Próba reanimacji 112l

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#61

Post autor: Agagin »

Ostatni post z poprzedniej strony:

No wiem,ale skalar nie podlega niestety negocjacji i musi zostać... właśnie byłam zdziwiona że populacja ryb nie uległa zmianie, aczkolwiek że skalar zje neony to bym się nie spodziewała, prędzej gupiki (tzn ja osobiście nie słyszałam żeby neony byly w Menu skalarów,a chyba w każdym akwa jakie widziałam był taki zestaw ryb). Generalnie na razie jestem zadowolona że wszystko żyje i rośnie (no może poza tym nieszczęsnym skalarem,dla niego by było lepiej gdyby przestał rosnąć:).
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#62

Post autor: Dzik »

Z tym zjadaniem neonow przez skalary to tak jak ze zjadaniem innych , ktore do pyska sie zmieszcza . Te neony sa za duze . A trzymanie skalarow z neonami to norma . Dolej wody , rzuc palenie .

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#63

Post autor: Agagin »

Dzik
W życiu! Jedyne przyjemności na tym łez padole to jedzenie,palenie i alkohol, nie odbieraj mi tego :piffffko:
Dodano do tego postu po 9 miesiącach 22 godzinach 57 minutach 27 sekundach
Obrazek
Akwarium było zlikwidowane, postało parę miesięcy w piwnicy... aż się wzięłam i wystartowało ponownie. W sumie mi się marzyła jakaś parka pielegniczek na dno,ale na razie musi zostać,jak jest,bo wprowadzą się kiryski z 60l.
Na brak glonów oczywiście jak zwykle nie narzekam:)
Neonów jest 7, więc jeszcze z 10 bym dokupiła,dwie razbory muszą dokonać żywota, nie dostaną nowych kolegów. Chciałabym jeszcze jakąś większą rybkę/parkę do tego,ale nie mam pomysłu,co by się nadawało?

KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Próba reanimacji 112l

#64

Post autor: KarolX22 »

Np parka ramirez lub jakieś inne mniejsze pielęgniczki

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#65

Post autor: Agagin »

KarolX22
No o tym myślałam,ale jak tam przeniose kiryski,to już na pielegniczki miejsca na dnie nie wystarczy...a coś na górę akwa?

KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Próba reanimacji 112l

#66

Post autor: KarolX22 »

Miejsca na dnie napewno im starczy
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#67

Post autor: Dzik »

Czesc. W akwarium masz sinice wiec w pierwszej kolejnosci zajmij sie tym, bo to nie sa glony i sa szkodliwe . Ze zdjecia wynika , ze troche niska warstwa podloza , tu tez trzeba zadzialac . Jesli chodzi o laczenie jakichkolwiek pielegniczek z kiryskami to pomysl nienajlepszy . Zajmuja ta sama strefe . Ponadto kiryski jako wszedobylskie i ruchliwe beda stresowac pielagniczki , zwlaszcza podczas tarla . Po co to intensywne napowietrzanie ?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#68

Post autor: Agagin »

Dzik
No właśnie żeby nie łączyć kirysków z pielegniczkami to sama wiem:) dlatego na razie odpada,chyba że kiryski jednak by zostały w 60l,ale tu bym i tak musiała dorzucić piasku na dno...sinice mnie powitały po urlopie, jeszcze się nimi nie zdążyłam zająć,a skąd i czemu tam są,to nie wiem, jeszcze w żadnym akwa nie miałam do tej pory...
Napowietrzanie włączyłam jak wrzucałam ryby i zapomniałam wyłączyć, dzięki za zwrócenie uwagi:D
Dodano do tego postu po 1 minucie 26 sekundach
A podłoża nie dawałam za dużo,bo plan początkowy był, żeby rośliny były głównie na kamieniach,to mi więcej nie było potrzebne...ale u mnie się plany ciągle zmieniają jak widać:)
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#69

Post autor: Dzik »

Te biale kamienie byc moze zatwardzaja wode . Zrob test . Parametry jakies mierzysz?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#70

Post autor: Agagin »

Dzik
Nie zatwardzaja,to już któreś akwarium z kolei gdzie je wrzucam, zawsze wszystko mierzyłam i było ok.
W tym akwa mierzyłam parę dni temu,ale nie pytaj o wyniki bo nie pamiętam:)jak jest wszystko 'w normie ' to nigdzie nie zapisuję. Mierzę kh,GH,NO2,NO3,pH,PO4 (nie przy każdej podmianie i nie w każdym akwa robię zawsze wszystkie testy,ale coś tam robię:)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#71

Post autor: Ziemiojad »

Agagin
A skąd masz tyle sinic?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#72

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
A ja wiem, pojechałam na urlop, wróciłam i już były.
Światło tam słabe, ryb jeszcze nie było, ruch wody jest... może po prostu choroba wieku dziecięcego:)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#73

Post autor: Ziemiojad »

Niedobrze. Źle to wygląda. Iak chcesz z tym walczyć?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#74

Post autor: Agagin »

Najpierw wszystko wyczyścić na ile się uda,potem obserwować,czy się pojawią następne:D
Jak to nie pomoże,to już nie wiem.
A tak poważnie,to naprawdę mam nadzieję, że to chwilowe,nigdy mi się do tej pory nie zdarzyło i nie widzę konkretnego powodu,dla którego się pojawiły. Zobaczę co następne testy przy podmianie powiedzą.
Jakby co to zawinę w koc na tydzień i niech sobie mieszkańcy radzą:)
Dodano do tego postu po 1 godzinie 10 minutach 7 sekundach
No i zmotywowaliscie mnie zamiast do pracy to do robienia testów wody...cholera zniknęło mi NO3...PO4 0,2. kh 6,gh jednak nie mam już testu.
Ktoś siedzi w Niemczech i mi poleci dobre nawozy?
Albo gupiki kupię to nasrają?:)
Dodano do tego postu po 11 miesiącach 29 dniach 20 godzinach 45 minutach 4 sekundach
Obrazek
Dodano do tego postu po 2 minutach 37 sekundach
Szybka przeprowadzka do nowego domu i zaczynam myśleć jak je znowu doprowadzić do stanu używalności.
Termometry ze specjalną dedykacją dla Lecha:) testuję,bo nie pamiętam który dobrze działał.
W akwa zostały 4 kiryski,dwa neonki i staruszka bojowniczka. Nie chciałabym wykończyć neonów,ale nie ukrywam, że jakby w najbliższym czasie dokonały żywota,to bym nie płakała...
Dodano do tego postu po 1 godzinie 28 minutach 37 sekundach
Ziemiojad
Dzik
Pomóżcie no trochę koleżance w planowaniu:)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#75

Post autor: Ziemiojad »

Agagin
Co tam ma pływać? I po co ta droga przez środek?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Próba reanimacji 112l

#76

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
To na szybko wczoraj dosypałam piasku dla kirysków,i kamieniami próbowałam odgrodzić od żwirku żeby nie przekopały za szybko:)
No właśnie nie wiem co ma pływać... może makropody 1+3?
ODPOWIEDZ