Ryby do akwarium 12l

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Ryby do akwarium 12l

#1

Post autor: Karol10125 »

Hej,
Mam pytanie a mianowicie czy do krewetkarium 12l nadają się jakieś ryby? Pytanie czysto teorytycznie, ale chciałem tam wsadzić parkę endlerków i nie wiem czy to dobry pomysł.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Ryby do akwarium 12l

#2

Post autor: Dzik »

Czesc. Zadne ryby . Jak sam zauwazyles 12 litrow to nie akwarium …to krewetkarium i niech takowym pozostanie .
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Ryby do akwarium 12l

#3

Post autor: Karol10125 »

Dzik
Ew ciężarna samica /narybek mogą być?
Na różnych forach piszą inaczej z rybami do 12 l więc wolałem się i tu spytać
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Ryby do akwarium 12l

#4

Post autor: Dzik »

Nigdy nie trzymalem i nie zamierzam trzymac ryb w takim pojemniku . Kazdy gatunek ryby czy innego zwierza ma swoje minimalne wymagania . Kup i sprawdz . Albo jestes akwarist albo sadist . Zapros paru znajomych , zamknijcie sie w pokoju , niech ktos z zewnatrz donosi pokarm . Po miesiacu wroc na forum i opisz wrazenia .
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Ryby do akwarium 12l

#5

Post autor: Komarowa »

Nie " w pokoju" , w łazience.
To wierniej odda warunki w 12 l
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Ryby do akwarium 12l

#6

Post autor: Karol10125 »

Dzik
Zostaje w takim razie krewetkarium.
Planuje zmianę na 25l może tam dam jakąś parkę gupika, teraz nie planuje do tych 12l kupić ryby albo przełożyć z 200l jakieś parki. Jedynie jak zobaczę zmasakrowanego bojownika w kubeczku to byłby ewentualny mieszkaniec.
A odnośnie przykładu można było to też do kwarantanny porównać, ale mi wystarczyłby prąd, internet, sprzęt jakiś i bym mógł zyc w małym pomieszczeniu, nie ciągnie mnie do wyjścia z domu (tak jest, było i będzie).
A odnośnie czy jestem akwarist czy sadist, patrząc na to że kupując neonki które są np. Z importu po części jestem sadystą bo zabrałem im naturalny dom.
Ale w tym przykładzie bardziej chodziło co tym ryba robią, więc ja je hoduje w 200l+ 25l tarliskowe +12l krewetkarium.
Moje pytanie było zadane gdyż ktoś mi powiedział żebym hodował w 12l czysta linie endlerków, więc tu wolałem spytać bo na każdym forum pisali z nimi inaczej.
Dodano do tego postu po 1 minucie 15 sekundach
Komarowa
Też zależy jaką kto ma łazienkę😅
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Ryby do akwarium 12l

#7

Post autor: Dzik »

Tu nie chodzi o wielkosc ryby tylko jej temperament i styl zycia . Chyba widziales gupiki ? Ich zycie polega na zarciu , sraniu i kopulacji . A to wszystko w ciaglym biegu i najlepiej w stadzie . Dlatego zaproponowalem zaprosic kilku znajomych . W ogole …, to skad ten pomysl i w jakim celu, skoro masz odpowiednie zbiorniki ?
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Ryby do akwarium 12l

#8

Post autor: Karol10125 »

Dzik
Kolega mi powiedział zebym założył w tych 12l linie endlerków.
Ale z jednej strony pomysł mi się spodobał, bo czysta linia gupików to czysta linia gupików jednak, natomiast póki nie przerzucę się na większy zbiornik to same krewetki hoduje w 12l
Dodano do tego postu po 53 sekundach
A gupiki widziałem bo je hoduje ale mixy
ODPOWIEDZ