Problem z dobraniem preparatu do martwicy płetw

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
SadneXik
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 01, 2022 3:47 pm
Lokalizacja: Słupca
Na imię mam: Gustaw
Płeć:

Problem z dobraniem preparatu do martwicy płetw

#1

Post autor: SadneXik »

Cześć! Kupiłem wczoraj dwie samiczki gupika i mają martwicę płetw :( Chciałbym poprosić o odpowiedź na pytanie czy HEALTHOSAN od tropicala będzie dobry na tą właśnie chorobę :p już wlałem dawkę odpowiednią do litrażu
1. Litraż zbiornika – 52l
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał – Dawno i jest dojrzały
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas – Turbo filter 500 aquael
4. Gatunki i ilość ryb – 4x Razbora klinowa 2x danio pręgowane 4x Gupik pawie oczko 1x zbrojnik (nieznana odmiana) 2x Piskorek Kuhla ?x coś co przypomina Red Cherry
5. Gatunki i ilości roślin –nurzaniec 3xgalęzatka i jakaś resztka nieznanej rośliny po pladze ślimorów
6. Podłoże – żwirek
7. Inne sprzęty – grzałka, napowietrzacz i termometr jeżeli się liczy
8. Ozdoby, korzenie – 4 ozdoby/kryjówki ceramiczne i kamień z dziurą na napowietrzanie
9. Pokrywa – jest ale ma troszkę zapasu z tyłu (jeden piskorek skorzystał i wybrał wolność)
10. Oświetlenie – zwykła świetlówka
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) – co tydzień Wurzel aktiv ok. 8/10 ml
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) – nie mam pojęcia
13. Temperatura w zbiorniku – 27 stopni celsjusza
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W – tak 25w
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) – Podmianka wody przez rurkę, nie mam odmulacza, filtr jest narazie czysty (podmiana 1/3)
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) – niedawno dodałem ceramikę
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja? od wczoraj, po jakimś czasie trzymania worka w wodzie przelałem przez siatkę i włożyłem rybki do wody
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano? nie
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY - postrzępione płetwy i w niektórych miejscach białe przebarwienia
20. Zdjęcie – teraz nie mam jak przesłać ale potem mogę

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Dav_id
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: pt sty 15, 2021 9:20 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Dawid
Płeć:

Problem z dobraniem preparatu do martwicy płetw

#2

Post autor: Dav_id »

Przejrzyj mój wątek. Też borykam się z martwicą.

https://fawa.pl/viewtopic.php?t=41361

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