[Warszawa, Ochota]Oddam Ryżanki Metalic - Oryzias Latipes

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany

Autor
Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

[Warszawa, Ochota]Oddam Ryżanki Metalic - Oryzias Latipes

#1

Post autor: Eva »

Tylko w dobre ręce, tylko aktywnym forumowiczom. Oddam grupkę młodzieży ok. 2-2,5 cm. Wiek 6 miesięcy, odchowane u mnie od jajeczka. Ciężko mi się z nimi rozstawać, ale muszę ogarnąć przerybienie w kilku akwa.

UWAGA! Ryby-rodzice Ryżanek zmarły na mykobakteriozę. Kiedy zaczęły mieć objawy, przestały się rozmnażać. Jajka są sprzed okresu objawów choroby (były przeniesione do oddzielnego akwarium).Weterynarz (ichtiolog) nie potrafił powiedzieć, czy narybek będzie zdrowy i przeżyje. Rybki przeżyły już sześć miesięcy, są do tej pory zdrowe i bardzo witalne. Dosłownie żadna nie padła.

Rybki są bardzo aktywne, wszędzie ich pełno. Są łagodne w stosunku do siebie nawzajem i do innych ryb, oraz śmiałe, podpływają do ręki. Jedzą każdy rodzaj pokarmu dla ryb wszystkożernych, skubią glony, potrzebują dodatku roślinnego w karmie. Są żarłoczne i sprawnie podbierają jedzenie innym, powolniejszym, gatunkom ryb.
Ryżanki Metalic są nie tylko piękne (perłowe), ale i niesamowicie sympatyczne. W akwarium z nimi ciągle coś się dzieje. Pływają we wszystkich strefach zbiornika.
Dorastają do ok. 3,5- 4 cm.
Temperatura: prawdopodobnie 18-26 C (u mnie 24 stopnie C).
PH: 7-8
Twardość: 9-19
Obrazek
Dodano do tego postu po 8 dniach 5 godzinach 35 minutach 19 sekundach
Ryżanki oddane. Temat do zamknięcia.
Zablokowany