bojownik i neonki

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
lukasz80
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 9:37 pm
Lokalizacja: warszawa
Na imię mam: lukasz
Płeć:

bojownik i neonki

#1

Post autor: lukasz80 »

cześć,
mam pytanie, jak to wg was jest, bo różnie czytałem, można bojownika trzymać z 5 neonkami i bystrzykami czy zrobi mu się "krzywdę"? czy takie towarzystwo się jednak dogada?
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

bojownik i neonki

#2

Post autor: Dzik »

Czesc. A w czym beda te ryby trzymane ? W kuli , w nocniku pod lozkiem czy jednak w akwarium ? Jezeli w tym ostatnim to opisz ten zbiornik . Jaki to bojownik i jakie to neony ? Jak wyglada zbiornik ( rosliny , podloze itp ) ?

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

bojownik i neonki

#3

Post autor: r10 »

5 neonków to jednak mało.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

bojownik i neonki

#4

Post autor: Ziemiojad »

Które neonki? Bo jedne są zinmolubne a drugie cieplolubne.

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

bojownik i neonki

#5

Post autor: r10 »

Bojownik neonki kompletnie olewa, i vice versa.
Natomiast paromiesięczny gurami dwuplamisty zabił mi kilka młodych dopiero co wprowadzonych neonków, za co trafił do więzienia na miesiąc, dodałem neonków i edukacja przez odosobnienie okazała się skuteczna.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Autor
lukasz80
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 9:37 pm
Lokalizacja: warszawa
Na imię mam: lukasz
Płeć:

bojownik i neonki

#6

Post autor: lukasz80 »

akwarium to kostka 35x35x35, podłoże żwirek, rośliny to egeria densa i vallisneria spiralis plus korzeń. ryby to neon innesa a bojownik dopiero ma być dodany ewentualnie.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

bojownik i neonki

#7

Post autor: Dzik »

No to jest problem . Neony Innesa temperatura ok 22 bojownik 27 stopni . No i ….zbiornik troche maly i pewnie slabo zarosniety .

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

bojownik i neonki

#8

Post autor: Agagin »

Z tego co słyszę i widzę po moich bojownikach,to każda ryba ma swój charakter:) mój samiec np. ma wszystko i wszystkich w de, przez chwilę był zainteresowany jedną samicą, później to raczej on sie zaczął chować po kątach...samice mam trzy i też każda inna. Przypuszczam, że mówiąc o bojowniku chodzi o wpuszczenie samca? Tu ogólnie jest niby większe ryzyko że inni mieszkańcy ucierpią, ale tak jak mówię,u mnie akurat samice są bardziej żywotne i 'agresywne' (samiec krewetek nie ruszał,a samice sobie z nich zrobiły przysmak). Statystycznie rzecz biorąc, pewnie bezpieczniej byłoby wpuścić samicę (też się zdarzają ładne okazy), chociaż też nigdy nie wiadomo jak to się ułoży.
ODPOWIEDZ