/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#91

Post autor: Dzik »

Ostatni post z poprzedniej strony:

:/ Obrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#92

Post autor: Ziemiojad »

Ładna dżungla roślin i ryb.

No i masz też umiejętność robienia zdjęć. :OK:
Ostatnio zmieniony wt kwie 12, 2022 7:58 am przez Ziemiojad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#93

Post autor: Dzik »

Nie kumam . Od wczoraj tylko jem , wiec w mysl kodeksy buszido: pelny brzuch = pusta glowa .
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#94

Post autor: Ziemiojad »

Weź Pan tyle nie jedz :hihi:
Awatar użytkownika

Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#95

Post autor: Hotei »

Akwarium z ogromnym potencjałem :biggrin: Ewoluuje z tygodnia na tydzień i pewnie się tak szybko Ci teraz nie znudzi. W drugiej aranżacji robotę u Ciebie robił kontrast mikrozoriów, blyxy, Crinum calamistratum, ponikła i mchów do lotosów. Ostre cienkie zielone vs liściaste brunatne. Wyszło super. Zwłaszcza gdy było zarośnięte. Takie akwarium chyba zrobi wrażenia na każdym. Najnowsza aranżacja nie jest taka klasyczna, jest bardziej tajemnicza, ciekawsza i kolorowa. Co ma też wpływ na radość :biggrin: Aranżacja pasuje do Ciebie, idealnie uchwyciłeś dzikość natury w ciekawym świetle i barwie. Chce się na niego patrzeć i cieszy ... wcześniej faktycznie szedłeś na żywioł, teraz aranżacja jest przemyślana. To może być jedno z najładniejszych dzikich zbiorników dekoracyjnych :bęc:
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#96

Post autor: Ziemiojad »

Ale masz gadane. :oklaski:
Awatar użytkownika

Autor
Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#97

Post autor: Dzik »

Akwarysta , motocyklista , czarodziej . :D
Awatar użytkownika

Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#98

Post autor: Hotei »

Może inaczej ... handlowiec :P
Kiedyś dobry bajer, to była połowa sukcesu ... co Wy tacy drętwi jesteście ... starość Was dopada czy jak ?
Fora akwarystyczna upadają, tylko kilka nam zostało. Wszyscy teraz siedzą na Facebook, bo tam można pieprz... co ślina na język przyjdzie i nie trzeba się znać na niczym. Tu zostają starzy znajomi, potrzebujący pomocy lub szukający wiedzy. Ale tych coraz mniej. Z czasem doradzanie robi się też nudne ... popatrz następny pyta o glony ... chol... jasna, szukaj młody w wyszukiwarce pomocy :biggrin:

Kupiłem akwaria, po wypadku motocyklowym. Gdy prędkość 200km/h staje się dla Ciebie rutyną, to znak że czas poszukać innej pasji. Ścigacz rozpędza się do 320 km/h, trwa to chwilę. 200km masz po kilku sekundach. Gdyby żona ze mną nie chciała jeździć, nic by się pewnie nie zmieniło. Ale uwielbia motocykle, a samemu łatwiej się ratować. Pomyśl, motocykl leci przewrócony w zakręcie, pierwsza myśl skakać, ale masz pasażera a on nie ucieka, nie ratuje się. Zostajesz i próbujesz postawić motocykl lecący ślizgiem ponad 80km/h. Udaje się w końcu złapać przyczepność i wychodzicie z tego cali. Pytanie czy miałeś szczęście ?

Może i czarodziej ? ;]
Awatar użytkownika

Autor
Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#99

Post autor: Dzik »

