Pokrywa PCV na zamówienie

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
icarus853
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 10, 2019 10:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pokrywa PCV na zamówienie

#1

Post autor: icarus853 »

Cześć,
czy mamy na forum kogoś ktoś zajmuje się wykonaniem pokryw na akwarium, z oświetleniem lub bez? Chciałem się zorientować jaki to może być koszt w przypadku akwarium 60x30.
Ewentualnie może ktoś robił sam jakąś w miarę niedawno i może się podzielić informacjami?
Na forum znalazłem kilka takich tematów ale wszystkie sprzed kilka lat wstecz więc obawiam sie o aktualność podanych tam kwot.

P.S. jeśli to nie odpowiedni dział na takie pytanie to proszę moderację o przeniesienie.

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Pokrywa PCV na zamówienie

#2

Post autor: r10 »

-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Autor
icarus853
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 10, 2019 10:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pokrywa PCV na zamówienie

#3

Post autor: icarus853 »

Wytłumacz mi proszę, co Twój link do gotowych pokryw ma wspólnego z moim pytaniem o wycenę pokrywy na zamówienie?
Zdaję sobie sprawę, że gotowców jest tysiące jednak w tym przypadku nie o taką chodzi.

marekmich
Zapaleniec
Posty: 347
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 4:50 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Marek
Płeć:

Pokrywa PCV na zamówienie

#4

Post autor: marekmich »

Robiłem sam w sumie 2 pokrywy ze spienionego pcv, ostatnio na zbiornik 208x60 z dibondu frezowanei na cnc+wstawki ze spienionego pcv. Koszt takiej wyniósł ok 600zł.
Wszystko co związane materiałami kupowałem tu,
https://plyty.fabertec.pl/
Tu masz kalkulator do wyliczenia formatek.
http://www.akwariumonline.pl/pokrywa_pcv.xls
Tak wyglądała pokrywa, którą robiłem przedostatnio pod 450l, a pierwsza pod 160l.
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=23280

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Pokrywa PCV na zamówienie

#5

Post autor: don_Vall »

Ja robiłem ze spienionego PCV do akwarium 120x50. Okleina PCV. Koszt 0koło 200 zł (z 5 lat emu) + własna robocizna.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

Autor
icarus853
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 10, 2019 10:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pokrywa PCV na zamówienie

#6

Post autor: icarus853 »

Dziękuję za informacje.

A powiedzcie jeszcze proszę z jakiej grubości PCV robiliście i czy jesteście z niej zadowoloni? Wszystkie elementy tej samej grubości? Czy np boki 6mm i pokrywa 10mm byłoby ok?

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Pokrywa PCV na zamówienie

#7

Post autor: don_Vall »

PCV miąło grubość szkła. Ścianki pionowe sklejone z 2 płyt. Góra (płaska część) musi być grubsza (ja mam chyb a1 cm) i koniecznie trzeba dać wzmocnienie na środku akwarium bo mimo podparcia bokami i tak się ugina. Dołożyłem profil aluminiowy.

Akwarium 120x50
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

Autor
icarus853
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 10, 2019 10:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pokrywa PCV na zamówienie

#8

Post autor: icarus853 »

Ja ostatecznie wybrałem 8mm na boku i 10mm pokrywa. Na razie nie planowałem żadnego wzmocnienia, bo mam tylko 60cm akwarium.
ODPOWIEDZ