Akwarium 450l- jaki sprzęt

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#1

Post autor: KarolX22 »

Witam
mam w planach założyć akwarium 450l. I tu moje pytanie czy jako podłoże mogę użyć sam żwir czy musi iść pod niego jakiś substrat czy ziemia? Rośliny planował bym takie: anubias, nużaniec, rogatka, kryptokoryna, żabienica, lotos. Czy do filtracji mogę użyć filtr Aquael ultramax 2000 czy nie będzie za mocny. Grzałke bym planował 300V. A jak chodzi o obsadę to może być taka:
- 8 skalarów
- 1 para barwniaków czerwonobrzuchych
- 20 neonów czerwonych
- harem gurami mozaikowego 1+3
- 10 kirysów sterby
- harem molinezji ostroustej 1+3
- harem zbrojników pospolitych 1+3 lub 1 zbrojnik lamparci
Akwarium będzie zakładane na wodzie kranowej. Akwarium będzie podzielone na część z gęstą roślinnością i z przestrzenią do pływania . W akwarium umieszczę też korzeń i skały. I mam jeszcze pytanie odnośnie oświetlenia bo planował bym oświetlenie LED tylko niewiem jakich lamp użyć i ile ich użyć
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2381
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#2

Post autor: Ziemiojad »

Ryby to totalny misz-masz niepasującej do siebie temperatury, twardości wody i ogólnie parametrów wody. Neony tam po co? Karmić nimi chcesz skalary?

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#3

Post autor: KarolX22 »

A taka obsada może być:
- 8 skalarów
- 20 zwiników blehera
- 8 kirys albinos
- 8 kirysów czarnych
- harem gurami mozaikowego
- 5 bocji siatkowanych tylko nie wiem czy mogą być z skalaramj
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#4

Post autor: Dzik »

Czesc. Dlaczego zalezy Ci na tylu gatunkach ryb ? Taki bigos wyglada srednioestetycznie . Ale to podobno kwestia gustu . Z tego co zapodales jesli chodzi o ryby osobiscie zrobilbym tak :
- 10 skalarow + 50 zwinnikow blehera + 15 kiryskow /nie mylic z kirysami /
- 10 skalarow + 50 neonow czerwonych + kiryskow
- 10 gurami mozaikowy + 50 rasbora klinowa + 10 malych bocji
Zbrojnika lamparciego daruj sobie bo to duuuuza ryba , molinezje to zupelnie inne parametry wody choc czesto sie widuje z neonami i skalarami
UWAGA ; ryby jak skalary i gurami w okresie tarla wykazuja agresje wiec wskazanym jest redukowac ich liczbe w tym okresie pozostawiajac dobrana pare . Nie jest to przymus ale .....
Jesli chodzi o akwarium ; zwirek drobny jak najbardziej , jednak w miejscach gdzie sa przewidziane rosliny korzeniowe lepiej dodac substrat , ziemie , kulki gt itp .. Dla ryb dennych niektorzy polecaja piasek ale nie jet to must be . Zwir aby nie byl ostry , byl drobny . W jakims miejscu mozna nasypac piasku i po klopocie .
Co do swiatla to nie wiemy czy bedzie to zbiornik otwarty czy z pokrywa ....?
Jaka wode bedziesz mogl zapewnic rybom ? Na kranovicie to zazwyczaj najlepiej molinezje wychodza .
Jednak najwiekszym wyzwaniem bedzie znalezienie tej grzalki 300V .

