadach. Tak to widzę.
Awatar użytkownika

Mikas
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: śr maja 18, 2022 8:35 pm
Lokalizacja: Równoległa
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#135

Post autor: Mikas »

Hotel tak od mojej osoby, sam walczyłem z krasnymi... I easy carbo a zwykły węgiel w płynie daje ten sam efekt a zawsze to kilka groszy w kieszeni... w moim przypadku pomógł jeszcze dodatkowo chichiros doctor, dopiero to wszystko w połączeniu dało efekt...
Awatar użytkownika

Autor
Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#136

Post autor: Hotei »

Szkoda, że mało jest wpisów związanych z krasnalami. Musiałem przebrnąć przez cały ten spam w którym piszą ... nic nie pomaga ...

Mikas
Dziękuję Ci za wpis i radę, każda złotówka po takiej akcji mile widziana w portfelu.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2375
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium roślinne 150cm / 240 litrów - początek przygody

#137

Post autor: Ziemiojad »

Hotei
Co tam w twoim akwarium?
ODPOWIEDZ