Obsada

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Obsada

#1

Post autor: Karol10125 »

Hej,
Pomyślałem że w moim zbiorniku trochę nudno i chciałbym pozmieniać trochę gatunków zmniejszyc liczebność lub się pozbyć mam :
Kiryski,
Gupiki (dużo ich mogę ilość ograniczyć),
Platki Mickey Mouse (kilka dorosłych i sporo narybku też będę się chyba kiedyś pozbywał ale są dość ładne więc czekam aż młode urosną)
Mieczyki (nie mam ich za wiele ew kilka szt mogę się pozbyć),
Molinezje (przebierałem ostatnio, i nie mam dojrzałych jeszcze wszystkich jest chyba 1 kotna samica z dorosłych),
Betta imbelis (choć bardziej przypomina szmaragdowego (ich się nie chce pozbyć)),
Razbory klinowe - (małe stadko, fajne rybki więc na coś fajnego mógłbym też wymienić albo zostawić),
Bystrzyki kolumbijskie (uratowane od kogoś 3 szt mogę się ich pozbyć),
Zalobniczki (mam ich z 15 i bardzo je lubię chętnie zwiększę stadko)
Neon innesa (bardzo je lubię (ładnie świeca więc mogę je ewentualnie zmienić na czerwone lub inne odmiany neonów)
Ogółem interesują mnie ryby które nie nie niszczą roślin i ich nie wykopują)
Akwa ma 200l i dobra filtrację podłoże to jalowe i piasek (plaża) wym dna 100x50. Zastanawiałem się nad ramirezami ale boję się że zagryza mi wszystko w czasie tarła, myślę bardziej o większej il. Kirysków (mam ich oficjalnie ponad 20 ale trudno ocenić przez ilość roślin), większej ilości zalobniczek i neonów /razbor i zmniejszeniu populacji ampulari, gupików, platek (za jakiś czas)
Co myślicie? Czekam na odzew od was, aktualnie moje ryby są w fazie leczenia baktoforte S i solą, więc mam czasu trochę do namysłu, bo nie oddam komuś chorych ryb.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Obsada

#2

Post autor: Dzik »

Czesc. Czytam i czytam ten wpis i nadal tresc jego utwierdza mnie w przekonaniu , ze chcesz tak zmienic …aby nic nie zmienic , czyli kontynuowac bigos na winie = co sie nawinie , to do gara . Ile chcesz miec gatunkow ryb ? Ile chcesz miec ryb (sztuk) ? Najlepsze sa rozwiazania najprostsze . Przyklad
- neon innesa 40 , kirysek 10 .

Adriel
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 05, 2022 9:19 am
Lokalizacja: łomianki
Płeć:

Obsada

#3

Post autor: Adriel »

Dzik ma rację w tym co pisze... Tyle że np zamiast neonów możesz zostawić razbory kiryski i pokusić się o pretniki jeśli chcesz coś większego a boisz się ramirezek... Musisz nam bardziej doprecyzować co chcesz zostawić w akwa tak no na 100% wtedy ktoś coś szybciej doradzi
ODPOWIEDZ