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#5

Post autor: KarolX22 »

Akwarium będzie z pokrywą. Czy mogą być takie lampy po 2 sztuki
https://allegro.pl/oferta/lampa-glass-l ... 7484584828
https://allegro.pl/oferta/lampa-glass-l ... 9[quote][b]Dodano do tego postu po 47 minutach 47 sekundach[/b][/quote]A jeśli chodzi podłoże to na górną warstwę poszedł by żwir 2-5 mm . A pd niego jakiś substrat pod żwirowy . Czy to dobry pomysł

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#6

Post autor: KarolX22 »

Wiem że temat dawno zakładałem ale nie chce znowu zakładać o tym samym temacie. Może w następnym roku uda mi się założyć to akwarium jak budżet pozwoli.
https://allegro.pl/oferta/diversa-zesta ... 3914371752
Czy taki zestaw byłby dobry, wiem że to nie jest jakaś wysoka półka ale za bardzo nie chce wydać z 5 tyś na szafkę+ akwarium. Oświetlenie z tego zestawu wymieniać bym musiał czy mógłbym zostawić? Na podłoże planuje piasek z roślin epifity może jakieś niewymagające rośliny w podłoże. W akwarium planuje dać trochę korzeni tylko też chyba tu z lasu musiał bym wziąść i spreparować bo w sklepie dość drogo by wyszło. I jeszcze w sprawie podłoża czy nadawał by się taki zwykły piasek budowlany, bo taki to za darmo bym miał. I jak chodzi o filtrację to tak jak wcześniej planowałem chyba będzie Aquael ultramax 2000 i czy dać do tego akwarium też jakiś wewnętrzny czy ten wystarczy? Jak chodzi o grzałkę to 300V wystarczy? Czy lepiej 500V przepływą? Obsadę będę układał pod skalary. Chciałbym się zamknąć ze wszystkim w 5tyś ale może być ciężko.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2381
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#7

Post autor: Ziemiojad »

KarolX22
Dwa lata minęły. Może warto kupić na początek mniejsze? Mógłbyś się już cieszyć rybami, roślinami i glonami. A tak to możesz jeszcze z dwa lata czekać. 100x50x50 albo 120x50x60 co sądzisz o takich wymiarach?

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#8

Post autor: KarolX22 »

2 lata się opóźniło bo w aktualnym mieszkanie nie mam miejsca za bardzo na akwarium tylko 25l stoi. A za jakieś pół roku własnie będę się do nowego mieszkania wprowadzał i tak już miejsca będzie sporo na akwarium. Zastanawiałem się czy nie kupić tych 200-250l ale i tak wolę dołożyć niż zaś znowu myśleć o zmianie zbiornika
Dodano do tego postu po 58 minutach 55 sekundach
Ziemiojad
Ale w sumie może masz też rację bo w sumie nie wiem czy uda mi się odłożyć chociaż do tych 5000 aktualnie mam odłożone 3500zł. A też w moim wieku (16lat) dość ciężko jest zarobić i odłożyć coś. A standardowe 300l120x50x50 nadawało by się żeby mieć na początek tak 6-8 skalarów i zaś zmniejszyć jak dorosną? I też czy do 4 tyś taki zbiornik bym postawił?
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#9

Post autor: Dzik »

Czesc . Zwroc uwage na akwaria firmy Juwel . Rio 350 led i 450 led . Z szafka , wyposazone . Chyba w olibetta najtaniej .
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2381
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#10

Post autor: Ziemiojad »

KarolX22 pisze: czw lis 23, 2023 8:50 pm za jakieś pół roku
Jeśli rzeczywiście to pół roku to może bym poczekał. Bo przenoszenie tak dużego akwarium też będzie problemem logistycznym. I szkoda ryb.
Dodano do tego postu po 2 minutach 19 sekundach
Dzik pisze: pt lis 24, 2023 7:26 am Juwel . Rio 350 led i 450 led . Z szafka , wyposazone . Chyba w olibetta najtaniej .
Dzik dobrze radzi. To są wysokie akwaria.


