Artemia

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
Silar
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: pt wrz 24, 2021 5:43 am
Telefon: 723465723
Lokalizacja: Łomianki
Na imię mam: Sebastian
Płeć:

Artemia

#1

Post autor: Silar »

Czesc wam w ten wieczor :mrgreen:
Czy ktoś z was kiedyś używał zestawu JBL do chodowli artemii? 🤔 Jeśli tak proszę o opinie rady itp.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Artemia

#2

Post autor: Dzik »

Czesc. Mam ten zestaw ale nigdy go nie uzywalem do CHodowli tylko do hodowli . Dobra rzecz ale trwa to ok 48 godzin , czyli sporo . Wszystko dziala jak nalezy ale ten czas od sypniecia do wyklucia . Zestaw mozna rozbudowac i uzywac pojemnikow naprzemiennie majac artemie co 24 godziny . Nigdy nie probowalem innych mikstur niz jbl artemio mix i moze tu lezy problem czasu wykluwania . Ogolnie zestaw solidny , sprawny , dobrze wykonany i spelnia swoja role , prosty w obsludze .

Autor
Silar
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: pt wrz 24, 2021 5:43 am
Telefon: 723465723
Lokalizacja: Łomianki
Na imię mam: Sebastian
Płeć:

Artemia

#3

Post autor: Silar »

Omg... Sory za tą literówkę z CH na czele :what: :niespodzianka:
Dzięki za odpowiedź Dziku :) temat można zamknąć :)
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Artemia

#4

Post autor: jacekzabki »

Ja też mam taki zestaw i używałem go kilka razy. Generalnie moja rada- nie ma co oszczędzać na jajach artemii i na soli tylko kupować najlepsze. Ja chciałem po taniości i kupiłem sól i jaja na Aliexpress i wykluło się około 10%, a gdy kupiłem JBL to miałem chyba z 90%. Aaaa... i wkurzające jest to bulgotanie... :duży uśmiech:

Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Artemia

#5

Post autor: Eva »

Mam i używam. Zdecydowanie lepsze niż bawienie się z wyciętą butelką (łatwo rozlać). Wylęg faktycznie po 48 h. Co do bulgotania to spinaczem na rurce do napowietrzania reguluję moc i ograniczam bulgotanie. Wystarczy, że trochę idą bombelki, nie muszą być zbyt silne.

Autor
Silar
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: pt wrz 24, 2021 5:43 am
Telefon: 723465723
Lokalizacja: Łomianki
Na imię mam: Sebastian
Płeć:

Artemia

#6

Post autor: Silar »

Oszczędzać nie będę... Do tej pory staram się wyjść na prostą po oszczędzaniu na starcie akwa... Zestaw zamówiony czekam na przesyłkę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”