Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#121

Post autor: Agagin »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Obrazek
Eva
Dziewczyny już w 200l, ale fotograf to ze mnie żaden...
Ja odchowałam 7: trzy zostały u mnie,cztery poszły do kolegi do 240l (jeden chłopak i 3 siostry)- jednak faceci to słaba płeć:)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#122

Post autor: Ziemiojad »

Gdzie plywaja tęczanki?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#123

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
W 200l, na razie im się chyba bardzo podoba i się dogadują z resztą towarzystwa.
Chyba będę stawiać 100l od początku i myślę co by tam wrzucić...
P.S. czy drobniczka jednodniówka to rzeczywiście dobry pomysł na 30l?
Dodano do tego postu po 2 dniach 22 godzinach 21 minutach 20 sekundach
Obrazek
Obrazek
Porządki w 30l,krewetkom się chyba podoba
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#124

Post autor: Ziemiojad »

Niech sie mnozą. A potrm ostra selekcja i najbardziej czerwone zostawisz?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#125

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
Najpierw tak myślałam,ale mnie się wszystkie podobają,nie muszę mieć super czystorasowych krewetek:)jak się za bardzo mnożą to idą do męża do akwarium,a tam głodne towarzystwo tylko na to czeka:D
Dodano do tego postu po 2 dniach 1 godzinie 56 minutach 10 sekundach
Obrazek
Po raz drugi widzę jednego z kirysków z przodu akwarium pozującego do zdjęcia,i zaczynam się martwić że może chory skoro nie ucieka...
Obrazek
Znowu zrobiłam przemeblowanie... nadal mi się nie podoba,ale jakiś progres widzę 😁
Dodano do tego postu po 20 dniach 32 minutach 10 sekundach
Ziemiojad
Wywołam Cię może jakoś,bo pomocy potrzebuję:)
Albo raczej rady...co ja bym mogła jeszcze w tym moim akwa posadzić, żeby było ładnie?tzn ja wiem że aranżacji nikt za mnie nie zrobi,ale szukam roślin na tył, żeby nie rosły do metra wysokości...no i nie kryptokoryny czy anubiasy,bo te już mam i nie widać ich spod glonów :razz: coś,czemu wystarczy 0,4W/l i trochę CO2,a czego kiryski nie wykopią
Dodano do tego postu po 10 dniach 21 godzinach 28 minutach 49 sekundach
Obrazek
Obrazek
Lotos się bardzo cieszy z CO2.
Nadal się nie mogę zdecydować co posadzić z tyłu jak wylecą kryptokoryny,anubiasy,bucki i reszta...

jarks
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:27 am
Telefon: 503868816
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#126

Post autor: jarks »

@Agagin,
Jeśli chodzi o drobniczki, to zdecydowanie polecam nadobne. W mojej ocenie ładniejsze od jednodniówki, mniejsze (przy krewetkach ma znaczenie), ale odważnie eksplorujące górne i środkowe partie akwarium.

Aktualnie jedyny problem to je zdobyć, sam szukam i niestety nie mogę znaleźć ani w sklepach akwarystycznych ani z prywatnych źródeł :(
Agagin pisze: wt wrz 20, 2022 12:44 pm P.S. czy drobniczka jednodniówka to rzeczywiście dobry pomysł na 30l?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#127

Post autor: Ziemiojad »

Agagin
Kupiłaś nową roślinę?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#128

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
Pływające,że dwa miesiące temu,4 małe...od tamtej pory się rozrosły tak, że już pływają w każdym akwarium, połowę oddałam,bo miejsce się kończy...nie wiem jak się nazywają ale rosną jak szalone.
Dodano do tego postu po 2 minutach 2 sekundach
jarks
No właśnie ja też mam problem ze znalezieniem...raz na targach akwarystycznych widziałam po 6€ za parkę i żałuję że nie kupiłam, może następnym razem.
Mam jeszcze wolne 25l i tam bym wrzuciła jakieś krewetki,tylko nie mogę się na kolor zdecydować.

jarks
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:27 am
Telefon: 503868816
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#129

Post autor: jarks »

A tutaj @Agagin można by się zdziwić, jak różne mogą być krypcie... Duże, małe, różne kolory (różne odcienie zielonego, brązowa czy różowa) i kształty liści. Oprócz bucek to moja ulubiona roślina. Przy takim oświetleniu jakie posiadasz, nie powinna się rozrastać jak "dzika", może jedynie nie wybarwiać się intensywnie.
Agagin pisze: ndz paź 23, 2022 6:55 pm no i nie kryptokoryny

