Pielęgniczki Ramireza parka?

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
Asiaasia
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 05, 2021 3:13 pm
Lokalizacja: Andrychów
Na imię mam: Asia

Pielęgniczki Ramireza parka?

#1

Post autor: Asiaasia »

Czy ramirezki ze zdjęcia to parka? Obrazek
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Pielęgniczki Ramireza parka?

#2

Post autor: Tygrys »

Słabe fotki,a po drugie śa jeszcze młode i nie wybarwione. Po trzecie wywal zamek,żwir i daj piasek,popielniczki lubią piasek. Ten kawał skaly rafy też bo zatwardza ci wodę .
zawieszony profil

Autor
Asiaasia
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 05, 2021 3:13 pm
Lokalizacja: Andrychów
Na imię mam: Asia

Pielęgniczki Ramireza parka?

#3

Post autor: Asiaasia »

Tygrys pisze:Słabe fotki,a po drugie śa jeszcze młode i nie wybarwione. Po trzecie wywal zamek,żwir i daj piasek,popielniczki lubią piasek. Ten kawał skaly rafy też bo zatwardza ci wodę .
Dzięki za rady przydadzą się, jestem laikiem dopiero zaczynam :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pielęgniczki Ramireza parka?

#4

Post autor: DanielP »

Zgadzam się z Tygrysem. Jestem zwolennikiem naturalnych zbiorników i dlatego uważam, że powinno się w nich stosować naturalne elementy wystroju takie jak rośliny,korzenie, gałęzie itp. Z drugiej zaś strony, jeżeli tobie podobają się sztuczne ozdoby, to nie ma przeciwwskazań do tego, abyś je w zbiorniku miał. Zbiornik ma cieszyć twoje oko. Pielęgniczki potrzebują piasku i miękkiej wody. Na przyszłość pamiętaj o tym, że zanim zaaranżujesz zbiornik to przemyśl sobie jakie będziesz chciał mieć ryby i pod nie zaprojektuj zbiornik. W tym momencie całkowita wymiana podłoża może narobić szkód takich jak zaburzenie równowagi biologicznej itd. W kwestii rozpoznawania dymorfizmu płciowego u tytułowych pielęgniczek to jedna z charakterystycznych cech jest różowy brzuszek u samiczki :D
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Pielęgniczki Ramireza parka?

#5

Post autor: Tygrys »

Powinny mieć też wodę ro i kokosy jako kryjówki lub miejsce na tarlo2.
zawieszony profil

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pielęgniczki Ramireza parka?

#6

Post autor: DanielP »

Tygrysie napisałem przecież post wyżej, że wskazana byłaby przy nich miękka woda. Oczywiście jeżeli kupi się je ze źródła w którym były trzymane np. na średnio twardej krańcówce to przechodzić na wodę miękką należy spokojnie. Ja też lubię praktyczność kokosów ale nie zawsze one są koniecznie. Można je zastąpić sporą ilością gałęzi i korzeni a te też doskonale nadadzą się na kryjówki i miejsce do odbywania ewentualnych tareł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”