Gąbka - dziura - jak wyciąc?

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Gąbka - dziura - jak wyciąc?

#31

Post autor: Lech-u »

Ostatni post z poprzedniej strony:

r10 pisze: sob sty 01, 2022 4:17 pm dwóch prefiltrów Eheim dla uzyskania zestawu czteropuszkowego.
Ciekawe jak równomiernie lub nierównomiernie by zapychały się te poszczególne części? Czy górna i dolna byłyby tak samo zasyfione w tym samym czasie?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Gąbka - dziura - jak wyciąc?

#32

Post autor: r10 »

Lech-u pisze: pt sty 21, 2022 6:58 amCzy górna i dolna byłyby tak samo zasyfione
U mnie w tej chwili najszybciej zapycha się górna, najmniej dolna, z tym że na dole wszelki detrytus wciąga i tak podżwirówka, a puszki prefiltra ciągną tylko wodę z toni (zielonkawe cząstki roślin i glony). Być może przepływ przez górną puszkę jest największy bo ma najbliżej "ssania", a być może dlatego że na górze dałem puszki półroczne których gąbki są już nieco przypchane, a na dole nowe (i przy pierwszym czyszczeniu te dolne nadal wyglądają jak kompletnie nowe).
Będę robił eksperyment, czy jak poziom wody opadnie poniżej górnych szczelin górnej puszki to kubełek się zapowietrzy i przestanie ciągnąć wodę (zabezpieczenie przed zalaniem pomieszczenia), czy nie przestanie.
Optycznie takie cztery puchy w akwa są na dłuższą metę męczące (ale dwie też), mają za bardzo charakterystyczny kształt odciągający wzrok od reszty - z tym że wiele stworzeń potrzebuje schowka (u mnie głównie otoski, to ich ulubione miejsce do przysysania sie na szybach, do tego pomiędzy dolną puszką a żwirem krewetki i ślimak) i to jest druga strona medalu.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

akfanowyk
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: ndz sty 23, 2022 2:32 pm
Lokalizacja: Wawa

Gąbka - dziura - jak wyciąc?

#33

Post autor: akfanowyk »

Czemu ma być ładny/okrągły?

(Praktyczne rozwiązanie nadziewam nożyczkami dość wolno lekko kręcąc w te i we wte aby szło równo po każdej stronie, i nadziewam na rurkę filtracyjną, sprawdzone wiele razy na gąbkach-zmywakach)

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Gąbka - dziura - jak wyciąc?

#34

Post autor: r10 »

-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
ODPOWIEDZ