W Warszawie widziałem je kilka miesięcy temu w cenie 12 zł za sztukę, tak więc wydaje się, że w takiej cenie za granicą trzeba brać :D
Agagin pisze: ndz paź 23, 2022 8:23 pm raz na targach akwarystycznych widziałam po 6€ za parkę i żałuję że nie kupiłam, może następnym razem.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#130

Post autor: Agagin »

jarks
No właśnie od kiedy dołożyłam drugą lampę,anubiasow,kryptokoryn,javafarn zniknęły pod glonami (nie wiem czy to akurat światło jest przyczyną,ale tak sobie to skojarzyłam:). Dlatego te pójdą do innych akwa a w ich miejsce chcę jakieś bardziej wymagające.
Czy ja dobrze wyczytałam, że jednodniówka ma dużą tolerancję temperatur,a nadobna niekoniecznie?Bo ja chciałam je wrzucić do akwa bez grzałki...
Dodano do tego postu po 9 dniach 22 godzinach 47 minutach 31 sekundach
Aktualizacja jest taka, że glony zrobiły to co zawsze robią jak je olewam,czyli sobie poszły 😁w związku z czym rośliny zostają,chyba że znajdę coś fajnego co tam jeszcze można wrzucić (no mam nadzieję, że znajdę:)
Chyba bez nawozów się nie obędzie, NO3 mam prawie 0...K nie mierzyłam (tzn nie mam testu:), PO4 niskie. Są jakieś super hiper gotowe nawozy,czy lepiej szukać soli i robić?Czy sole są odpowiednie dla leniwych ludzi?😁
Dodano do tego postu po 26 dniach 23 godzinach 22 minutach 14 sekundach
Obrazek
Dodano do tego postu po 1 miesiącu 1 dniu 23 godzinach 25 minutach 44 sekundach
Obrazek
Zdjęcie dla potomności:)
Neonki i razbory się przeprowadziły do 112l,kiryski trzeba będzie próbować wyłapać...
Ma się wprowadzić bojownik (bo mąż się uparł) i coś jeszcze - ale nie wiem co,na pewno nie razbory... ktoś coś może polecić (myślałam nawet o samcach gupików,albo ogólnie o gupikach - bojek by miał zawsze pełny brzuszek jakby się zaczęły rozmnażać:)?

KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#131

Post autor: KarolX22 »

Gupiki przez kolorowe ogony mogą prowokować bojownika. Może np jakieś mniejsze ławicowe np: razbory Galaxy lub microrasbora kubotai. Taka ławica takich małych rybek fajnie komponowała by się z bojownikiem.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#132

Post autor: Agagin »

KarolX22
Właśnie to o gupikach słyszałam, że może niekoniecznie, ale takie endlerki np. to jakichś specjalnych kolorowych ogonów nie mają:)...do razbor się zniechęciłam na razie, myślałam o galaxy,ale one podobno strasznie płochliwe są.
Dodano do tego postu po 1 miesiącu 12 dniach 15 godzinach 4 minutach 9 sekundach
Obrazek
To już jest powoli tradycja, że w trakcie urlopu coś mi się w akwarium psuje - miesiąc temu padł filtr.
Tym razem przy sprzątaniu przed urlopem wyłączyłam ogrzewanie i nie włączyłam z powrotem...ale gupiki chyba lubią 20 stopni,bo nawet zostałam w międzyczasie babcią:)
Filtra nowego szukam,tym razem kubełka - wszystkie inne mnie wkurzają.

Renya88
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 12, 2022 9:18 am
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#133

Post autor: Renya88 »

Też nad tym myślałam by mieć bojka razem z innymi rybkami, z tym że ja mam samca. Chciałam mu dokupić 3 samice, ale bardzo skutecznie tutaj wszyscy mi to odradzili, ze względu na to, że mogą go zamęczyć.

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#134

Post autor: Agagin »

Renya88
No tak by mogło niestety być - u mnie jedna samica dała radę zamęczyć samca,ale on widocznie jakiś niewydarzony był:)to chyba nawet ja Ci odradzałam (tzn pewnie można by spróbować,ale w 200l, a nie w 60).
Ja mam tu samca z gupikami od jakiegoś czasu i nic się nie dzieje,ale też znowu samiec jest spokojny (nawet tych najmniejszych gupików nie rusza,co mnie trochę martwi,bo miałam w sumie nadzieję, że będzie kontrolował populację).
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#135

Post autor: Ziemiojad »

Agagin
No i jak rosną rośliny u ciebie?

Autor
Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Bojowniki- dziewczyny w 60l i 30l kawalerka Mietka

#136

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
A anubiasy i Java farn rosną, nie powiem:)
ODPOWIEDZ