Co do forum i fejsa , ktorego nie jestem uczestnikiem pelna zgoda . Co do hobby motocyklowego , to ja mocno w tym nie siedze , choc wiem ze predkosc dziala jak dobry drag . To co piszesz /nie tylko tutaj/ , to dla mnie jakis inny wymiar , kosmos . Ponadto /bez obrazy/ , wiecej uroku ma dla mnie WSK125 z 1956 roku niz takie statki kosmiczne ociekajace chromem . Poczatkowo mialem zamysl kupienia skutera /forza 300 , xmax300/ ale po kilku jazdach skuterem padlo na maly motorek /rebel/ , ktorego nawet nie dosiadlem przed zakupem . I tak mam kolejne nieudane malzenstwo nr666 . Ten komar to jakas wielka pomylka , badziew , szrot ,rupiec, grat, rozklekotany koszmar nie wiedziec czemu zachwalany gdzie tylko sie da . Oprocz wygladu , zwlaszcza przedniej opony nie ma w nim nic ,... co mozna by zachwalac . Przymierzam sie do yamaha tracer 7 gt ale jazda probna to absolutne absolutorium .Obrazek
Dodano do tego postu po 10 minutach 12 sekundach
Na powaznie mysle o restarcie . Zawsze mam genialny pomysl na akwarium z mala iloscia gatunkow roslin , w stylu pana Amano = korzenie , mikrozorum , anubias , bucki , sporo przestrzeni z jakims czerwonym detalem roslinnym ale zawsze gore bierze syndrom dzieciaka = chce miec wszystko i duzo . Do tego ten nieodparty ped do eksperymentow .

Adriel
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 05, 2022 9:19 am
Lokalizacja: łomianki
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#100

Post autor: Adriel »

Dziku akwarium wygląda super ;) taka mała prywatną dżungla... Może zamiast restartu konkretną przycinka i 2 baniak w stylu pana Amano?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#101

Post autor: Ziemiojad »

Dzik
Zaroslo mocno. Ale restart?
Awatar użytkownika

Autor
Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#102

Post autor: Dzik »

Znowu nie ma miejsca na nic . I ….co mam przyciac ? Tydzien temu wyrzucilem sporo .
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#103

Post autor: Ziemiojad »

Mam podobne odczucia. Więc myślisz o bucephalandra, anubias, microsorum?
Dzik pisze: ndz kwie 24, 2022 10:48 am Znowu nie ma miejsca na nic
Awatar użytkownika

Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#104

Post autor: Hotei »

Jak nie lubisz tego motocykla, to sprzedaj. Przejedź się Ducati Multistrada, jest bardzo wygodny.
A jak "komarki" Cię nie interesują, umów się w jakimś aeroklubie na przelot szybowcem. Cisza, spokój, emocji na pewno nie zabraknie. Gwarantuję.
Latanie polecam każdemu, na stres, na covid, na wszystko. Latanie zawsze będzie najpiękniejsze.

Wracając do akwarystyki, lubisz zbiorniki naturalne więc to krok w Twoją stronę. Pytanie tylko, czy takie akwarium u Ciebie, wytrzyma próbę czasu ?
Inna sprawa, Amano obsadzał duże, szerokie zbiorniki. Jest w tedy ten niesamowity efekt głębi. Zastanawiam się czy Twój zbiornik, nie będzie Cię ograniczał ? Trzeba to na starcie przemyśleć.

Miałem kiedyś zbiornik ponad 200 litrowy na samych mikrozoriach, mnóstwo gatunków. U kamieniarza zamówiłem pocięte paski i ułożyłem z nich schody, które obsadziłem roślinami. Od najmniejszej do najwyższej. Wysypałem z przodu plażę z białego piasku. Wpuściłem Skalary. Zbiornik był dość wysoki. Wyszło naprawdę ciekawie. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia, bo kosztowało to sporo pracy i kasy. Mikrozoria pomieszane z buckami, anubiasami, korzeniami dadzą na pewno niesamowity efekt.

Które z jego zbiorników, chciałbyś stworzyć, które najbardziej Cię zafascynowało ?
Ostatnio zmieniony ndz kwie 24, 2022 4:34 pm przez Hotei, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#105

Post autor: Ziemiojad »

Dzik pisze: ndz kwie 24, 2022 7:57 am Do tego ten nieodparty ped do eksperymentow .
Ciekawie się zapowiada. Kiedy bierzesz się do roboty?