Nie wydawaj wszystkiego na akwarium. Pamiętaj jeszcze pójdzie dużo pieniędzy na rośliny, ryby.
Jak już tyle się szykujesz na skalary to radzę - nie kupuj zwykłych mieszańców z taniego sklepu. Poszukaj dobrego hodowcy. Rasowe skalary to coś pięknego.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#11

Post autor: KarolX22 »

Dzik
Tylko że 350 kosztuje 3700 a jeszcze doliczając inne koszty to spokojnie 5000 przebije. Chyba jednak kupię 300l z diversy z szafką. https://allegro.pl/oferta/zestaw-akwari ... 0849260397 co sądzicie o takim zestawie?
Dodano do tego postu po 3 minutach 43 sekundach
Może jakość nie najlepsza ale cena jednak pozwoli na spokojnie się w budżecie zamknąć. Skalary chyba w zwykłym sklepie kupię ale tylko takie które ubarwieniem dzikie przypominają. Też w akwarium chyba kranówka będzie.

Mauree
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#12

Post autor: Mauree »

Musze powiedzieć, że Juwel Rio mnie zachwyca, po prostu wyjąć z pudełka i włączyć, zwłaszcza filtr którego nie widać a poziom azotynow stabilne 0, woda jak kryształ. Nie wciąga żadnego narybku, obsługa 3 minuty na kwartał . Moim zdaniem wart każdych pieniędzy
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2381
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#13

Post autor: Ziemiojad »

KarolX22 pisze: pt lis 24, 2023 3:07 pm Może jakość nie najlepsza ale cena jednak
Nie rób tego błędu. Potem lata będziesz sobie to wypominać. Poczekaj. Rio 350 to dobry wybór.
Dodano do tego postu po 51 sekundach
Masz cały zestaw w cenie. Kupisz 100 kg piasku l, korzenie poszukasz albo w lesie albo na olx. Rośliny na forum. I dasz radę.
Awatar użytkownika

Limak86
Zapaleniec
Posty: 490
Rejestracja: śr paź 30, 2013 7:37 am
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#14

Post autor: Limak86 »

A nie myślałeś może o zakupie czegoś z drugiej ręki?
Bardzo dużo osób (zwłaszcza ostatnim czasem) pozbywa się swoich akwariów, zwłaszcza tych większych.
Można za bardzo uczciwe pieniądze kupić bogate zestawy.
Jedyny mankament to konieczność organizacji własnego transportu, ale z drugiej strony akwarium rzędu 450L nie jest jeszcze na tyle wielkie by trzeba organizować jakieś wyjątkowe opcje przewozu.
Osobiście kupiłem swoje 650L od innego akwarysty. Transport to był mój VW Passat (180cm akwarium weszło na styk ) i przyczepka (do przewozu stelaża) I do tego dwie osoby do pomocy...

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka

Kamil.
[650L] Labirynty Azji Południowej...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#15

Post autor: KarolX22 »

Niestety patrzałem na olx i żadnego akwarium ciekawego nie znalazłem większość osób sprzedaje z obsadą albo akwaria w bardzo kiepskim stanie. I też trochę się boję że takie używane akwarium mogło by się rozszczelnić.
Dodano do tego postu po 21 godzinach 56 minutach 26 sekundach
Ziemiojad
Tylko czy ten filtr z tego zestawu Rio 350 wystarczy. Bo w sumie trochę mnie do niego przekonaliście. Tylko też piasek skąd byście polecali bo w akwarystycznym wyjdzie drogo a mam u siebie za darmo z kilka ton piasku na działce.
Dodano do tego postu po 2 minutach 32 sekundach
Myślałem żeby wziąść korzeń z lasu ale boje się trochę czy uda mi się go dobrze spreparować. U siebie mam też trochę suchych gałęzi takich mniejszych trochę brzozy i drzew owocowych. A musi być korzeń bo widziałem że niektórzy też gałęzi używają.

