Sinice - zwalczanie(?)

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
fatmouse
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr lut 24, 2016 3:55 pm
Lokalizacja: Włochy
Na imię mam: Łukasz
Płeć:

Sinice - zwalczanie(?)

#1

Post autor: fatmouse »

Witam,
Mój baniak ma już 3 lata, jutro postaram się pomierzyć parametry.

Obecnie mam problem z sinicami, które pojawiły się po dłuższej awarii prądu, czyli padły bakterie w filtrze. Nie jest to ogromna plaga, ale niestety mechaniczne zwalczanie nie pomaga, sinice postępują. Jedną z metod walki jest zaciemnienie baniaka na 5 dni.

Wystarczy nie świecić przez ten czas, czy najlepiej owinąć akwarium czarną folią stretch?
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Sinice - zwalczanie(?)

#2

Post autor: Dzik »

Czesc. Probowac nalezy wszelkich metod zanim siegniemy po chemie czy restart . Jezeli zaciemnienie , to tylko zupelne ; przykryc , owinac w 100% , nie zagladac itp . Nie sadze aby pomoglo ale probowac trzeba . Jezeli rosliny sa w kiepskiej kondycji zaciemnienie moze im rowniez zaszkodzic . Daj fote calego akwarium .
Awatar użytkownika

Autor
fatmouse
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr lut 24, 2016 3:55 pm
Lokalizacja: Włochy
Na imię mam: Łukasz
Płeć:

Sinice - zwalczanie(?)

#3

Post autor: fatmouse »

Wygląda na to, że tygodniowe zaciemnienie pomogło. Minęło już dwa tygodnie od końca zaciemnienia, po sinicach na razie nie ma śladu. Przez brak światła ucierpiały nieco rotale, ale powoli wracają do życia.
Poniżej zdjęcie baniaka.Obrazek
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Sinice - zwalczanie(?)

#4

Post autor: Dzik »

Fajne , choc troche za niskie na te rosliny i skalary . Masz moze fote z inwazji sinic ?

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Sinice - zwalczanie(?)

#5

Post autor: r10 »

fatmouse pisze: sob mar 05, 2022 7:48 pmWystarczy nie świecić przez ten czas, czy najlepiej owinąć akwarium czarną folią stretch?
I którą metodę wybrałeś?
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Autor
fatmouse
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr lut 24, 2016 3:55 pm
Lokalizacja: Włochy
Na imię mam: Łukasz
Płeć:

Sinice - zwalczanie(?)

#6

Post autor: fatmouse »

Fotki z inwazji sinic brak, nie uznałem tego za godne fotografowania :)
Ostatecznie folii stetch mi zabrakło, przykryłem akwarium czarnym prześcieradłem.

Kontynuując temat glonów, czy ktoś wie co to za badziewie? Rośnie tylko na korzeniu, który w sumie w akwarium jest już ponad 5 lat, preferuje właśnie zaciemnienie. Po całym tygodniu zaciemnienia rozrósł się bardziej niż zwykle.
Obrazek
ODPOWIEDZ