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#106

Post autor: Agagin »

Dzik
Zakładaj następne a to oddaj mnie :duży uśmiech: to jest moje ulubione akwarium (ale ja to bym je pewnie w tydzień zepsuła i zrobiła z niego takiego prlowskiego potworka jak moje akwa).
Awatar użytkownika

Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#107

Post autor: Hotei »

Używając magicznego słowa ... Takashi Amano podnosisz sporo poprzeczkę :P O takich akwariach ludzie marzą i często wynajmują fachowca do aranżacji, co w sumie psuje całą zabawę ... chętnie pokibicuję w projekcie :biggrin:
Rośliny wymień lub sprzedaj, nie wyrzucaj. I nie spiesz się z zakupem korzeni, ponarzekaj, poprzebieraj i wybierz najciekawsze.
Najlepiej wycieczka u siebie lub za granicę kraju, do firmy która tworzy takie projekty. Mają stoły do wykonania wstępnej aranżacji i przeważnie magazyn kamieni, korzeni. Nie idź na skróty, bo znając Twoje podejście, nie będziesz zadowolony. Spora część korzeni niestety zarośnie z czasem, stworzy jednak ciekawe, realistyczne środowisko naturalne.
Ciekawi mnie też, jak przy tak wąskim zbiorniku, uda Ci się uzyskać efekt głębi.
Awatar użytkownika

Autor
Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#108

Post autor: Dzik »

Absolutnie nie mam stracha przed takim zbiornikiem . Wbrew pozorom nie jest skomplikowany . Praktycznie wszystko oprocz kamieni mam . Ewentualnie mysle o piasku z przodu , gdzie ewentualnie nie bedzie roslin . Piszac Amano mam na mysli np Sumida akwarium lub jego domowe .Oczywiscie w miniaturce 450l . Na wiekszy zbiornik nie mam warunkow , mieszkam w bloku . A ogranicza mnie baaardzo ,oj bardzo .Wiadomko ,ze najwieksza frajda bedzie zakladanie wiec nie mam zamiaru absolutnie nikomu zlecac . Moim problemem jest to ,ze nie mam pod reka tony kamieni i korzeni . Po wszystko do sklepu z odrobina wyobrazni .
Agagin . W przeciwienstwie do Hotei, nigdy nie udalo mi sie nic sprzedac ...nie potrafie . Wszystkie moje akwaria i nie tylko, zawsze oddawalem w dobrym stanie poniewaz szanuje rzeczy . Z tym bedzie podobnie tylko jeszcze nie wiem kiedy . Rosliny wyrzucam bo nie mam komu oddac . Ryby oddaje do sklepow = bylo ich tysiace . W zeszlym roku zawiozlem do PL cztery filtry eheim , komputer co2 dennerle i wiele innych rupieci bez ktorych tez mozna . Wszystko sprawne . Ja cieszylem sie z faktu ,ze mam w koncu miejsce w piwnicy i garazu .
Dodano do tego postu po 4 minutach 21 sekundach
Co do motocykli . Interesuja mnie od zawsze ale nie z takim zacieciem jak u Ciebie . Po prostu ten byl kupiony pod wplywem impulsu ...pewnie glupoty . Pojechalem po skuter a wyjechalem motorkiem . Nastepny bedzie madrzejszy . Cos na dluzsze dytansy , wygodniejszy . Mysle o jeszcze jednym = Benelli TNT do tego . To nie jest moj pierwszy komar .
Ostatnio zmieniony ndz kwie 24, 2022 8:29 pm przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#109

Post autor: Agagin »

Dzik
Ależ przecież ja użyłam słów 'oddaj mnie' :języczek: kto tu mówił o sprzedaży :duży uśmiech:
Ja też rośliny wyrzucam- handlowiec ze mnie żaden a jak komuś znajomemu proponuję za darmo to nikt nie chce,bo przecież te dwie roślinki w 200l co oni mają to są fajne i im wystarczą...
Awatar użytkownika

Autor
Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#110

Post autor: Dzik »

A dostawa do Bremen czy Kielc ?

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#111

Post autor: Agagin »

Dzik
Jak ekspresem to do Bremen :duży uśmiech: w Kielcach dopiero za miesiąc będę na parę dni.
A tak poważnie, dobrze że uprzedzasz, że planujesz restart, pozapisuje sobie zdjęcia twojego akwa żebym się miała czym inspirować w razie czego,ono mi się strasznie podoba.
Awatar użytkownika

Autor
Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#112

Post autor: Dzik »

Wszystkim sie podoba oprocz mnie . A ktora wersja Tobie przypadla do gustu ? Bo zapodalem kilka jego odslon .

