[71] Małe słodkie przez przypadek

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

[71] Małe słodkie przez przypadek

#1

Post autor: igor255 »

Obrazek
Obrazek

Akwarium 70x29x35, które miało być kiedyś sumpem. Leżało sobie w piwnicy, aż zaszła konieczność zabrania ryb z pracy (covid). Ryby już wróciły, ale akwarium zostało.

Dzisiaj dołożyłem trochę kamieni i draceny... Ale tak patrzę i mam wrażenie, że w akwarium jest "za dużo"... Jak myślicie?

PS. Gustowna kratka, to na kota, który postanowił ogolić skrzydłokwiaty rosnące w akwarium (w zasadzie nad akwarium, ale korzenie w wodzie)... Zastanawiam się czy jak podłączę kratę pod 230V to wystarczy...? ;)
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

[71] Małe słodkie przez przypadek

#2

Post autor: Dzik »

Czesc. Moze jakis opis tego wszystkiego /sprzet ,podloze, rosliny , koty / ?
Awatar użytkownika

Autor
igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

[71] Małe słodkie przez przypadek

#3

Post autor: igor255 »

Sprzęt to w zasadzie co tam się w domu znalazło, ale wyszedł nawet sensowny zestaw.

FZN-3 z keramzytem i purigenem, gąbką na rurce.
Lampka Aquael Leddy(?) coś koło 10W nad pływającymi + 3W lampeczka DIY nad anubiasem.
Podłoże to piach z budowlanego (nadający się do piaskownic). Kamienie wczoraj kupiłem w innym budowlanym (jeszcze mi sporo zostało bo worek 20kg). Kupiłem głównie po to, żebym mógł zrobić górkę na draceny.

Draceny były jakiś czas temu w Ikei w promocji po 3zł, a że od paru lat miałem w głowie niezrealizowany plan to kupiłem 8 szt (pewnie mało, ale wąż w kieszeni się odezwał).
Anubias z odzysku, wegetował w wazonie ze Sphagnum parę lat na parapecie. Przyklejony na superglue do małego korzenia.
W doniczkach wiszących na szybie tylnej scindapsus i skrzydłokwiat (a raczej jego resztki).
Pływające pistie i hiacynty, które były razem z kardynałkami w pojemniku na dworze przez cały sezon letni.

Piękne kardynałki złote kupione w Rogatku. Po sezonie letnim i przybyciu do akwarium miały niesamowite kolory. Niestety raptem kilka dni. Teraz też są ładne, ale nie aż tak. Jednak co natura to natura...
Liczyłem na rozmnożenie, ale nic z tego. Z 10 wpuszczonych cały sezon przeżyło na dworze 8 (trupów nie widziałem - może coś je upolowało). Bez żadnego zajmowania się - 100% natura. Być może w przyszłym roku spróbuję z większym zbiornikiem (w tym roku była to kastra 90L).

Myślę o czymś pływającym na dno... Może piskorki - byłoby azjatycko, ale akwarium odkryte... Może kiryski... Jeszcze nie zdecydowałem...

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

[71] Małe słodkie przez przypadek

#4

Post autor: r10 »

igor255 pisze: czw paź 14, 2021 9:47 pmpiach z budowlanego. Kamienie wczoraj kupiłem w innym budowlanym
No i dno tego akwa wygląda jak niesprzątnięta budowa z czasów PRL. Sorki :bęc:.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

[71] Małe słodkie przez przypadek

#5

Post autor: Ziemiojad »

r10
A to się zgadzam z tobą wyjątkowo. :mrgreen:
Awatar użytkownika

Autor
igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

[71] Małe słodkie przez przypadek

#6

Post autor: igor255 »

Spoko, nie gniewam się :)

Może zrobię lepsze zdjęcia, bo na dzisiaj na żywo chyba nie jest aż tak źle jak na wczorajszym zdjęciu.
Ale mimo wszystko raczej zawsze staram się odwzorować choć trochę naturę - czyli układania kamyków w jodełkę czy tam inny regularny wzór nie będzie ;) Jak wpadły tak leżą. Taki był zamysł.
Dodano do tego postu po 4 minutach 4 sekundach
Test, czy imgur łyknie zdjęcia prosto z aparatu:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

[71] Małe słodkie przez przypadek

#7

Post autor: Ziemiojad »

igor255
Poczekamy. Na żywo pewnie lepiej wygląda. Tylko uważaj na grzyby :razz: :mrgreen:
Awatar użytkownika

Autor
igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

[71] Małe słodkie przez przypadek

#8

Post autor: igor255 »

Znalazł się zaginiony ślimak - bardzo mnie to cieszy:
Obrazek

Jest też nowy lokator, ale na razie boi się aparatu, choć na calanusa już się skusił :)
Obrazek
Dodano do tego postu po 15 dniach 6 godzinach 9 minutach 40 sekundach
Stary "Nowy lokator" już się tak nie boi.

Obrazek

Obrazek

Mało tego, zaczyna budować gniazdo.

Obrazek

Ale dziewczyny na razie nie ma w planach - trzeba by postawić coś na boku, a na to na razie nie ma czasu...


Dzisiaj doszli też nowi lokatorzy w postaci 9 takich przesympatycznych rybek z hobbystycznego rozmnożenia (czyli najlepszego możliwego źródła ;) )

Obrazek


A samice kardynałków już chyba bardziej wypchane być nie mogą... Szkoda, że latem takie nie były...

Obrazek
ODPOWIEDZ