Mauree
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#16

Post autor: Mauree »

Zaletą filtra Juwel Bioflow jest to, że ma wiele niezależnych złóż biologicznych , fabrycznie w postaci gąbek zielonej i niebieskich o różnej twardości i każde z nich można i należy wymieniać osobno. Oznacza to , ze filtr jest zawsze dojrzały. Można też dokładać złoża jakie są aktualnie potrzebne, np na fosforany lub na związki azotowe, można dołożyć ceramikę jak ktoś ufa bardziej wkładom ceramicznym. Na górze kolumny znajdują się wkłady mechaniczne z włókniny zwanej tez wata i tylko jego wymieniasz albo pluczesz przy każdej podmianie. Wirnik pompy czyszczę co 6 tygodni , czasem raz na kwartał i zawsze jest po prostu czysty, czyszczę go dla zasady.
Jedyna rzecz która ulega zabrudzeniu to ta włóknina filtracyjna. Wymiana 3 sekundy. XL to wielka kolumna, jest czym filtrować

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#17

Post autor: KarolX22 »

Z roślin to myślę że głównie epifity, ale też chciałbym mieć żabienice tylko czy jak bym w piasek dał pod nią kulki gliniane to czy np kiryski by tego nie odkopały. Jeszcze myślałem czy nie dać pisti. Nad jakoś moczarką się zastanawiałem ale w 25l mi nie chciała wogule rosnąć przez pierwsze dwa miesiące rosła w miarę ładnie a później zaczęła tracić liście aż do momentu jak całkowicie nie zgniła. Też przycinana wogule nie była może w tym problem
Dodano do tego postu po 27 minutach 23 sekundach
Jeszcze nad obsadą się zastanawiam na pewno skalary na początek wpuszczę 6 sztuk, jakieś ryby lewicowe tak z 20 sztuk myślę nad którymś z tych gatunków (neon czerwony, zwinnik blehera, hokejówka, fantom czarny) tylko nie wiem który będzie najlepszym towarzystwem do skalarów, nad kiryskami dalej się zastanawiam który gatunek wybrać myślę nad którymś z tych (sterby, pstry, spiżowy). Może do tego jeszcze jakieś zbrojniki? Trochę szukałem ale nie wiem czy mógłbym dać do tego akwarium jeszcze parę akar błękitnych ( tylko nie wiem jak by było w czasie tarła skalarów lub akar).
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2381
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#18

Post autor: Ziemiojad »

KarolX22 pisze: sob lis 25, 2023 6:24 pm hokejówka będzie najlepszym towarzystwem do skalarów,
Tak.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#19

Post autor: KarolX22 »

Czyli jaką obsadę byś polecał? Chodzi mi głównie o Sztuki i gatunki
Dodano do tego postu po 21 minutach 47 sekundach
Myślałem nad taką obsadą:
-6 skalarów
-4 akary błękitne (docelowo jedna para)
- 15 hokejówek
-15 kirysków pstrych
- 1+2 zbrojników myślałem nad jakimiś L albo zwykłe.
Chyba obsada będzie dobra jak ją oceniacie? Coś zmienić?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2381
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#20

Post autor: Ziemiojad »

Jaki litraż?
Dodano do tego postu po 3 minutach 12 sekundach
Ziemiojad pisze: sob lis 25, 2023 7:43 pm -6 skalarów
-4 akary błękitne (docelowo jedna para)
- 15 hokejówek
-15 kirysków pstrych
Skalary docelowo zostanie jedna para. To pielęgnice.
20 hokejowek conajmniej
15 kiryskow to takie minimum.
Akary bym zamienil na jakąś parę apistogramma.

Ale to kwestia dostępności ryb w twojej okolicy. I polecam zawsze mniej ryb, ale dobrej jakości. Żadne skalary mieszańce. Nic po taniości.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#21

Post autor: KarolX22 »

Ziemiojad pisze: sob lis 25, 2023 7:46 pm Jaki litraż?
350l. Bo chyba ten zestaw juvel Rio 350 wezmę
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2381
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#22

Post autor: Ziemiojad »

Jak filtr będzie zbyt słaby, zawsze możesz dodać filtr zewnętrzny.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#23

Post autor: KarolX22 »

Myślałem nad dorzuceniem do tego jakiegoś kubełkowego. Myślę nad Aquael ultramax 1500 lub 2000.
Myślę że jak dobrze pójdzie zamknę się w granicach 5500zł. Jak uda się oczywiście rośliny tanio kupić. I dalej nie wiem skąd piasek wsiąść. Z drewnem może uda mi się załatwić gałęzie dębu. Ze skalarów podobają mi się najbardziej Rio nanay i manucapuru. Tylko nie planuje kupować filtra ro a na krańcówce może być ciężko je utrzymać.