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#113

Post autor: Agagin »

Każda kolejna wersja mi się podobała coraz bardziej, także najlepsza chyba ta najnowsza. To chyba normalne, że samemu od siebie się najwięcej wymaga i jest się największym krytykiem swojej własnej pracy. Ja cokolwiek bym w życiu nie robiła to zawsze mi się wydaje, że mogłoby być lepiej:)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#114

Post autor: Ziemiojad »

A mówiłem żeby nie ruszać, bo już pierwsze twoje akwarium było świetne. To musi ciagle psuć. :mrgreen:

Też tak mam/miałem. Ale pomału mi przychodzi.
Akwarium roślinne ma w sobie coś fascynującego. Nie jest lepsze/gorsze od akwarium z rybami ale ma swój specyficzny urok.
Do tego planuje wypasione cardiny od hodowcy i da się tym długo cieszyć.

Ale jak cię nosi i potrzebujesz zmiany to działaj. Na pewno zrobisz super akwarium.
Awatar użytkownika

Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#115

Post autor: Hotei »

Ziemiojad
A od kogo będziesz brał Neo i jakie ?

Ja mam chyba podobnie, robię aranżacje i po roku, półtora zmiana. Krewetkaria mają to do siebie, że można w każdym co innego stworzyć. Restarty fajnie to umożliwiają.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 24, 2022 10:14 pm przez Hotei, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#116

Post autor: Dzik »

Oj nosi , nosi . Dzieki za wsparcie . Proba z roslinami in-vitro wypadla pomyslnie, a to mnie interesowalo bardzo . Proba z roslinami troche wymagajacymi rowniez wiec mysle ... mozna odtrabic jakis sukces . Musze jeszcze poszukac microsorum trident poniewaz to co mam zmienilo nieco forme przez strzyzenie a'la trawnik . Ma krotsze listki , nie takie zwisajace .
Awatar użytkownika

Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#117

Post autor: Hotei »

Drobniejszej wersji Pteropus sam ostatnio szukałem. Jak masz zamiar uzyskać głębię w tak wąskim akwarium, dobrze przemyśl obsadę. Mniejsze rośliny to umożliwią. Microsorium Pteropus Narrow miałem u siebie i także przygarnąłbym Trident.
Trochę Ci pospamuję, a co myślisz o takiej aranżacji ? Duża piaszczysta plaża, mnóstwo miejsca dla ryb ...

Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#118

Post autor: Dzik »

O wlasnie cos takiego Sumida akwarium
Awatar użytkownika

Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#119

Post autor: Hotei »

No to masz przerąbane ..... :bęc: :OK:
Awatar użytkownika

marioelcamino
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 29, 2022 9:51 pm
Telefon: 606670562
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Gerard
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#120

Post autor: marioelcamino »

Jaka dżungla, nie wiem kiedy u mnie takie coś wyrośnie.
Awatar użytkownika

Hotei
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 2:01 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na imię mam: Czesław
Płeć:

/450/ DDD czyli Dzika Dzungla Dzika

#121

Post autor: Hotei »

marioelcamino pisze: czw kwie 28, 2022 9:08 am Jaka dżungla, nie wiem kiedy u mnie takie coś wyrośnie.
Jak zakupisz rośliny, ale nie z invitro, najlepiej od kolegów z przycinki, to po 3 miesiącach będzie blisko. Oczywiście przy Co2, nawożeniu i odpowiednim oświetleniu.
Z invitro tylko Marcandra w miarę szybko u mnie rośnie, reszcie nie spieszno. Przyznam, że mnie to dziwi, gdyż obawiałem się tej kapryśnej rośliny. Za to roślinność z przycinki szaleje.
U Dzika można podpatrzyć, to i owo. Np. "dzika" aranżacja na korzeniach. W naturze wszystko jest przypadkowe, a popatrz jak często nas zachwyca roślinność przy strumieniach leśnych.
ODPOWIEDZ