Świderki Inwazja

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Janik102
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 05, 2015 9:41 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Świderki Inwazja

#1

Post autor: Janik102 »

Witam,
Mam duży problem z inwazją świderków mam wrażenie że w akwarium są ich tysiące. Podjąłem decyzje o restarcie ale chciał bym po wyłapaniu ryb użyć jakiej chemii żeby je wszystkie wybić. Planuje wymienić całe podłoże ale chciałbym żeby rośliny zostały. Boje się że nie uda mi się wszystkiego dokładnie wyczyścić ze ślimaków i problem zaraz się powtórzy. Może macie jakieś sprawdzone patenty na te ślimaki.

Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika

igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

Świderki Inwazja

#2

Post autor: igor255 »

Podziel się ;)
To nie są szkodniki. Za dużo karmisz jeśli jest ich tyle.

Serio chętnie był garść przyjął, a na allegro ludzie nawet je sprzedają ;)

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Świderki Inwazja

#3

Post autor: don_Vall »

Sposób wymyśliłeś dobry ale zupełnie nieskuteczny.
Jak będą miały dobre warunki do rozmnażania (dużo jedzenia) to nie ma szansy na ich wytępienie. A nawet jak je wytrujesz to za jakiś czas znowu wrócą z powodu nadmiaru pokarmu.
Ślimaki to nie szkodniki i są pożyteczne i całkiem ładne.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

Autor
Janik102
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 05, 2015 9:41 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Świderki Inwazja

#4

Post autor: Janik102 »

Dzięki Panowie zrobiłem restart wyrzuciłem całe podłoże i cześć roślin, faktycznie ograniczę karmienie mam nadzieję że to pomoże .Zdaje sobie sprawę że one są pożyteczne ale nie w takiej ilości.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