Mauree
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#24

Post autor: Mauree »

Moje wymarzone kiryski to kirysy szmaragdowe brochis splendens. Cudo. Akary z Maroni. Błyszczyki brylantowe. A ze zbrojnikow loricaria Red lizard. Może Ci się coś z tego spodoba

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#25

Post autor: KarolX22 »

Loricardia w sumie nawet mi się podoba i była by ciekawym uzupełnieniem może to właśnie je kupie jak będę miał możliwość.
Dodano do tego postu po 1 minucie 58 sekundach
Na obsadzie bardziej też się skupię jak akwarium już będzie stało u mnie. Bo aktualnie to nie jestem nawet w stanie określić kiedy akwarium będę kupować. Teraz to napewno zajmę się drewnem do akwarium bo na jego przygotowanie trochę czasu potrzeba.
Dodano do tego postu po 19 godzinach 59 minutach 17 sekundach
A jeśli chodzi o drewno to będą to albo korzenie albo gałęzie dębu. Drewno muszę pozyskać z martwego drewna? Później okorować i tu właśnie nie wiem co dalej miałbym zrobić moczyć i przed włożeniem do akwarium wygotować?
Dodano do tego postu po 1 dniu 3 godzinach 20 minutach 59 sekundach
Byłem dzisiaj w zoologicznym i gadałem trochę ze sprzedawcą i się dowiedziałem że jest u nich możliwość zamówienia skalarów manucapuru. Więc obsadę ułoże pod manucapuru. Z akar błękitnych zrezygnuje ze względu na to że obydwa gatunki to pielęgnice i w czasie tarła są dość terytorialne.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2381
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#26

Post autor: Ziemiojad »

Jaka cena?

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#27

Post autor: KarolX22 »

50 zł za sztukę.
Dodano do tego postu po 14 minutach 7 sekundach
To w miarę dobra cena?
Dodano do tego postu po 3 minutach 8 sekundach
I mam jeszcze pytanie w tej sprawie tego oświetlenia w zestawie od juvela. Czy nie będzie trochę za mocne do aranżacji jaką planuje bo planuje coś w stylu bardziej bw tylko że woda nie będzie aż tak kwaśna i mało Roślin będę miał w tym akwarium.
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#28

Post autor: jacekzabki »

Jeśli kupisz zestaw z oświetleniem Helialux to przy użyciu programatora Smart Control możesz ustawić sobie światło jakie tylko chcesz- możesz ściemniać, rozjaśniać, więcej białego, czerwonego, niebieskiego czy zielonego. W RIO 350 wewnętrzny filtr jest rozmiaru L (nie XL), co nie zmienia faktu, że powierzchnia filtracyjna jest bardzo duża.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#29

Post autor: KarolX22 »

A będę musiał dołożyć do tego filtra jakiś drugi? Bo jednak na takie akwarium to ten może sobie średnio radzić.
Dodano do tego postu po 2 godzinach 42 sekundach
Myślałem jeszcze żeby kupić z juvela tylko szafkę pod 450l. A akwarium bez pokrywy lub z pokrywą kupić z diversy. I do tego bym kupił Aquael ultramax 2000 jako filtrację. Bo jednak nawet te 350l to nie będzie to samo co 450l i 150cm długości akwarium.
Dodano do tego postu po 44 sekundach
Co sądzicie o takim pomyśle?
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 596
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#30

Post autor: Karat »

Juwel ma szafki pod swoje akwaria, są szersze i dłuższe o 10 mm niż standard przez dolna ramkę akwarium
ODPOWIEDZ