Multikani Prefiltr

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Silar
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: pt wrz 24, 2021 5:43 am
Telefon: 723465723
Lokalizacja: Łomianki
Na imię mam: Sebastian
Płeć:

Multikani Prefiltr

#1

Post autor: Silar »

Część wszystkim, od 2 miesięcy mam filtr multikani 800 z trzema pojemnikami, w tym na samym dole mam gąbki 3 sztuki PPI 10 20 i na to najmniejsza gradacja 30 PPI później jest wiaderko z zeomax plus na to bioceramax i seachem purigen w ostatnim pojemniku i teraz rodzi się moje pytanie, na rurce która podaje wodę do filtra instalować gąbkę czy z tego zrezygnować? Ewentualnie jakiś gotowy większy Prefiltr? Coś w ten deseń?

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Multikani Prefiltr

#2

Post autor: r10 »

A to zależy.
Prefiltr zajmuje miejsce i psuje optykę akwa, do tego trzeba go okresowo czyścić, co czasem powoduje i stres ryb i wzniecanie śmieci, do tego z gabką czy prefiltrem trudno uzyskać silny strumień przy ssaku wsysający ochody. Ale nie wiem, czy częste (np. cotygodniowe) płukanie pierwszej i drugiej gąbki w Multikani jest łatwe czy trudne.
Mam preriltr Eheim, kubła nie otwieram piąty miesiąc, coś za coś.
Ostatnio zmieniony ndz lis 14, 2021 11:47 am przez r10, łącznie zmieniany 1 raz.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Multikani Prefiltr

#3

Post autor: Dzik »

Czesc. Na zasys mozna dac gruba gabke i obsadzic ja mchem , mikrozorum , anubiasem itp . Nie popsuje to wystroju , natomiast bedzie jak pisze r10 klopotliwe podczas ewentualnego czyszczenia . Niekiedy , podczas checi wyciagniecia takiej gabki mozna sie posilkowac workiem nylonowym w celu zapakowania tego prefiltra przed wyciagnieciem z akwarium .
ODPOWIEDZ