tło strukturalne

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
Krzycho77
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 16, 2022 4:25 pm
Lokalizacja: Zgierz
Płeć:

tło strukturalne

#1

Post autor: Krzycho77 »

Witam wszystkich

Posiadam akwarium narożne, wpadłem na pomysł kupienia sobie tła strukturalnego plastikowego na dwie ściany tylne. Tło jest fajne, wymiary ok. Oczywiście nie wpadłem na to, że trzeba będzie te tła połączyć w narożniku. Ma ktoś z Was pomysł jak to najprościej i skutecznie zrobić. Chodzi o to żeby do siebie pasowały i nie pozostawić szpar, które po pierwsze paskudnie wyglądają, po drugie może tam wpłynąć jakaś ryba. Czy zostaje tylko mozolne wycinanie po kawałku i dopasowywanie?

Proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

tło strukturalne

#2

Post autor: Lech-u »

A jakie to tło?

Tło strukturalne czasami ma przyczepione siatki na obu końcach tła. W więc może taka siatka spleciona jakoś w narożniku wystarczy?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

tło strukturalne

#3

Post autor: jacekzabki »

Miałem ten sam problem ze swoim tłem strukturalnym w akwarium narożnym. Połączyłem dwie połówki tła strukturalnego przy pomocy silikonu mieszając silikon czarny z przezroczystym i wciskając w to kamyki i żwirek. Wyglądało to nawet przyzwoicie.

Autor
Krzycho77
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 16, 2022 4:25 pm
Lokalizacja: Zgierz
Płeć:

tło strukturalne

#4

Post autor: Krzycho77 »

Jest to tło plastikowe czarne o strukturze jak ściana węgla. Siatek niestety nie ma więc na razie chyba pozostaje opcja silikonu z kamykami. Wypukłości są dość duże więc trochę tego pójdzie
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

tło strukturalne

#5

Post autor: jacekzabki »

Krzycho77 pisze: śr lut 16, 2022 5:55 pm tło plastikowe czarne o strukturze jak ściana węgla
To oprócz silikonu czarnego ja bym nic nie dawał.

Autor
Krzycho77
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 16, 2022 4:25 pm
Lokalizacja: Zgierz
Płeć:

tło strukturalne

#6

Post autor: Krzycho77 »

Dzięki bardzo, jutro zaczynam . Dam znać jak wyszło
ODPOWIEDZ