Co to takiego?

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
myszomenek
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 02, 2020 11:43 am
Lokalizacja: Legionowo

Co to takiego?

#1

Post autor: myszomenek »

Witam od jakiegoś czasu zauważyłem zmianę na kamieniach. Nie bardzo wiem co to . Na początku były skały pokryte zielonym meszkiem więc stwierdziłem że to glon zielony od światła. Od kilku dni jednak skały zaczynają nabierać barw od brązu po ciemna czerwień. Co to może być ?
Akwarium 112l
No3 10
Po4 0,5
Gh 9
Kh 6
pH 6.8ObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

Co to takiego?

#2

Post autor: igor255 »

Sinice (po morsku cyjanobakterie)?
Dodano do tego postu po 3 minutach 20 sekundach
Jak akwarium jeszcze dojrzewa to bym się nie przejmował. Jeśli ma już z miesiąc to wpuścił bym kilka helmetów (lub pokrewnych)...
Jeśli akwarium starsze to już inna sprawa... Trzeba się zastanowić nad przyczyną.

Autor
myszomenek
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 02, 2020 11:43 am
Lokalizacja: Legionowo

Co to takiego?

#3

Post autor: myszomenek »

Akwarium po restarcie pod koniec sierpnia. Cały czas mam delikatny problem ze stabilizacją parametrów. Niestety wszystkie microsorium musiałem wyciąć do zera i może dlatego te wahania. Dzięki za odpowiedź będę obserwował dalej
Helmet mam jedną szt i ślimaka rogatego. Problem ze helmet zaczyna zostawiać wszędzie swoje jajka
Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka



don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Co to takiego?

#4

Post autor: don_Vall »

Sinice są czarne (ciemnozielone) i stanowią plechę którą łatwo można zdjąć z liścia, kamienia. Nie mogę tu nic takiego wypatrzyć...
Pod koniec dnia plecha pokrywa się bąbelkami, które wyglądają jak rosa lub bomblujące rośliny.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

Autor
myszomenek
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 02, 2020 11:43 am
Lokalizacja: Legionowo

Co to takiego?

#5

Post autor: myszomenek »

Czyli mogą to być jakieś związki które reagują z wodą na skalę. Kupiłem jako łupek czarny obojętny niby

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