Akwarium ogólne

ODPOWIEDZ

Autor
r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Akwarium ogólne

#1

Post autor: r10 »

Po lekturze ciekawej strony jestem załamany.
Wg artykułu mamy do wyboru albo napowietrzanie niezbędne rybom (mowa o średniej obsadzie, nie symbolicznej), albo dwutlenek węgla niezbędny roślinom.
Planted Aquarium
Aż chciałoby się przeprowadzić ankietę, kto ma ile gramów ryb na ile stóp kwadratowych liści roślin w zdrowym ustabilizowanym zbiorniku :chory:.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Akwarium ogólne

#2

Post autor: DanielP »

Rozwiń proszę twoją wizję zbiornika dotyczącą fauny i flory. Co chciałbyś w nim mieć?Jeżeli zbiornik nie będzie przerybiony to moim zdaniem napowietrzacz będzie zbyteczny. Ja w żadnym ze swoich zbiorników nie mam napowietrzacza.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium ogólne

#3

Post autor: Ziemiojad »

Dziwny jest ten artykuł. Przecież można mieć akwarium ze zdrowymi rybami i roslinami bez CO2 i bez dodatkowego napowietrzania.

Autor
r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Akwarium ogólne

#4

Post autor: r10 »

DanielP pisze: pn lip 19, 2021 12:35 pmCo chciałbyś w nim mieć? Jeżeli zbiornik nie będzie przerybiony to moim zdaniem napowietrzacz będzie zbyteczny.
Lubię ryby labiryntowe, które nie lubią ruchu wody szczególnie na powierzchni i lubią tam kryjówki roślinne, więc sposoby napowietrzania turbulecją/zafalowaniem powierzchni wody nie są dla nich.
Jeden z filtrów napędzam napowietrzaczem, osiągając dwa w jednym.
Teoria, że napowietrzanie jest szkodliwe dla roślin jest dla mnie nowa, cóż widocznie dziura w edukacji ;-).
Labirynty da się hodować bez napowietrzania, lecz w obsadzie będą też inne gatunki, przykładowo kiryski i otoski, które bez natleniania mogłyby nie przeżyć.
Z kolei napowietrzanie jak piszą "wypłucze" dwutlenek węgla z wody, kwadratura koła (pomijając drogę HighTech z podawaniem CO2).

A przy okazji: co się dzieje z dwutlenkiem węgla wydalanym przez ryby i jak dużo jego jest? Pomijalnie mało?
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”