Zestaw do co2

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
JakubK
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 24, 2022 9:18 am
Telefon: 726692233
Lokalizacja: Sieradz
Na imię mam: Jakub
Płeć:

Zestaw do co2

#1

Post autor: JakubK »

Witam!
Mam zamiar kupić gotowy zestaw co2 do mojego 112l baniaka, do tej pory świeciła tam standardowa swietlowka a co do roslin to były tam dwa rodzaje microsorium( roślinki miały się dobrze).
Robie restart bo od kolego dostałem leddy slim plant 32w i chce chodowac więcej roslin i to będzie moj pierwszy zestaw co2, możecie mi doradzić czy dobry wybrałem?
https://allegro.pl/oferta/zestaw-co2-aq ... 0899277524
Moj budżet nie jest za wysoki bo 500zl

Z góry dzięki za opinie i pozdro!

marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Zestaw do co2

#2

Post autor: marekmich »

Na temat poszczególnych elementów tej firmy nie wypowiem się, bo nie używam. Ale kompletując zestaw pod 160l ponad 10 lat temu sugerowałem się opiniami i wybrałem.
Elektrozawór ACL
Zaworek precyzyjny CAMOZZI
Nie pamiętam tylko reduktora, ale mogł być Magnum.
Odnośnie butli to możesz zerknąć u siebie jeśli masz punkt wymiany/nabijania butli (gazy techniczne) Jaka będzie cena na miejscu, bo może być atrakcyjniejsza niż kupując w zestawie.


Zestaw ten używam do dnia dzisiejszego tylko butla 5kg a, 1,5 u syna obecnie działa na takiej samej konfiguracji. A

Autor
JakubK
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 24, 2022 9:18 am
Telefon: 726692233
Lokalizacja: Sieradz
Na imię mam: Jakub
Płeć:

Zestaw do co2

#3

Post autor: JakubK »

Ok, zrobie tak jak mówisz i sprawdzę Ile mnie wyniesie jak kupie wszystko oddzielnie z tych producentów co podałeś. Dzięki;)
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Zestaw do co2

#4

Post autor: Winter »

Ja mam coś takiego. Zarówno elektrozawór jak i zaworek precyzyjny camozzi. Ładnie śmiga:
https://www.plantagarden.pl/z-butla-21- ... a-21l.html
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
ODPOWIEDZ