Babka Dragon - Schismatogobius Ampluvinculus

Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
ODPOWIEDZ

Autor
Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Babka Dragon - Schismatogobius Ampluvinculus

#1

Post autor: Eva »

Niewielka rybka (2-3,5 cm) z Azji. Nie pływa, chodzi po dnie lub skacze. Łudząco przypomina gada (stąd nazwa). Przez większość czasu przebywa w ukryciu, między roślinami lub zakopana po pysk w piasku/drobnym żwirku. Trudna do obserwacji, bo nie za bardzo oswaja się z obecnością człowieka. Widać też różnice w charakterze, jeden ze smoków nie zakopuje się w piasku na mój widok (najmniejszy i najodważniejszy). Babka Dragon dostosowuje kolor ciała do otoczenia, w celu kamuflażu. W akwarium kwarantannowym z jasnym piaskiem rybki były tak blade, że trudno je było zauważyć. Po przeprowadzce do docelowego akwarium z czarnym drobnym żwirkiem, zaczęły ciemnieć, co widać na kolejnych zdjęciach.
Mieszkają u mnie z Pseudomugilami i krewetkami. Jedzą tylko żywy pokarm.
Dodano do tego postu po 34 minutach 22 sekundach
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Schismatogobius Ampluvinculus- Babka Dragon

#2

Post autor: Ziemiojad »

Robak w akwarium :x :mrgreen:

Autor
Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Schismatogobius Ampluvinculus- Babka Dragon

#3

Post autor: Eva »

Dlatego nie nadają się do trzymania z większymi rybami. Podobnie jak piskorki sprawiają wrażenie trochę większych robaczków. I pewnie dlatego zakopują się w panice, jak widzą coś większego, np. człowieka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas Fotograficzny Zwierząt FAWA”